Garantinis raštas

Garantinis raštas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „garantinis raštas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Danuta

Laba diena. Spalio 2 dieną pardaviau butą. Pirkėjai ėmė paskolą būstui, minėtą dieną butas pas notarą buvo įkeistas bankui, pirkėjai sumokėjo dalį pinigų, tačiau bankas pinigų neperveda. Nors notarui buvo pristatytas garantinis rašta, banko konsultantas vis randa kažkokių trūkumų. Spalio 31 dieną, kai žadėjo, kad pinigai jau tikrai bus pervesti, pasakė pirkėjams, kad galės suteikti mažesnę sumą, negu žadėjo. Ar gali bankas šitaip elgtis? Juk butas jiems jau yra įkeistas. Tai LUMINOR bankas. Mūsų pirkėjams šitas bankas garantavo, kad suteiks paskolą rugpjūčio vidury. Mes pasirašėm preminarią sutartį ir iki šiol negavome pinigų. Man tai sudaro daug nepatugumų, nes turiu pirkti kitą turtą, dėl banko delsimo pasibaigė prelimenarios sutarties terminai.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Danuta, dėkui už klausimą. Reikia tikrinti pasirašytas sutartis, terminus ir pan. Jeigu bankas pažeidžia sutartį - reikia rašyti pretenzijas dėl nuostolių atlyginimų. Esant klausimams, reikia įsiskaityti į sutartis ir pateikiamus dokumentus.

+5Buvo naudinga
Ieva

Laba diena. Esu pasirašiusi preliminarią sutarį su statytoju dėl buto pirkimo. Vertė 39 000, pradinį įnašą esu sutaupiusi. Butas planuojamas būti pastatytas birželį, tik tada galėsiu eiti į banką paskolos, ar galima su banku sudaryti kažkokią sutartį dabar, kad man tikrai duos paskolą? Esu sumokėjusi jau 3000 Eur, bankas sakė paskolą suteiks, bet kiek skaitau yra ne vienas atvejis kai bankas pažada, bet nebeduoda. Paskolą imu viena, dirbu per du darbus, gaunu apie 900 Eur "į rankas", bet turiu mokslų paskolą likusią (apie 3000 Eur). Žinau, kad kiekvienas atvejis individualus, bet ar dažnai būna, kad bankas pažada duoti paskolą, o kai ateina laikas, nebeduoda?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Negalime vesti statistikos kiek bankai nesilaiko savo žodžių, apie tai sužinome tik tada, kai žmonės patys praneša. Atvejų būna, bet tikimybės % negaliu pasakyti. Turėtų viskas būti gerai, situacijos aprašymas turėtų būti patrauklus bankui.

+3Buvo naudinga
Živilė

Laba diena. Man 26 metai, esu doktorantė, netekėjusi ir be vaikų. Mano mėnesio pajamos yra tokios: 456 EUR doktoranto stipendija iš universiteto 220 EUR doktoranto stipendija iš Mokslo tarybos 300 EUR atlyginimas už darbą 0,5 etato (dirbu pagal terminuotą sutartį 12 mėnesių, netrukus sutartį pratęsiu dar 12-ai mėnesių). Ketinu pirkti būstą už 57 000 EUR Vilniuje, turiu sukaupusi 20 proc. pradinio įnašo. Buvau konsultacijose Luminor ir Swedbank (SEB doktoranto pajamų nevertina), abu bankai patikino, jog reikiamą sumą paskolinti galėtų. Šiuo metu esu pasirašiusi preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, pervedusi avansą ir užsakiusi turto vertinimą. Mano klausimas yra toks: kokia yra tikimybė, kad galutinio sprendimo priėmimo metu bankai persigalvos ir nuspręs paskolos nebeteikti? Ar dažni tokie atvejai ir kas juos lemia? Teko skaityti, jog pasitaiko, kad pirminių konsultacijų metu vadybininkai palankiai vertina norintį skolintis ir ragina atlikti tolesnes procedūras, bet galutinis banko sprendimas būna neigiamas. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Živile, dėkui už klausimą. Jeigu gavote pasiūlymą iš banko, turite 30 dienų jį priimti arba atmesti, o pasiūlymas turėtų išlikti toks pats. Jeigu terminas ilgesnis, tuomet reikia garantinio rašto, kad paskolą gausite.

+4Buvo naudinga
Linas

Laba diena, kreipiausi į 2 bankus dėl buto paskolos, vienas jau davė atsakymą teigiamą, o kitas dar nedavė. Norėčiau paklausti jei tarkim iš davusio banko paimsiu garantinį raštą, o vėliau gausiu atsakymą iš antro banko, kuris man pasirodys patrauklesnis, ar galėsiu toliau bendradarbiauti su antru banku? Ar tas garantinio rašto paėmimas mane įpareigoja imti paskolą tik iš to banko ir nieko keist nebegaliu?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Linai, dėkui už klausimą. Garantinio rašto gavimas neįpareigoja imti būsto paskolą būtent iš to banko. Juk gali dėl įvairių priežasčių ir nebeįvykti sandoris ar būstas būti nebeparduodamas ir panašiai. Žinoma, reikia žiūrėti ką pasirašysite su banku, bet turėtų būti taip, kad gavę garantinį raštą Jūs neįsipareigojate finansuotis.

+3Buvo naudinga
Dovile

Sveiki, iš banko gavome teigiamą atsakymą dėl būsto paskolos, vadybininkė pranešė, kokias palūkanas siūlo ir kokią sumą duoda bankas, dabar laukiame garantinio rašto išdavimo, tačiau neramina vienas klausimas, ar bankas gali apsigalvoti ir nebeduoti paskolos iki garantinio rašto išdavimo, jei jau kaip ir pranešė, kad duoda? Per kiek laiko vidutiniškai garantinis raštas yra išduodamas klientui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile dėkui už klausimą. Esant tokiai situacijai bankai dažniausiai išduoda garantinį raštą, tačiau būna išimčių, labai retai, kuomet bankai nebeišduoda paskolos. Garantinis raštas įprastai išduodamas per 3-5 darbo dienas (jeigu viskas gerai). Laikotarpis priklausomas ir nuo banko, patarčiau aktyviau komunikuoti su banko vadybininku ir žinosite tikslesnę informaciją. Informaciją apie preliminarius būsto paskolos išdavimo etapų laikotarpius rasite čia.

+8Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų