Dividendai

Dividendai. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „dividendai“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Edgaras

Laba diena, norėjome pasiteirauti, ar įmanoma gauti paskolą, jeigu žmona dirba 8 mėn. Atlyginimas ant popieriaus 1400€ o aš dirbu uk ir turiu įmonę, joje esu save įdarbinęs. Mano gaunamos pajamos 12000£ per metus plius dividendai. Ar atsižveltų į mano pajamas nors jos yra svarais? Pradinį įnašą turėtume 15% (taip pat turim vieną vaiką, tai esam trijų asmenų šeima). Ar įmanoma būtų gauti apie 90 000€ paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, dėkui už klausimą. Manau, kad įmanoma, prie visa to, bankai jau pradeda vertinti užsienio valiuta gaunamas pajamas. Skaitykite Bankai.lt atliktą tyrimą: būsto paskolos, gaunantiems pajamas užsienio valiuta.

+4Buvo naudinga
Vadimas

Sveiki, turiu įkūręs gana naują įmonę veikiančią pusantrų metų, įmonės pelnas vis didėja, pats imonei nedirbu. Kaip turėčiau parodyt savo pajamas, kad ateityje galėčiau gauti kreditą būstui. Ar įsidarbinti pagal civilinę sutartį savo įmonėje, išsimokėti dividendus ar dar kaip. Tiesiog trumpiau kaip turėčiau parodyt savo pajamas. Iš anksto ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vadimai, dėkui už klausimą. Patikimiausia būtų gauti pajamas pagal darbo sutartį, tačiau jis yra brangus. Visos kitos pajamos civilinė sutartis, dividendai - nėra vertinamos arba vertinamos su ženkliai mažesniu koeficientu.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, mano "sodrinių" pajamų gauti norimą būsto kreditą gali ir nepakakti, bet aš taip pat gaunu pajamas dividendų forma ir įmonei kurioje dirbu, nuomoju automobilį, t.y šios pajamos yra beveik dvigubai didesnės, nei gaunamas atlyginimas. Kokia dalimi bankai atsižvelgia į šios rūšies pajamas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Pagal individualų vertinimą bus įtraukiamos pajamos. Preliminariai tokias pajamas galite skaičiuoti apie 50% vertės. Tačiau yra labai daug niuansų, priklausys nuo tęstinumo/pastovumo, veiklos. Kreipkitės į banką, nes bankas bankui nelygus ir situacija situacijai.

+3Buvo naudinga
Dovilė

Laba diena, norėjau pasiteirauti ar bankai vertina tik gaunamą atlyginimą per paskutinius 6-12 mėn. suteikiant paskolą, ar atsižvlegia pvz. į gautus dividendus, dienpinigius ar už vadovavimą gautą atlygį dirbant pagal civilinę paslaugų sutartį?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Atsižvelgia į šias pajamas, tačiau priklausomai nuo banko, vertins mažesniu koeficientu. Visos šios pajamos praktiškai apsimokestina 15% GPM tarifu, tad jos tokios „plaukiojančios” ir nepastovios, jas galima fiktyviai formuoti. Atlyginimo dydis yra stabilesnė išraiška, kur įmonei skausmingiau didinti atlyginimą dėl didesnių mokesčių. Žinoma nuo tam tikro aukštesnio pajamų lygio gali būti ženkliau vertinamos minėtos šalutinės pajamos. Priklausys nuo situacijos.

+4Buvo naudinga
Jelena

Sveiki, planuojame įsigyti butą su paskola (imama 20-30 metų) ir ją grąžinti per 5-10 metų. Šiuo metu pagrindinės pajamos yra gaunamos iš šeimos verslo – dividendai. Turime du vaikus. Papildomai pajamų turime iš individualios veiklos, kitų nedidelių verslų. Praėjusiais metais vidutiniškai buvo 2400 EUR/mėn. šeimai. Šiais metais ir kitais metais kasmet planuojamas ~20-30 proc. pajamų augimas. Butą pirktume už 80000-90000 Eur. Jokių įsipareigojimų neturime. Kadangi norėtume visas uždirbtas pajamas sutaupyti ir grąžinti anksčiau paskolą, į ką reikėtų atkreipti dėmesį sutarties sąlygose? Ar bankai palankiai žiūri į paskolos gražinimą anksčiau termino? Ar palankiai vertina dividendų forma uždirbamas pajamas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jelena, dėkui už klausimą. Priklausys labai nuo individualaus Jūsų šeimos, verslų vertinimo. Įprastai individualios veiklos ir pajamos iš dividendų yra vertinamos ženkliai prasčiau nei įprastas atlyginimas, tačiau tai labai individualu. Siūlau nepatingėti nueiti į DNB, Nordea, SEB, Swedbank ir išsiaiškinti savo galimybes įsigyti būstą. Jeigu planuojate grąžinti paskolą anksčiau laiko, tuomet rinkitės banką, kuris pasiūlys nemokamą paskolos padengimą be jokių baudų.

Bankams labiau apsimoka išduoti paskolą ilgesniam laikotarpiui todėl, kad sumokama daugiau palūkanų ir uždarbis yra didesnis. Tačiau žinant savo poreikius Jūs galite pasirinkti tinkamą banką. Kalbantis su bankais būtinai išsakykite savo poreikius ir paprašykite visų tų poreikių tenkinimų įkainių - pasidarykite palyginamąją analizę ir pasirinkite ten, kur sumokėsite mažiausiai mokesčių ir palūkanų.

+6Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų