Banko pasirinkimas

Banko pasirinkimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „banko pasirinkimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Karolis

Sveiki, iš bankų gavau tris beveik vienodus pasiūlymus, marža 1.77-1,82, visur galima grąžinti anksčiau laiko, LUMINOR neleidžia trumpinti paskolos laikotarpio, kiti 2 bankai leidžia, visur nuobaudos už netesybas panašios, sutarties keitimo mokesčiai panašūs, fiksuotų baudų nėra, refinansavimo sąlygos taip pat kone identiškos. Esu šiek tiek pasimetęs, kaip išsirinkti banką iš kurio imti paskolą, į ką labiausiai atkreipti dėmesį? Net perskaitęs visas sutartis negaliu priimti sprendimo, nes viskas atrodo labai panašu.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, taip iš tiesų viskas yra labai panašu. Negalime rekomenduoti konkretaus banko, nes kiekvienam yra savas požiūris ir bankų meilės. Bankai nėra blogi, bankai suteikia paslaugą su tam tikromis savo numatytomis sąlygomis, kad uždirbtų ir neprarastų pinigų juos skolindami. Taigi, rinkitės geriausias sąlygas siūlantį ir Jums labiausiai patinkantį banką. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į linijinio/anuiteto metodų sąlygas. Sėkmės!

+5Buvo naudinga
Linas

Laba diena, kreipiausi į 2 bankus dėl buto paskolos, vienas jau davė atsakymą teigiamą, o kitas dar nedavė. Norėčiau paklausti jei tarkim iš davusio banko paimsiu garantinį raštą, o vėliau gausiu atsakymą iš antro banko, kuris man pasirodys patrauklesnis, ar galėsiu toliau bendradarbiauti su antru banku? Ar tas garantinio rašto paėmimas mane įpareigoja imti paskolą tik iš to banko ir nieko keist nebegaliu?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Linai, dėkui už klausimą. Garantinio rašto gavimas neįpareigoja imti būsto paskolą būtent iš to banko. Juk gali dėl įvairių priežasčių ir nebeįvykti sandoris ar būstas būti nebeparduodamas ir panašiai. Žinoma, reikia žiūrėti ką pasirašysite su banku, bet turėtų būti taip, kad gavę garantinį raštą Jūs neįsipareigojate finansuotis.

+3Buvo naudinga
Ana

Sveiki, norėčiau Jūsų pasiteirauti ką patartumėte rinktis: kintamas palūkanas su 1.75 marža, ar fiksuoti 5 metam su 1.8 (1.4 marža ir 0.4 palūkanos) kitame banke? Vienas bankas leidzia įnešus papildomus pinigus trumpinti paskolos laikotarpį, kitame galima mažinti tik įmoką, jie aiškina, kad trumpinant paskolos laikotarpį reikia sudaryti iš naujo hipoteka, o tai kainuoja ir paskolos mokėtojui neapsimoka.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ana, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo Jūsų tikslų ir paskolos grąžinimo plano rinkitės individualiai. Dėl pačio pasiūlymo, tai fiksuotų palūkanų pasiūlymas 1,8% yra gana patrauklus lyginant su 1,75% kintamomis. Kadangi nepaminėjote bankų pavadinimų, šiek tiek sunku plačiau rekomenduoti. Bet jeigu galite gauti 1,8% fiksuotomis palūkanomis, tad kituose bankuose galbūt galėtumėte gauti ir 1,5-1,6% su kintamomis? Pabandykite pasidomėti dar dviejuose bankuose ir gauti geresnius pasiūlymus.

+12Buvo naudinga
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Papildysiu Gerb. Steponą, kad kintamų ir fiksuotųjų palūkanų pasirinkimas yra labai plati tema ir atsakingas sprendimas, nes dėl netinkamai pasirinktos palūkanų rūšies dažniausiai kyla ginčai su bankais, ir jie būna labai brangūs. Paminėsiu dar kelis svarbius aspektus, papildydamas Steponą, į ką atkreipti dėmesį ir ką išsiaiškinti su banko vadybininku prieš pasirašant kredito sutartį ir pasirenkant fiksuotas palūkanas: Kokia yra baudų sistema užfiksavus palūkanas už fiksuotų palūkanų nutraukimą: a) pvz. kas būtų, jeigu likus 3 metams iki fiksuotųjų palūkanų galiojimo pabaigos nutartumėte parduoti NT? b) Kas būtų, jeigu negalėtumėte mokėti kredito mėnesio įmokų? c) Kas būtų, jeigu nepasibaigus fiksuotųjų palūkanų galiojimui norėtumėte grąžinti kreditą ar jo dalį? Kai su savo klientais renkamės bankų sąlygas dažnai kredito sutartyse aptinkame, jog tam, kad galėtų nutraukti fikuostųjų palūkanų sutartį (galiojimą), reikėtų sumokėti 1-5 proc. baudą nuo kredito likučio už vienerius metus. Pvz. už 3 metus, likusius iki fiks. palūkanų galiojimo, turėtų sumokėti 3-15 proc. sumą nuo kredito likučio. Dėl hipotekos įkeitimo tai to reikalauja visi bankai, tai teisiškai reglamentuota - tam, kad trumpintumėte kredito laikotarpį visada reikia keisti hipoteką, ji turi sutapti su kredito sutarties laikotarpiu.

+7Buvo naudinga
Irma

Kodėl DnB naudojasi ne EURIBOR, o EBFIN? Kuris indeksas skolininkui yra palankesnis? Ir ar tai, kad EBFIN susidaro iš dviejų kintamųjų gali sąlygoti didesnę riziką paskolos didėjimui? Kurį banką siūlote rinktis, kuris naudoja EURIBOR ar kuris naudoja EBFIN ar jokio didelio skirtumo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Irma, dėkui už klausimą. Besiskolinančiajam palankesnis yra EURIBOR, dėl to, kad jis yra ženkliai mažesnis už EBIFN, taip pat dėl to, kad EBIFN niekada nebus mažesnis už EURIBOR. Banką rinktis reikia individualiai ir įvertinant visas paskolos sutarties sąlygas lyginant jas su kitų bankų pasiūlymais. Teisingas banko pasirinkimas gali Jums sutaupyti ženklią sumą pinigų.

Daugiau apie EBIFN ir EURIBOR skirtumus pasiskaitykite čia: Nuoroda 1, Nuoroda 2.

+5Buvo naudinga
Vilija

Sveiki, norėjau pasiteirauti ar galima pasiimti paskolą būsto remontui, jeigu imu paskolą tam būstui įsigyti? Bankas duoda 75% būsto paskolos, 25% turiu susimokėti pati. Esu išsiskyrusi, sūnui jau 17m, atlyginimas į rankas apie 900 eurų, paskolą būstui imu 25 metams. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilija, dėkui už klausimą. Taip, įprastai yra galimybė imant būsto paskolą, prie tos pačios sutarties prijungti ir būsto remonto paskolą, kas būna patrauklu, kad palūkanos būna vienodos kaip ir būsto paskolos. Tačiau tam, kad gautumėte paskolą būsto remontui, turite atitikti pagal banko reikalavimus patikimo skolininko kriterijus, Jūsų pajamos turi būti pakankamos perkamo būsto kainai, taip pat perkamas turtas turi būti likvidus. Jeigu abejojate dėl pasiūlytų sąlygų - pasikalbėkite su visais bankais ir palyginkite ar tai geriausias pasirinkimas. Taip pat išsiaiškinkite ir dėl būsto remonto paskolos sąlygų ir galimybių.

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų