Antra būsto paskola

Antra būsto paskola. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „antra būsto paskola“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Mindaugas

Sveiki, kokio dydžio bus pradinis įnašas, imant antram būstui paskolą? Pirmas būstas imtas taip pat su paskola. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Vertinama individualiai, bet įprasta, kad antram būstui prašoma 20% pradinio įnašo. Priklausys nuo banko vertinimo ir Jūsų bei būsto situacijos.

+3Buvo naudinga
Andžela

Sveiki, yra paimtas būstui kreditas vyro vardu, jis ėmė kaip dar nebuvom susituokę. Bet norėtume šitą butą paleisti nuomai ir paimti bendrą arba mano vardu kreditą kotedžui kurio vertė 90.000. Ar reikalingas pradinis įnašas? Koks šeimos mėnesio biudžetas turėtų būti, kad gauti paskolą? Ar yra spec. sąlygos tokiems atvejams?! Dėkoju

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andžela, dėkui už klausimą. Jūs savo vardu kaip ir negalėsite imti būsto paskolos (jeigu nėra spec. sutarčių), įprastu atveju imsite kartu su vyru. Gali būti traktuojama kaip antra būsto pakola, todėl gali būti, kad pradinis įnašas bus apie 20%. Priklausomai nuo to, kokie yra Jūsų dabartiniai įsipareigojimai ir visa bendra situacija, bus skaičiuojamos reikalaujamos minimalios pajamos.

+3Buvo naudinga
Rosita

Laba diena. Ieškojau atsakymo, tačiau konkretaus neradau. Šiuo metu turiu būsto paskolą (įsigijau prieš santuoką). Jį pardavinėjame ir padengsime bankui paskolos likutį. Tad kaip ir paskola atiduota bankui. Žadame greitu metu imti 150000 eur paskolą namui. Koks reikalingas pradinis įnašas, ar 15% ar 20%? Ar čia skaitosi kaip antra paskola kur jau bankas prašo 20%, ar tiesiog kaip pirma nauja? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rosita, dėkui už klausimą. Turimai antrai būsto paskolai, bankai gali prašyti didesnio pradinio įnašo (±20%). Kadangi turtą parduosite, tikėtina, kad minimalus įnašas bus 15%. Tačiau čia nėra kažkokia taisyklė, viskas vertinama indiviualiai ir priklausomai nuo šeimų situacijų, pasirinkto banko, perkamo turto, gali keistis pradinio įnašo dydis.

+4Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki, susidūrėme su problema, esam šeima be vaikų, ketiname pirkti būstą su banko paskola, ar nebus labai didelės palūkanos, jei mano mama savo butą man padarys kaip dovanojimą ir jį parduosiu, kad turėt ant pradinio įnašo naujam būstui, nes esu girdėjęs jog kinta palūkanos jei turi jau savo būstą ir ketini įsigyti antrąjį būstą? Labai ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Palūkanos įprastai nekinta dėl tokių dalykų, galėtų didėti pradinis įnašas, jeigu tai būtų antra būsto paskola. Bet kokiu atveju, kreipkitės į bankus, kurie įvertins Jūsų situaciją ir pasakys detalias būsto paskolos gavimo sąlygas.

+4Buvo naudinga
Rita

Laba diena, Norime imti paskolą butui pirkti. Vienas iš sutuoktinių turi butą, įgytą prieš santuoką. Kokio pradinio įnašo gali reikalauti bankas? Ar užtektų 15%, ar dėl tokios priežasties gali reikalauti ir didesnio?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rita, dėkui už klausimą. Jeigu tai vienintelė Jūsų būsto paskola, tuomet minimalus įnašus bus 15%. Įnašas didėja, kai gaunama antra būsto paskola, bet ir tai vertinama individualiai. Teiraukitės bankuose.

+4Buvo naudinga
Aušra

Sveiki. Esama situacija: turime būsto paskolą swedbank, kurios likutis 20000€. Buto vertė buvo 28000€. Šiuo metu pagal rinkos kainą jo vertė 40000-45000€. Šiuo metu norime imti antrą paskolą būstui, kurio vertė 53000€. Vyras dirba pastovų valstybės tarnautojo darbą, aš esu vaiko auginimo atostogose(pirmas vaikas). Bendros pajamos 1400€. Mėnesio įmoka ~140€ už esamą butą. Taigi: 1.Ar keičia ką nors pakilusi buto vertė? Tarkim jei bankui pateiktume buto vertinimą? 2. Kiek reikia tiksliai išmokėti pirmos būsto paskolos, kad būtų galima jį panaudoti kaip įnašą? 3. Planuojame pirmąjį butą nuomoti, ar šie pinigai bankui turi kokią nors reikšmę imant paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aušra, dėkui už klausimą. Taip, klausimą gerina pakilusi būsto vertė. Pagal nurodytas pajamas, manau, kad galėtumėte gauti ir antrą paskolą, tik situaciją gali bloginti tai, kad esate vaiko priežiūros atostogose. Viskas priklausys nuo banko vertinimo. Keli variantai yra, arba imate antrą paskolą arba parduodate pirmąjį būstą ir perkate didesnį. Kaip pasielgti, kiekvienos šeimos požiūris yra skirtingas. Ar pavyks pirmąją paskolą panaudoti kaip pradinį įnašą ir mokėti dvi paskolas - priklausys nuo banko vertinimo, bet rekomenduoju, kol esate vaiko priežiūros atostogose, pakentėti ir susilaikyti nuo naujų pirkinių - taupyti.

+3Buvo naudinga
Karolina

Sveiki, turiu pasiėmusi buto paskolą vienam kambariui, dabar norėčiau jį ikeisti į dviejų kambarių butą, ar tam reikalingas pradinis įnašas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karolina, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo to, kokias pasiūlys bankas sąlygas ir kaip Jūs pati pasirinksite. Yra keli variantai:

  1. Parduodate turimą būstą susiderinus su banku ir gautais pinigais susimokate pradinį įnašą naujam būstui ir imate naują būsto paskolą;
  2. Jeigu pajamos leidžia, imate antrą būsto paskolą, o pirmąjį būstą išnuomojate. Tačiau imdami antrą būsto paskolą turėsite mokėti pradinį įnašą;
  3. Pasiteiraujate banko apie esamas galimybes Jūsų konkrečiu atveju su dviem turimais būstais.
+3Buvo naudinga
Vidmantas

Sveiki, turiu būsto paskolą ir planuoju įsigyti antrą (didesnį) būstą taipogi su paskola. Ar būtų galima traktuoti pirmąjį būstą kaip pradinį įnašą (didžioji dalis jau išsimoketa) imant antrąjį? Ir įsirengus antrąjį parduoti pirmą? Jei ne, kaip būtų galima įsigyti kitą būstą nepardavus pirmojo ir be pradinio įnašo (įkeitimo galimybė ar pan.)?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vidmantai, dėkui už klausimą. Jeigu pajamų pakanka išlaikyti dvi paskolas, tuomet tokia teorinė galimybė yra, bet reikia tiesiogiai su banku kalbėti, kad įvertintų situaciją. Reikalinga, kad pradinio įnašo suma būtų paimta iš pirmosios paskolos (jeigu pakanka sumokėtų lėšų padengti pradinį įnašą) ir tada turėtumėte dvi paskolas. Labai priklauso nuo situacijos ar apsimoka taip daryti ar ne. Pasikalbėkite su banku, kuriame turite paskolą. Kito varianto gauti būsto paskolą be pradinio įnašo nėra, nes pradinis įnašas yra būtinas.

+3Buvo naudinga
andrius

Sveiki, ar bankas vertina kaip pajamas, gautas iš nekilnojamo turto nuomos? Ar gaučiau paskolą dar vienam butui ?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Vertina, bet turi būti tęstinumas ir stabilumas. Paskolą antram būstui galima gauti.

+4Buvo naudinga
Lina

Sveiki, lyg ir randu atsakymą į klausimą, bet matau, kad atsakinėjote prieš pora metų, gal kas bus pasikeitę kreditavimo srityje. Turiu butą su paskola, kurio turto vertintojų nuomone vertė- 85000 Eur. Paskolos likutis banke 46.000 Eur. Noriu pirkti didesnį butą, radau man tinkantį, kurio vertė ir kaina 130.000 Eur. Pajamų prasme bankas naujo buto pirkimui paskolą suteikia. Bet turiu greitai parduoti dabartinį butą, o prieššventiniu laikotarpiu greito pardavimo sunku tikėtis, tuo pačiu nenoriu prarasti atrasto varianto. Ar įmanoma susitarti su Banku, kad suteiktų naujo buto pirkimui paskolą su sąlyga, kad per 3 ar 6 mėn. parduosiu senąjį. Dabartinė paskolas SEB banke.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Na, jeigu kaip sakote, pajamų pakanka, tuomet galite imti antrą paskolą ir turėti vienu metu dvi paskolas, su mintimi, kad parduosite pirmąjį butą per artimiausią laikotarpį. Su banku tai galite aptarti.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų