Nordea būsto paskola

Nordea būsto paskola. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „Nordea būsto paskola“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

  1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
  2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
  3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Augustinas

Sveiki. Esu vienas, 34 m., turiu sutaupęs 15-17% pradinį įnašą, įmonėj dirbu ilgai, jokių problemų su kreditais ir pan. Prieš gerus metus vienas bankas siūlė maksimaliai 40000 su 5% palūkanomis, kitas 50000 (Nordea, kalbų lygyje). Manau, kad dėl palūkanų galima pasiderėt, bet tiesiog manęs netenkino suma, tad ties tuo tuomet ir baigiau. Šiuo metu pagrindinė alga 570 eurų + mokami priedai kas ketvirtį. Su jais, mėnesinė alga svyruoja nuo 620 iki 700. Nuo to laiko alga pakilo 100+ eurų. Kadangi reikia ir apdailai ~10000 eurų, reikalinga kredito suma neskaičiuojant 15% įnašo ~57000 eurų (naujas būstas su daline apdaila). Penki esminiai klausimai:

 1. Ar labai kreivai bankai žiūri į kintančias pajamas (priedai)?
 2. Ar naujo būsto apdailai skirtą kreditą galima gauti tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir būstui įsigyti?
 3. Ar kreipiantis dėl paskolos dar kartą į tą patį banką kreditavimo reitingas blogėja?
 4. Ar bankas išduotų paskolą (~48000), jei tuo metu neturėčiau pakankamai lėšų apdailai? Jei įmanoma, kaip būtų su turto įkeitimu ir pan.?
 5. Ar šiuo metu įmanoma tokia paskola (~57000)? :)

Didelis dėkui už visus atsakymus :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Augustinai, dėkui už klausimus. Atsakymai:

 1. Kiekvienas atvejis vertinant asmenis išduodant būsto paskolas. Žinoma bankas žiūrės palankiau, jeigu pajamos stabiliai augančios;
 2. Jeigu užtenka pajamų - taip galima sujungti būsto paskolą su paskola remontui. Skirtinguose bankuose bus skirtingos sąlygos;
 3. Ne, neblogėja, nebijokite dažniau bendrauti su bankais;
 4. Išduotų, bet turite įsipareigoti pasiekti 100% baigtumą per numatytą laiką;
 5. Manau, kad gaunant 700 eurų per mėnesį, tokia paskolos suma yra per didelė. Galite galvoti apie 40-45 tūkst.

Sėkmės!

+4Buvo naudinga
ROMUALDAS

Laba diena Būsto paskolą banke turiu baigti mokėti 2019-11-20, noriu grąžinti anksčiau t.y.2018-05men. Ar reikės bankui mokėti papildomai už paskolos grąžinimą anksčiau? Bankas išdavęs paskolą yra NORDEA

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Romualdai, dėkui už klausimą. Reikia pasiteirauti tiesiogiai banko ir paskaityti kas parašyta sutartyje. Dažnu atveju, kai paskola grąžinama anksčiau laiko, reikia mokėti papildomą mokestį, nes keičiamos sutarties sąlygos. Tačiau reikia žiūrėti kokią sutartį pasirašėte ir kokios tuo metu buvo sąlygos. Kontaktuokite tiesiogiai su banku ir skaitykite sutartį.

+4Buvo naudinga
Jonas

Sveiki. Gal yra žinoma, kokį palūkanų rodiklį taikys naujasis Luminor bankas - ar EURIBOR (pagal Nordea), ar EBFIN (pagal DNB)?

Atsakyti
Anonimas

EURIBOR, nebent pats pageidausite EBFIN.

Buvo naudinga
Martynas

Sveiki, imame su žmona lengvatinį būsto kreditą 32000, turime lelių kuriam tuoj metai (11.19) ir aš antrais metais t.y po 11.19 vaiko pinigus aš gausiu. Mano kredito reitingas 2.93(c), o žmonos 2.03(c) seb siulo 2.5 , bet pasirinkus iš jų vieną iš produktų, padarytų 2.25, o swedbankas siūlo 2.85 kurio visiškai nesupratau, nes jame turiu ir pensiją ir saskaitą ir kreditinę ir pasiūlė 2.85, o seb nieko ir 2.25. Ką man šiuo atveju daryti? Tikėjausi, kad swed pasiūlys geriau, bet deja, ką daryt tokiu atveju?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, dėkui už klausimą. Nueikite į DNB ir Nordea (Luminor), galbūt čia gausite geresnes sąlygas. Jeigu negausite, tuomet rinkitės iš šių pasiūlymų geriausią. Taip pat į kiekvieną banką nueikite ir pasakykite, kad Jums tinka tik 2%, nes kiti siūlo 2,05%. Reikia derėtis, bet paskutiniu metu su bankais sunku derėtis, dirba kaip robotai :)

+3Buvo naudinga
Raimundas

Laba diena. Ruošiuosi imti būsto paskolą Luminor banke su EURIBOR palūkankom. Bet luminor naujas bankas ar nebus jokių problemų dėl to? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Raimundai, neturėtų. Kai susijungs DNB ir Nordea, Luminor taps vienu didžiausiu Lietuvoje banku. Tiesa, visko gali įvykti ir ateities nenuspėsi, bet ateities požymiai tik teigiami.

+3Buvo naudinga
Saulė

Sveiki, Mano vyras užsienietis, kol kas turintis leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Liko du metai iki nuolatinio leidimo suteikimo. Bandome pasiimti būsto paskolą, tačiau bankai kategoriškai atsisako suteikti ją, (vyras dirba Lietuvoje, uždirba pastovias pajamas). Nejaugi turime išlaukti tuos du metus ir nėra kitų būdų gauti paskolą? Gyvenimą siejame būtent Lietuvoje, ar bankai negali į tai atsižvelgti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sauke, dėkui už klausimą. Yra įstatymai, rizikos ir reikalavimai kuriais vadovaujasi bankai. Pasiteiraukite SEB, Nordea, DNB, Swedbank ir TOP kredito unijų dėl savo situacijos. Galbūt Jūsų pačios pajamų užtenka gauti būsto paskolą, o paskui prisijungtų ir Jūsų vyras. Kalbėkite su bankais ir unijomis, tikiuosi surasite sprendimą.

+4Buvo naudinga
Benas

Sveiki, ar radote sprendimą? Aš tokioj pat situacijoj.

Buvo naudinga
Tedas

Sveiki, į rankas gaunu apie 590eur. Turiu būsto paskolą už kurią moku su draudimais apie 55eur. Paskola buvo imta prieš 3 metus ir paimta apie 15000. Dabar norėčiau imti paskolą butui naujos statybos, kurio kaina apie 37000, įnašui pinigų turiu, tik noriu sužinot ar duotų man kas paskolą ir kuris bankas šiai dienai geriausias.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tedai, dėkui už klausimą. Manau, kad atsirastų įvairių variantų ir galimybės yra. Nėra geriausio banko, pereikite per DNB, Nordea, SEB, Swedbank ir pasikalbėkite, tegul peržiūri Jūsų situaciją ir pateikia pasiūlymus. Pradžioje eikite į tą banką, kuriame turite paskolą ir sakykite, kad norite pirkti brangesnį butą.

+3Buvo naudinga
Aistė

Sveiki! Renkamės banką būsto kreditui. Swed pasiūlė 1.89 kintamas palūkanas ir nepatarė dabar fiksuot, tik jei norėsime ateityje, DNB 1.66 kintamas ir 2.26 fiksuotas 10 metų. SEB 1.7 kintamos. Nordea net nesvarsto, nes trūksta dokumentų iš statytojo, nors kaip supratau, palūkanas duotų mažiausias. Ką rinktis? DNB neramina kainodara, o SWED ir SEB ženkliai didesnės palūkanos. Nordea duotų tikslų atsakymą maždaug po mėnesio, kai jau nebegalios kitų bankų pasiūlymai.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aiste, dėkui už klausimą. Iš turimų pasiūlymų tai arba SEB arba DNB. DNB minusas dėl EBIFN, o SEB Euribor yra patraukliau. Nordea manau pasiūlys apie 1,5-1,6%. Pabandykite paspausti Nordea ir greičiau gauti pasiūlymą.

+5Buvo naudinga
Lana

Laba diena, kad Swedbankas nuo liepos 1 d. neduos būsto paskolos, jei tu dirbi Jungtinėje Karalystėje jau aišku. O kaip kiti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lana, dėkui už klausimą. Taip, Swedbankas neišduos būsto paskolų tiems, kas dirba užsienyje ir pajamas gauna užsienio valiuta. Priežastis: valiutų pokyčio draudimas. Pasidomėjome ir kitais bankais:

 • SEB taip pat nuo liepos 1 d. nebeišduos būsto paskolų atlyginimą gaunantiems užsienio valiuta užsienyje gyvenantiems lietuviams dėl valiutų pokyčio draudimo;
 • Nordea taip pat dar nėra patvirtinta, bet puse lūpų kalbama, kad taip pat asmenims, kurie gauna pajamas užsienio valiuta - nebus išduodamos paskolos. Tiems kas gauna eurais - nebus problemų;
 • DNB pakeitimų neplanuoja ir turėtų išduoti būsto paskolas visiems kaip iki šiol. Tačiau taip pat patikino, kad laukia iš Lietuvos banko tam tikrų atsakymų ir dar galbūt kas nors pasikeis.

Manau daugiau informacijos bus po liepos 1 d., bet žinios užsienyje gyvenantiems nėra džiuginančios. Nors asmeniškai manau, kad turėtų bankai išspręsti šią problemą. Žiūrėsim kaip bus.

+9Buvo naudinga
Lana

O ką Jūs rekomenduotumėte po šios naujienos užsienyje gyvenantiems? Gal Unijos? Ačiū

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Taip, unijos išliks kaip variantas. Kauno kredito unija tikėtina, kad turėtų išduoti būsto paskolas, dėl kitų reikia laukti informacijos. Detalesnė ir tikslensė informacija bus pateikta po liepos 1 d. Gali būti pokyčių. Dabartinės žinios yra tokios.

+6Buvo naudinga
Irina

Labas vakaras. Iš banko planuojam imti 95000 eur antrą paskolą butui įsigyti. Nordea siūlo 1,4 procento, nemokamą sutarties parengimo mokestį, bet turim įsigyti kredito draudimą. Swedbank po derybų 1,75 procento ir dar turėsim sumokėt sutarties 290eur mokestį. SEB nustebino savo 1,9 procento. Kokios sutarties trūkumus labiausiai reikia įvertinti, renkant tarp Swedbanko ir Nordea banko pasiūlymų? Ir Nordea su savo pajamų pervedimu el. paštu parašė, kad privalom pervesti tik darbo užmokesti, bet sutarties bendroje dalyje visas kitas pajamų apibrežimas, į kurias įeina visas pajamas, kaip nuomos, devidendai ir kitos pajamos. O kaip ištikrųjų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Irina, dėkui už klausimą. Sąlygos yra tokios, kokias pasirašysite sutartyje, o ne tokios kokias Jums pasakys. Realiai dabar situacija yra tokia, kad žmonės turi sutartis tiek Nordea, tiek Swedbank ir ilgamečiai klientai pvz. jau seniai nepervedinėja į tas sąskaitas atlyginimų ir visų kitų pajamų, netgi nebedirba niekur ir baudų negauna. BET bankas turi pilną teisę taikyti baudas ir prastinti būsto paskolos sąlygas. Taigi, gerai kol gerai, bet kada gali būti vadovaujamasi sutartimi. O ypač būtų peržiūrimi visi sutarties punktai tuomet, kai vėluotumėte su įmokomis.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų