Kurį banką rinktis

Kurį banką rinktis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „kurį banką rinktis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Lauryna

Sveiki, sakykite: 1. Ar nebūtų problemų, jei pradinio įnašo dalis 2-3 tūkst, būtų dovanota tėvų, bet tie pinigai būtų paimtas vartojimo kreditas? 2. Prieš sužinant konkrečią informaciją su banko finansuojama su, reikia pasirašyti preliminarią sutartį mokant avansą, atlikti NT vertinimą. Kaip neprašauti, tokiu atveju, kai realiai nežinai, kiek bankas finansuos tau pinigų 85, 80 ar tik 70 procentų. Kaip turėti garantiją iš banko, prieš pradedant tvarkyti formalumus ir mokant avansus. 3. Nuo kurių metų laikoma nauja statyba ir galima tikėtis 85 proc finansavimo. Ar visada galioja taisyklė, kad senos statybos namui neužteks 15 proc pradinio įnašo? Ačiū Jums.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lauryna, dėkui už klausimus. Tėvai gali dovanoti pradiniam įnašui, tačiau skolintis pradiniam įnašui negalite. Norint gauti būsto paskolą, visų pirma reikia išsirinkti būstą, tada kai jau turite būstą vysktate į TOP3 bankus gauti pasiūlymų, kai gaunate pasiūlymus, renkatės tą banką, kurio sąlygos yra geriausios. Bankai pateikę konkretų pasiūlymą nustatys 30 dienų pasiūlymo galiojimo laiką, per kurį galėsite rinktis ir derėtis su bankais. Statybos metai nėra pagrindinis faktorius, kai kalbame apie pradinį įnašą - pagrindinis faktorius yra būsto likvidumas (būsto vieta, greito pardavimo galimybės), todėl ne visada sename name būstas bus finansuojamas mažiau nei 85%. Atkreipkite dėmesį, kad skirtingi bankai, gali skirtingai pateikti pradinio įnašo dydį.

+4Buvo naudinga
Ugne

Sveiki, noriu pasiteirauti apie būsto paskolą jaunoms šeimoms regionuose. Rugsėjo pradžioje užpildžiau prašymą dėl subsidijos gavimo, kurį vakar priimė. Kas bus, jeigu nuėję į banką negausime kredito pagal norimą sumą, kurią nurodėme prašyme? Rinktis iš naujo turbūt nebegalėsime? Tarkim galime gauti tik mažesnę sumą. Tokiu atveju mes jau nebeatsistojame į eilę dėl subsidijos gavimo? Turime prašymą pildyti iš naujo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ugne, dėkui už klausimą. Turėsite pasirinkti ar pirksite tą būstą damokėdami didesnį pradinį įnašą ar ne. Jeigu pasirinksite nepirkti šio būsto, turėsite kreiptis į savivaldybę dėl naujos pažymos. Pažyma galioja tik 15 dienų. Parašykite kaip seksis visa paramos gavimo procedūra, bus naudinga ir įdomu. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Agnė

Laba diena. Kokias palūkanas labiau apsimoka rinktis jei planuoju po kokių 2-4metų parduoti butą, kurį ketinu dabar imti su paskola? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Rinkitės tas, kuriomis sumokėsite mažiau mokesčių bankui - manau tokiu atveju būtų kintamos. Palyginkite kelis variantus ir pasirinkite mažiausius mokesčius siūlantį banką ir būdą.

+3Buvo naudinga
Valdas

Sveiki, noriu imti 78000 EUR būsto kreditą. Luminor siūlo 1,87% (3 mėn EURIBOR ir 12 mėn atidėjimą), Swedbank 1,99% (6 mėn EURIBOR ir 9 mėn atidėjimą), SEB 2,5% (nors daug metų esu jų klientas, net keista..). Kurio banko pasiūlymą patartumėte priimti, kodėl? Ačiū už nuomonę.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Valdai, dėkui už klausimą. Manau, kad reikia žiūrėti ir sutartis bei papildomas sąlygas, kurias siūlo bankai, palyginti ir pasirinkti. Bet šiuo atveju manau, kad aišku, jog Luminor sąlygos geriausios.

+3Buvo naudinga
Ingrida

Laba diena, Su draugu planuojame įsigyti gyvenamąjį būstą (būtą iki 25000eur). Aš pati gyvenu ir dirbu Lietuvoje, o draugas- Švedijoje. Jokių kitų paskolų ar įsipareigojimų bankuose neturime. Ar galime tikėtis ir kreiptis į bankus tokios paskolos? Ar draugui imant paskolą, aš galėčiau būti laiduotoja, jeigu mano grynosios pajamos tik 390eur/mėn? Jeigu taip, į kuriuos bankus patartumėte kreiptis. Iš anksto dėkoju už atsakymą!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Manau, kad Jūsų pajamos gali būti per mažos laidavimui. Patarčiau kreiptis į bankus ir susiderinti visus įmanomus variantus Jūsų esamai situacijai. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Karolis

Sveiki, iš bankų gavau tris beveik vienodus pasiūlymus, marža 1.77-1,82, visur galima grąžinti anksčiau laiko, LUMINOR neleidžia trumpinti paskolos laikotarpio, kiti 2 bankai leidžia, visur nuobaudos už netesybas panašios, sutarties keitimo mokesčiai panašūs, fiksuotų baudų nėra, refinansavimo sąlygos taip pat kone identiškos. Esu šiek tiek pasimetęs, kaip išsirinkti banką iš kurio imti paskolą, į ką labiausiai atkreipti dėmesį? Net perskaitęs visas sutartis negaliu priimti sprendimo, nes viskas atrodo labai panašu.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, taip iš tiesų viskas yra labai panašu. Negalime rekomenduoti konkretaus banko, nes kiekvienam yra savas požiūris ir bankų meilės. Bankai nėra blogi, bankai suteikia paslaugą su tam tikromis savo numatytomis sąlygomis, kad uždirbtų ir neprarastų pinigų juos skolindami. Taigi, rinkitės geriausias sąlygas siūlantį ir Jums labiausiai patinkantį banką. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į linijinio/anuiteto metodų sąlygas. Sėkmės!

+5Buvo naudinga
Tatjana

Sveiki, planuojame imti būsto paskolą, turim du pasiūlymus – SEB siūlo maržą 1,73 % + Euribor 12 mėn., kintamos palūkanos, SWED siūlo 1,55 % + Euribor 6 mėn., taip pat kintamos palūkanos, šiek tiek gąsdina SWED banko sutartis, ypatingai dėl maržos peržiūrėjimo kas du metus. Aišku jeigu tvarkingai vykdysim visas sutarties sąlygas tai marža liks tokia kokia yra, tačiau niekados negali žinoti. SEB banko sutartis mums labiau priimtina. Ar galėtumėt patarti? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tatjana, dėkui už klausimą. Jeigu SEB banko sutartis Jums yra labiau priimtina ir atitinka Jūsų strategiją grąžinant paskolą - imkite paskolą SEB banke. Tačiau Swedbank pasiūlymas šiuo atveju patrauklesnis, reikia žiūrėti kokiomis sąlygomis Swedbank Jums gali perskaičiuoti palūkanas. Turite išsamiai išanalizuoti bankų sutartis ir pasirinkti tą banką, kuris atitiks Jūsų paskolos grąžinimo, lūkesčių poreikius.

+5Buvo naudinga
Aurelija

Laba diena, Kaip ir dauguma planuojame imti paskolą. Ją gauname visuose bankuose. Norėčiau Jūsų kaip nusimanančio žmogaus tikslaus atsakymo, jei būtumėte mūsų vietoje, kurį banką rinktumėtės? Bei kokie pagrindiniai kriterijai nulėmę šį pasirinkimą. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelija, dėkui už klausimą. Rinkčiausi pagal tai, kaip planuoju grąžinti paskolą ir ką su tuo būstu galvoju daryti. Esminis pasirinkimo kriterijus būtų man individualiai suformuoto pasiūlymo patrauklumas, t.y. mažiausios palūkanos, mokesčiai ir sutarties sąlygos. Jokiais būdais nesirinkčiau banko pagal tai koks jis yra gražus ar turi daug skyrių ar fainą vadybininką. Rinkčiausi išanalizavęs visas pateiktas sąlygas. Atminkite, kad man gali būti geriausios sąlygos viename banke, o Jums kitame. Viskas priklauso nuo individualaus vertinimo ir sąlygų detalaus išnagrinėjimo.

+3Buvo naudinga
Irina

Labas vakaras. Iš banko planuojam imti 95000 eur antrą paskolą butui įsigyti. Nordea siūlo 1,4 procento, nemokamą sutarties parengimo mokestį, bet turim įsigyti kredito draudimą. Swedbank po derybų 1,75 procento ir dar turėsim sumokėt sutarties 290eur mokestį. SEB nustebino savo 1,9 procento. Kokios sutarties trūkumus labiausiai reikia įvertinti, renkant tarp Swedbanko ir Nordea banko pasiūlymų? Ir Nordea su savo pajamų pervedimu el. paštu parašė, kad privalom pervesti tik darbo užmokesti, bet sutarties bendroje dalyje visas kitas pajamų apibrežimas, į kurias įeina visas pajamas, kaip nuomos, devidendai ir kitos pajamos. O kaip ištikrųjų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Irina, dėkui už klausimą. Sąlygos yra tokios, kokias pasirašysite sutartyje, o ne tokios kokias Jums pasakys. Realiai dabar situacija yra tokia, kad žmonės turi sutartis tiek Nordea, tiek Swedbank ir ilgamečiai klientai pvz. jau seniai nepervedinėja į tas sąskaitas atlyginimų ir visų kitų pajamų, netgi nebedirba niekur ir baudų negauna. BET bankas turi pilną teisę taikyti baudas ir prastinti būsto paskolos sąlygas. Taigi, gerai kol gerai, bet kada gali būti vadovaujamasi sutartimi. O ypač būtų peržiūrimi visi sutarties punktai tuomet, kai vėluotumėte su įmokomis.

+4Buvo naudinga
Rytis

Laba diena, šiam momentui turime 4-ių bankų pasiūlymus - SEB, SWEDBANK, DNB ir NORDEA. DNB bijome dėl EBIFN, nors siūloma marža nėra pati mažiausia. NORDEA siūlo mažiausią maržą, bet kiek girdėjome, labai griežtos sąlygos pas juos. SWEDBANK ir SEB siūlo vienodą, biškį didesnė maržą nei pastarieji bankai - 1,7%. Tačiau SWEDBANK turi tą savo ŠEK rodiklį, kurio perspektyva tokia irgi nėra aiški. Na o SEB siūlo tiesiog 1,7%. SEB nenori nei kiek nusileisti, bandome dėrėtis, pasirašome tapti visišku klientu, bet maržos nemažina... Šiaip linkstame link NORDEA, bet ar nebus, kad NORDEA ir DNB susijungus, bus taikomas tas apts EBIFN. Kurį banką galite patarti? Kokių neigiamų atsiliepimų esate girdėję iš NORDEA ?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ryti, dėkui už klausimą. Tokią kokią sutartį pasirašysite dabar, tokia ji ir išliks visą laikotarpį. Bankas negali savavališkai keisti sutarties sąlygų, nebent į sutartį taip įrašytų :) Manau, kad šiuo atveju logiškiausia rinktis tarp Nordea ir SEB.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų