Norime įsigyti butą su paskolą. Kokios bus sąlygos?

Sveiki, planuojame įsigyti butą su paskola (imama 20-30 metų) ir ją grąžinti per 5-10 metų. Šiuo metu pagrindinės pajamos yra gaunamos iš šeimos verslo – dividendai. Turime du vaikus. Papildomai pajamų turime iš individualios veiklos, kitų nedidelių verslų. Praėjusiais metais vidutiniškai buvo 2400 EUR/mėn. šeimai. Šiais metais ir kitais metais kasmet planuojamas ~20-30 proc. pajamų augimas. Butą pirktume už 80000-90000 Eur. Jokių įsipareigojimų neturime. Kadangi norėtume visas uždirbtas pajamas sutaupyti ir grąžinti anksčiau paskolą, į ką reikėtų atkreipti dėmesį sutarties sąlygose? Ar bankai palankiai žiūri į paskolos gražinimą anksčiau termino? Ar palankiai vertina dividendų forma uždirbamas pajamas?

Jelena
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jelena, dėkui už klausimą. Priklausys labai nuo individualaus Jūsų šeimos, verslų vertinimo. Įprastai individualios veiklos ir pajamos iš dividendų yra vertinamos ženkliai prasčiau nei įprastas atlyginimas, tačiau tai labai individualu. Siūlau nepatingėti nueiti į DNB, Nordea, SEB, Swedbank ir išsiaiškinti savo galimybes įsigyti būstą. Jeigu planuojate grąžinti paskolą anksčiau laiko, tuomet rinkitės banką, kuris pasiūlys nemokamą paskolos padengimą be jokių baudų.

Bankams labiau apsimoka išduoti paskolą ilgesniam laikotarpiui todėl, kad sumokama daugiau palūkanų ir uždarbis yra didesnis. Tačiau žinant savo poreikius Jūs galite pasirinkti tinkamą banką. Kalbantis su bankais būtinai išsakykite savo poreikius ir paprašykite visų tų poreikių tenkinimų įkainių - pasidarykite palyginamąją analizę ir pasirinkite ten, kur sumokėsite mažiausiai mokesčių ir palūkanų.

+6Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų