Ebifn
Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.
Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?
- Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
- Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
- Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.
Sveiki, Man Luminor EBIFN perskaičiavo ką tik ir jis pasiekė 0,57%. Suprantama, paskolos kaina ženkliai išaugo. Klausimas, kaip pasitikrinti ar tasd EBIFN gerai paskaičiuotas ? Ir ar įmanoma susitarti su banku, kad pereiti prie EURIBOR ? Gal kas bandė ?
Sveiki, Norėčiau paklausti apie ebifin. Turiu dvi paskolas Luminor, buvusiam DNB banke. Seku ebifin svyravimus Bankai.lt internetiniame puslapyje. Klausimas- ar Bankai.lt internetiniame puslapyje pateikiama informacija apie EBIFIN turi 100% sutapti su tos dienos pateikiama info apie EBIFIN Luminor banko internetiniame puslapyje?
sveiki, turim buto paskola luminor banke su 1,75% marza EBIFN, klausimas ar imanoma refinansuot su panasiom salygom per kita banka paskola? zinant dabartine situacija pasaulyje, stojant ekonomikai darosi baisu del EBIFN kuris susideda is dvieju kintamuju, aisku taip pat gali pakilti ir EURIBOR ar nebutu protingiau pereiti i kita banka kuris siulytu marza euribor?Jusu manymu kuris siuo atveju esant tokiai situacijai atrodo stabilesnis EURIBOR ar EBIFN?

Viktorai, dėkui už klausimą. Žinoma, kad būsto paskolos sutartis yra pranašesnė su EURIBOR, o ne su EBIFN, nes EBIFN=EURIBOR + IFM. T.y. EBIFN visuomet bus didesnis nei EURIBOR. Šiuo metu turima Jūsų banko marža yra gana palanki, gali būti, kad nelabai gausite geresnių sąlygų nei turite. Pasikalbėti su bankais galite ir tuomet spręsti.
Norėjau paklausti, ar tai kažkas naujo, kad "paskaičiuojant EBIFN kredito palūkanų normą, EURIBOR norma apvalinama iki 2 vietų po kablelio. Jei EURIBOR reikšmė yra neigiama, ji laikoma lygi nuliui"? (iš Luminor: https://www.luminor.lt/lt/europos-banku-ilgalaikio-finansavimo-norma-eurams?code=EBIFN-EUR-3M) T.y., negativus Euribor nemažina EBIFN? Ačiū!

Sigita, dėkui už klausimą. Taip, EBIFN skaičiuojamas ir būdavo taip, kad jeigu minusinis EURIBOR, tuomet jis yra nulinis. EBIFN buvo DNB banko sugalvotas raidžių derinys :) tad taisykles pasidarė tokias, kokias norėjo.
Laba diena, ar negalėtumėte kuo paprasčiau ir aiškiau paaiškinti, kokiu principu augtų, keistųsi mūsų bankų nustatyta palūkanų norma (banko marža). Euribor ar EBIFN nėra aišku taip pat, bet tai siečiau su globaliais dėsniais, bendra pasauline politika ir pan. Norėtųsi suprasti, kokiu principu keičiasi mūsų bankų nustatyta marža. Tarkim, euribor dabar siekia žemumas, o jei jis grįžtų į krizinį laikotarpį, kaip tuomet atrodytų mūsų bankų palūkanos? Ačiū už atsakymą.

Andriau, dėkui už klausimą. EBIFN naujoms būsto paskoloms nebeliko, kadangi DNB nebeliko, o Luminor perėjo prie EURIBOR. Taigi, vėl turime situaciją, kai bankai siūlo tik marža + Euribor. Dėl bendros maržos pokyčio tai jeigu dabar Jūsų paskolos bendra marža su EURIBOR yra 2% (kadangi EURIBOR minusinis-nulinis), tad tarkime padidėjus EURIBORui iki 3,5%, bendra marža būtų 5,5%, tai tokį procentą mokėtumėme nuo paskolos sumos. Būtų skaudu tikrai daugeliui būsto paskolų turėtojų.
Sveiki, rašėte, kad "EBIFN rodiklis buvo įvestas nuo 2014 metų, o pats IFM (EBIFN) pagrindinė sudedamoji dalis pradėtas skaičiuoti nuo 2010 metų" Kaip tai suprasti? Istorija reikia žiūrėti nuo 2010m. ar 2014m? Būtent nuo 2014m. vidurio ir mažėjo tiek EBIFN tiek Euribor. Aš maniau apskritai EBIFN atsirado 2010m, o Lietuvoje - 2014m.

Maksai, dėkui už klausimą. EBIFN terminas atsirado tik dėl to, kad DNB banko strategai jį tokį sugalvojo. Jis buvo įvestas ir pristatytas rinkai 2014 metais. IFM buvo pradėtas skaičiuoti nuo 2010 metų, bet jis nėra susijęs su EBIFN, tiesa, susijęs tik tuo, kad DNB sugalvojo tokį terminą EBIFN ir jam panaudojo dvi sudeamąsias iš anksčiau IFM ir EURIBOR.
Laba diena, Liepą skolinomės 30 metų iš DNB banko su EBFIN (bet 5 metams fiksuotos). Dabar po susijungimo tapo Luminor su Euribor. Gal klausimas ir nelengvas, bet ar pasibaigus 5kių metų fiksavimui 2022 metais liepą (jeigu bus normalios rinkos sąlygos, ne kokia krizė) galėtume prašyti banko taikyti Euribor, o ne EBFIN skaičiavimą, ar jau vienintelis būdas pereiti prie Euribor būtų keisti banką? Nors aišku, per 5kis metus daug kas gali įvykti :) Dėkojame
Sveiki. Atsakyti į tokį klausimą yra neįmanoma, nes labai tikėtina, kad iki tol pasaulis išgyvens dar didesnę krizę nei 2008 metais.

Martynai, dėkui už klausimą. Taip, galite prašyti pereiti prie EURIBOR metodo, nors dar trūksta informacijos dėl ateities kaip bus. Bendraukite su esamu banku kuo artimiau ir žinosite naujienas. Nevenkite kontakto su savo vadybininku ir karts nuo karto apsilankykite apžvelgti savo finansų ir pasiteiraukite dėl galimybių. Šiuo metu esame išsiuntę daug klausimų Luminor/DNB bankui, buvo žadėta, kad atsakys jau kone prieš mėnesį, tačiau net mus lengvai ignoruoja. Matyt, kad dar sprendimai iki galo nėra priimti ir nėra aišku dėl ateities.
Sveiki, Gal yra kokių naujienų šiuo klausimu? Labai dėkoju.
Laba diena, mes lygiai taip pat skolinomės su Ebfin prieš susijungimą iš DNB. Bet mes nefiksavom ir gavom labai gerą banko maržą 1,26. Paskui norėjom pereit prie EURIBOR, tai kiek bendravome su banku, tokiu atveju ir maržą jie keistų pagal keitimo dieną taikomus paskolų maržų vidurkius. Mums bent jau visiškai neapsimoka toks variantas. Palaipsniui gražinsim paskolą anksčiau laiko
Sveiki, ką reiktų atkreipti dėmesį, kad bendrai nusakytų būsto kredito kainą? Nes kaip suprantu marža ne viską pasako, dar visokie kito admin mokesčiai ir pan. Ir kaip tas rodiklis tikliais vadinasi, kad galėčiau palyginti pasiūlymus? Ant vartojamo kredito yra BVKKMN o ant Būsto kažkas tokio yra? Ačiū!

Martynai, dėkui už klausimą. Būsto paskolos kainą nusako du trys esminiai dalykai: banko marža + euribor/ebifn + linijinis/anuitetas. Sukombinavus tai - gausite prelimarią būsto paskolos kainą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į sutarties keitimo, išankstinio grąžinimo, sudarymo, refinansavimo mokesčius. Iš viso to būtų galima išvesti BVKKMN, bet tokio būsto paskolos kaina įprastai neturi.