Antra būsto paskola

Antra būsto paskola. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „antra būsto paskola“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Paulius

Sveiki, turiu paskolą buto, ir nusprendėm dar vieną imti paskolą, bet pradinio įnašo neturim ar įmanoma gauti paskolą antrą aplamai tokioj situacijoj ?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pauliau, dėkui už klausimą. Sunkiai, nes pradinio įnašo reikia ir antrai paskolai jo reikės daugiau ±20%, dar priklausys ir nuo Jūsų gaunamų pajamų dydžio ar galite įsipareigoti. Kreipkitės į bankus dėl sąlygų gavimo.

+4Buvo naudinga
Andrius

Sveiki. Turiu 5 metų vartojimo paskolą, pusė laikotarpio praėjo, kai moku šią paskolą. Įdomu ar gaučiau antrą paskolą būstui? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Faktas, kad turite vartojimo paskolą netrukdo gauti būsto paskolą. Esmė yra Jūsų gaunamos pajamos ir ar jų užtenka pragyventi ir išmokėti abi paskolas. Kreipkitės į bankus individualiam vertinimui ir sužinosite.

+3Buvo naudinga
Dainora

Sveiki, ar ateityje laiduotojui norint pasiimti paskolą turės įtakos tai jog jau yra laidavęs už artimąjį ir ar gali būti taip, kad dėl to nebeduos pačiam laiduotojui prireikus pasiimti paskolos? Ir taip pat ar tai turi įtakos kreditingumo istorijai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainora, dėkui už klausimą. Laidavimas yra įsipareigojimas tam tikru turtu, todėl gali būti traktuojama kad laiduotojas turi tokio dydžio įsipareigojimą, koks yra turtas už kurį laidavo. Laiduotojas turi turėti labai dideles pajamas, kad galėtų gauti antrą būsto paskolą tol kol jis yra laiduotojas. Kreditingumo istorijai tai neturėtų pakenkti tol, kol nereikia mokėti už paskolos gavėją ir kol paskola yra mokama. Iš esmės reikia gerai apgalvoti ar verta laiduoti, nes tai yra gana rizikinga ir laiduotojui tai nebus pliusas, bet labiau minusas gyvenime.

+3Buvo naudinga
Sigita

Sveiki, Mūsų būsto pakolos suma 131000 eur. 30m, anuitetiniu būdu. banke 1 sąlygos: 1,97%marža 12mėn EURIBOR banke 2 sąlygos: 1,95%marža 6mėn EURIBOR ketiname kas metus įnešinėti papildomai bent po 10tūks eur. Svarstau, ar geras pasitinktas grąžinimo būdas (anuitetas), ar visgi geriau linijinis. Ir 12mėn ar 6mėm EURIBOR palankesnis ?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Atminkite, kad imant būsto paskolą ne marža svarbiausia, nes jeigu ketinate įnešinėti ir padenginėti vis paskolą tam tikromis sumomis, Jums aktualu kokios bus sąlygos tai padaryti. Todėl abiejuose bankuose pasidomėkite dėl šių ir kitų papildomų galimų mokesčių atliekant tam tikras operacijas. Pagal pateiktą situaciją rinkčiausi antrą banką, bet kiekvienas turi rinktis individualiai ir žiūrėti kas yra naudingiau. Linijinis ar anuitetas vėlgi sprendimas individualus, nes vienu atveju mokėsite pradžioje daugiau ir įmokos mažės, o kitu atveju pradžioje mokėsite mažiau, bet įmokos ir išliks stabilios, kai linijinio atveju po kažkiek metų jos bus jau mažesnės.

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki, kokio dydžio bus pradinis įnašas, imant antram būstui paskolą? Pirmas būstas imtas taip pat su paskola. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Vertinama individualiai, bet įprasta, kad antram būstui prašoma 20% pradinio įnašo. Priklausys nuo banko vertinimo ir Jūsų bei būsto situacijos.

+4Buvo naudinga
Andžela

Sveiki, yra paimtas būstui kreditas vyro vardu, jis ėmė kaip dar nebuvom susituokę. Bet norėtume šitą butą paleisti nuomai ir paimti bendrą arba mano vardu kreditą kotedžui kurio vertė 90.000. Ar reikalingas pradinis įnašas? Koks šeimos mėnesio biudžetas turėtų būti, kad gauti paskolą? Ar yra spec. sąlygos tokiems atvejams?! Dėkoju

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andžela, dėkui už klausimą. Jūs savo vardu kaip ir negalėsite imti būsto paskolos (jeigu nėra spec. sutarčių), įprastu atveju imsite kartu su vyru. Gali būti traktuojama kaip antra būsto pakola, todėl gali būti, kad pradinis įnašas bus apie 20%. Priklausomai nuo to, kokie yra Jūsų dabartiniai įsipareigojimai ir visa bendra situacija, bus skaičiuojamos reikalaujamos minimalios pajamos.

+3Buvo naudinga
Rosita

Laba diena. Ieškojau atsakymo, tačiau konkretaus neradau. Šiuo metu turiu būsto paskolą (įsigijau prieš santuoką). Jį pardavinėjame ir padengsime bankui paskolos likutį. Tad kaip ir paskola atiduota bankui. Žadame greitu metu imti 150000 eur paskolą namui. Koks reikalingas pradinis įnašas, ar 15% ar 20%? Ar čia skaitosi kaip antra paskola kur jau bankas prašo 20%, ar tiesiog kaip pirma nauja? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rosita, dėkui už klausimą. Turimai antrai būsto paskolai, bankai gali prašyti didesnio pradinio įnašo (±20%). Kadangi turtą parduosite, tikėtina, kad minimalus įnašas bus 15%. Tačiau čia nėra kažkokia taisyklė, viskas vertinama indiviualiai ir priklausomai nuo šeimų situacijų, pasirinkto banko, perkamo turto, gali keistis pradinio įnašo dydis.

+4Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki, susidūrėme su problema, esam šeima be vaikų, ketiname pirkti būstą su banko paskola, ar nebus labai didelės palūkanos, jei mano mama savo butą man padarys kaip dovanojimą ir jį parduosiu, kad turėt ant pradinio įnašo naujam būstui, nes esu girdėjęs jog kinta palūkanos jei turi jau savo būstą ir ketini įsigyti antrąjį būstą? Labai ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Palūkanos įprastai nekinta dėl tokių dalykų, galėtų didėti pradinis įnašas, jeigu tai būtų antra būsto paskola. Bet kokiu atveju, kreipkitės į bankus, kurie įvertins Jūsų situaciją ir pasakys detalias būsto paskolos gavimo sąlygas.

+4Buvo naudinga
Rita

Laba diena, Norime imti paskolą butui pirkti. Vienas iš sutuoktinių turi butą, įgytą prieš santuoką. Kokio pradinio įnašo gali reikalauti bankas? Ar užtektų 15%, ar dėl tokios priežasties gali reikalauti ir didesnio?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rita, dėkui už klausimą. Jeigu tai vienintelė Jūsų būsto paskola, tuomet minimalus įnašus bus 15%. Įnašas didėja, kai gaunama antra būsto paskola, bet ir tai vertinama individualiai. Teiraukitės bankuose.

+4Buvo naudinga
Aušra

Sveiki. Esama situacija: turime būsto paskolą swedbank, kurios likutis 20000€. Buto vertė buvo 28000€. Šiuo metu pagal rinkos kainą jo vertė 40000-45000€. Šiuo metu norime imti antrą paskolą būstui, kurio vertė 53000€. Vyras dirba pastovų valstybės tarnautojo darbą, aš esu vaiko auginimo atostogose(pirmas vaikas). Bendros pajamos 1400€. Mėnesio įmoka ~140€ už esamą butą. Taigi: 1.Ar keičia ką nors pakilusi buto vertė? Tarkim jei bankui pateiktume buto vertinimą? 2. Kiek reikia tiksliai išmokėti pirmos būsto paskolos, kad būtų galima jį panaudoti kaip įnašą? 3. Planuojame pirmąjį butą nuomoti, ar šie pinigai bankui turi kokią nors reikšmę imant paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aušra, dėkui už klausimą. Taip, klausimą gerina pakilusi būsto vertė. Pagal nurodytas pajamas, manau, kad galėtumėte gauti ir antrą paskolą, tik situaciją gali bloginti tai, kad esate vaiko priežiūros atostogose. Viskas priklausys nuo banko vertinimo. Keli variantai yra, arba imate antrą paskolą arba parduodate pirmąjį būstą ir perkate didesnį. Kaip pasielgti, kiekvienos šeimos požiūris yra skirtingas. Ar pavyks pirmąją paskolą panaudoti kaip pradinį įnašą ir mokėti dvi paskolas - priklausys nuo banko vertinimo, bet rekomenduoju, kol esate vaiko priežiūros atostogose, pakentėti ir susilaikyti nuo naujų pirkinių - taupyti.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų