Būsto paskolos gražinimas anksčiau laiko

Būsto paskolos gražinimas anksčiau laiko. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „būsto paskolos gražinimas anksčiau laiko“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Aleksandra

Sveiki, Norim grąžinti paskolą bankui anksčiau laiko. Tai padarysim palūkanų keitimo dieną, kaip or turėtų būti nemokamai. Kas būna toliau? Bankas išduoda dokumentą, kad atsiskaitėm ir kaip panaikinama hipoteka? Ačiū.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Ramūnas

Laba diena, noriu grąžinti būsto paskolos didžiają dalį ankščiau laiko, bet bankas prašo pasirinkti kaip padengti paskolą:

1) paskolos dalį, paskolos likutį išdėstant visam terminui

2) anksčiausią (-ius) mokėjimą(-us)

3) Vėliausią(-ius) mokėjimą(-us)

Koks skirtumas pasirinkus vienokį ar kitokį variantą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ramūnai, na tai kaip ir labai aiškiai parašyta kuom skiriasi :)

1) mokėsite tiek pat metų kas mėn., kiek ir liko, bet sumažės įmokos suma (pvz. mokėjote 200 eur, po padengimo mokėsite 150eur)

2) Padengę dalį paskolos, nebemokėsite tam tikrą mėnesių skaičių nuo dabar, o kai padengta suma išseks, vėl mokėsite;

3) Atvirkštinis variantas nr. 2.

+8Buvo naudinga
Audrone

Laba diena, Noriu grąžinti būsto paskolą anksčiau laiko. Kokie reikalingi atlikti papildomi veiksmai, kad sutvarkyti viską iki galo? Ko reikalauti iš banko, hipoteka ir pan. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audrone, dėkui už klausimą. Perskaitykite sutartį ir įsigilinkite į tuos punktus apie išankstinį grąžinimą, išsiaiškinkite banke ko ir kokių dokumentų reikės. Kreipkitės ir susiderinkite, išsiaiškinkite visus papildomus mokesčius.

+5Buvo naudinga
ROMUALDAS

Laba diena Būsto paskolą banke turiu baigti mokėti 2019-11-20, noriu grąžinti anksčiau t.y.2018-05men. Ar reikės bankui mokėti papildomai už paskolos grąžinimą anksčiau? Bankas išdavęs paskolą yra NORDEA

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Romualdai, dėkui už klausimą. Reikia pasiteirauti tiesiogiai banko ir paskaityti kas parašyta sutartyje. Dažnu atveju, kai paskola grąžinama anksčiau laiko, reikia mokėti papildomą mokestį, nes keičiamos sutarties sąlygos. Tačiau reikia žiūrėti kokią sutartį pasirašėte ir kokios tuo metu buvo sąlygos. Kontaktuokite tiesiogiai su banku ir skaitykite sutartį.

+4Buvo naudinga
Tomas

Laba diena, Norėjau pasiteirauti dėl būsto paskolos gražinimo anksčiau termino. Tarkime turime dvi situacijas: 1) 60000Eur kreditas su anuitetu 1.8 palūkanomis; 2) Toks pats kreditas, tik linijinis. Tarkim, kad turėdami vieną iš tokių kreditų, po 10 metų nuspręsim gražinti visą sumą. Klausimas, kaip bankas nustato, kiek reikia gražinti? Ar tik pagal likusį neišmokėtą kreditą, ar dar prideda ir palūkanas? Pagal jūsų skaičiuoklę po 10 metų pagal 1 variantą paskolos likutis būtų 39365Eur o pagal antrą 36200Eur. Ar tai ir būtų suma, kurią reik atiduoti, ar būtų dar papildomi mokesčiai? Čia klausiu tuo atveju, jei gražinimas anksčiau termino, palūkanų perskaičiavimo dieną nėra ribojamas sutartyje. Ačiū už informaciją.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Jeigu grąžinsite anksčiau laiko paskolą ir sutartis tai leidžia, tuomet mokėsite tik likusią kredito dalį. Tačiau įprastai kiekvienam mokėjimo būdui linijiniui ar anuitetui bus pritaikytos skirtingos išankstinio grąžinimo sąlygos, baudos ir panašiai. Reikia žiūrėti kiekvieno banku tuo metu galiojančio pasiūlymo ir sutarties.

Linijiniu sumokėsite mažiau palūkanų bankui negu anuitetu. Todėl, kad linijinio įmoka pradžioje didesnė, o po to mažėja. Anuitetu įmokos suma yra nuolat pastovi. Bet neapsigaukite, kartais verta rinktis ir anuitetą, įvertinant infliaciją, pinigų poreikį ir pan. Kiekvieno situacija skirtinga, tad kiekvienas renkasi taip, kaip jam atrodo ekonomiškai naudingiau. Ekonominių naudų galima įžvelgti ir anuitete ir linijiniame metode.

+4Buvo naudinga
Jelena

Sveiki, planuojame įsigyti butą su paskola (imama 20-30 metų) ir ją grąžinti per 5-10 metų. Šiuo metu pagrindinės pajamos yra gaunamos iš šeimos verslo – dividendai. Turime du vaikus. Papildomai pajamų turime iš individualios veiklos, kitų nedidelių verslų. Praėjusiais metais vidutiniškai buvo 2400 EUR/mėn. šeimai. Šiais metais ir kitais metais kasmet planuojamas ~20-30 proc. pajamų augimas. Butą pirktume už 80000-90000 Eur. Jokių įsipareigojimų neturime. Kadangi norėtume visas uždirbtas pajamas sutaupyti ir grąžinti anksčiau paskolą, į ką reikėtų atkreipti dėmesį sutarties sąlygose? Ar bankai palankiai žiūri į paskolos gražinimą anksčiau termino? Ar palankiai vertina dividendų forma uždirbamas pajamas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jelena, dėkui už klausimą. Priklausys labai nuo individualaus Jūsų šeimos, verslų vertinimo. Įprastai individualios veiklos ir pajamos iš dividendų yra vertinamos ženkliai prasčiau nei įprastas atlyginimas, tačiau tai labai individualu. Siūlau nepatingėti nueiti į DNB, Nordea, SEB, Swedbank ir išsiaiškinti savo galimybes įsigyti būstą. Jeigu planuojate grąžinti paskolą anksčiau laiko, tuomet rinkitės banką, kuris pasiūlys nemokamą paskolos padengimą be jokių baudų.

Bankams labiau apsimoka išduoti paskolą ilgesniam laikotarpiui todėl, kad sumokama daugiau palūkanų ir uždarbis yra didesnis. Tačiau žinant savo poreikius Jūs galite pasirinkti tinkamą banką. Kalbantis su bankais būtinai išsakykite savo poreikius ir paprašykite visų tų poreikių tenkinimų įkainių - pasidarykite palyginamąją analizę ir pasirinkite ten, kur sumokėsite mažiausiai mokesčių ir palūkanų.

+6Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų