Terminuotas indėlis

Terminuotas indėlis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „terminuotas indėlis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Jolanta

Sveiki, norėčiau sužinoti, jeigu reikėtų nutraukti terminuoto indėlio sutartį anksčiau laiko, kokiomis sąlygomis galėčiau tai padaryti ir kada gaučiau pinigus? Kaip klientui finansiškai ir laiko atžvilgiu naudingiau: ar kad būtų pinigai pervesti į sąskaitą, ar išduoti grynais (jeigu padėta yra grynais apie 1000,00eur). Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolanta, dėkui už klausimą. Priklauso nuo to, kur dėjote indėlį, tačiau viską reikia daryti pagal sutartį ir sutarties sąlygose turi būti viskas parašyta kokie mokesčiai bus, per kiek laiko ir pan.

+5Buvo naudinga
Simona

Laba diena, norėjau pasiteirauti, pagal kokius kriterijus patartumėte rinktis uniją? Norėtume padėti 100 000 eurų, terminuotas indėlis. Gyvename Klaipėdoje. Ar gyvenamoji vietą įtakoja unijos pasirinkimą? Iš anksto dėkoju.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Įprastai unijos yra regioninės ir jų nariai gali tapti tik tam tikrų miestų gyventojai ar turintys tam tikrų santykių (mokslai, gyvenamoji vieta, darbas) su tuo miestu kur unija gali vykdyti savo veiklą. Kone visos kredito unijos yra apsidraudusios indėlių draudimu, kuris apdraudžia iki 100 000 eurų Jūsų indėlio.

Taigi, rinkitės uniją, kuri siūlo didžiausias palūkanas Jūsų norimam laikotarpiui ir yra apsidraudusios indėlių draudimu, visos apsidraudusios unijos ir bankai čia. Jeigu norite dėti didesnę nei 100 000 eurų sumą, tuomet patariu išskaidyti tą sumą į kelias unijas tam, kad vienoje unijoje nebūtų daugiau nei 100 000 eurų suma. Taip apsaugosite savo pinigus.

+9Buvo naudinga
Ilona
Kuom skiriasi terminuotas indėlis nuo kaupiamojo?
Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tai du skirtingų tipų indėliai. Terminuotasis indėlis siūlomas žymiai didesnėmis palūkanomis todėl, kad kaupiamasis indėlis turi didesnę laisvę neprarandant palūkanų nusiimti pinigus.

Terminuotasis indėlis yra konkretaus termino indėlis, kurio palūkanos išmokamos arba kas mėnesį arba pasibaigus indėlio terminui. Įprastai tokio tipo indėlių papildyti negalima, nebent bankas ar unija yra numačius kitaip. Indėlis gali būti nutraukiamas bet kada, tačiau sukauptos palūkanos bus prarastos. Jeigu indėlis nutraukiamas, o buvo pasirinktas indėlio palūkanų išmokėjimas kas mėnesį ir buvo išmokėta tam tikra suma palūkanų, tuomet bankas ar unija grąžindami Jums indėlį išskaičiuos jau išmokėtų palūkanų dydį ir rezultate gausite tik indėlio sumą, kurią pradžioje įdėjote be jokių palūkanų.

Su kaupiamuoju indėliu yra šiek tiek kitaip, terminas gali būti konkretus arba gali būti be konkretaus termino atsižvelgiant tik į palūkanų dydį, priklausomai nuo banko ar unijos sąlygų. Dažniausiai kaupiamojo indėlio terminas būna konkretus, o jo metu klientas bet kada gali nusiimti tam tikrą dalį sumos nuo padėto indėlio neprarasdamas palūkanų. Taip pat kaupiamojo indėlio skaičiavimas yra palankesnis negu terminuotojo, kaupiamojo indėlio skaičiavimas vyksta kas mėnesį pridedant palūkanas prie indėlio sumos ir skaičiuojant palūkanas jau nebe nuo pradinės indėlio sumos, kurią įnešėte, o nuo pradinės sumos + uždirbtų palūkanų už praeitą mėnesį, ir tokiu principu skaičiuojasi iki termino pabaigos. Kaupiamasis indėlis yra patogesnis, lankstesnis ir saugesnis, bet už jį mokamos mažesnės palūkanos negu už terminuotąjį indėlį.

+158Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų