Būsto paskolos grąžinimas

Būsto paskolos grąžinimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „būsto paskolos grąžinimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Aleksandra

Sveiki, Norim grąžinti paskolą bankui anksčiau laiko. Tai padarysim palūkanų keitimo dieną, kaip or turėtų būti nemokamai. Kas būna toliau? Bankas išduoda dokumentą, kad atsiskaitėm ir kaip panaikinama hipoteka? Ačiū.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Ausra

Noriu parduoti namą su paskola Anglijoje. Norėčiau paklausti ar aš turiu bankui grąžint tą sumą kuria pasiskolinau ar grąžint su procentais daugiau? Ačiū

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Ramūnas

Laba diena, noriu grąžinti būsto paskolos didžiają dalį ankščiau laiko, bet bankas prašo pasirinkti kaip padengti paskolą:

1) paskolos dalį, paskolos likutį išdėstant visam terminui

2) anksčiausią (-ius) mokėjimą(-us)

3) Vėliausią(-ius) mokėjimą(-us)

Koks skirtumas pasirinkus vienokį ar kitokį variantą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ramūnai, na tai kaip ir labai aiškiai parašyta kuom skiriasi :)

1) mokėsite tiek pat metų kas mėn., kiek ir liko, bet sumažės įmokos suma (pvz. mokėjote 200 eur, po padengimo mokėsite 150eur)

2) Padengę dalį paskolos, nebemokėsite tam tikrą mėnesių skaičių nuo dabar, o kai padengta suma išseks, vėl mokėsite;

3) Atvirkštinis variantas nr. 2.

+8Buvo naudinga
Mantas

Laba diena, planuočiau dalį būsto paskolos grąžinti anksčiau termino. Pasak sutarties, palūkanų keitimo dieną grąžinimas nemokamas. Kaip suprantu papildomu išlaidų grąžinant nepatirsiu. Kokie dalies paskolos išankstinio grąžinimo pliusai? Mažėja mėnesinę įmoka? Trumpėja terminas? Ar tikrai jokiu administracinių mokesčių bankas netaiko? Nes juk klientui grąžinant dalį paskolos, bankas praranda dalį palūkanų.

Atsakyti
Andrius

Siuo atveju praverstu pastudijuoti sutarti. Priklauso kokios palukanos. Ir bankas taip lengvai nepaleis be administraciniu mokesciu :)

+1Buvo naudinga
Tadas

Laba diena, kaip Lietuvos bankai reaguoja į išankstinį paskolų grąžinimą? Ar būtų įmanomą kas 5 metus imti po paskolą būsto pirkimui nuomai ir ją išankstiniai grąžinus vėl prašyti naujos paskolos? Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, dėkui už klausimą. Įmanoma, tačiau reikia pasirinkti tokį banką ir derėtis dėl tokių sąlygų, kad Jums būtų palankios ir nepermokėtumėt anksčiau grąžindami.

+4Buvo naudinga
Audrone

Laba diena, Noriu grąžinti būsto paskolą anksčiau laiko. Kokie reikalingi atlikti papildomi veiksmai, kad sutvarkyti viską iki galo? Ko reikalauti iš banko, hipoteka ir pan. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audrone, dėkui už klausimą. Perskaitykite sutartį ir įsigilinkite į tuos punktus apie išankstinį grąžinimą, išsiaiškinkite banke ko ir kokių dokumentų reikės. Kreipkitės ir susiderinkite, išsiaiškinkite visus papildomus mokesčius.

+5Buvo naudinga
ROMUALDAS

Laba diena Būsto paskolą banke turiu baigti mokėti 2019-11-20, noriu grąžinti anksčiau t.y.2018-05men. Ar reikės bankui mokėti papildomai už paskolos grąžinimą anksčiau? Bankas išdavęs paskolą yra NORDEA

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Romualdai, dėkui už klausimą. Reikia pasiteirauti tiesiogiai banko ir paskaityti kas parašyta sutartyje. Dažnu atveju, kai paskola grąžinama anksčiau laiko, reikia mokėti papildomą mokestį, nes keičiamos sutarties sąlygos. Tačiau reikia žiūrėti kokią sutartį pasirašėte ir kokios tuo metu buvo sąlygos. Kontaktuokite tiesiogiai su banku ir skaitykite sutartį.

+4Buvo naudinga
Justas

Laba diena, ketiname imti paskolą būstui pirkt. Imama paskolos suma - 178 000 Eur, gavome du pasiūlymus iš Swedbank ir iš Luminor ir neapsisprendžiam kurį banką pasirinkti. Pasiūlymų sąlygos tokios: (1) Swedbank: 1,7 marža, anuitetas, 30 m., sutarties mokestis 374 Eur, išankstinis grąžinimas - galimas; (2) Luminor: 1,69 marža, anuitetas, 30 m., sutarties mokestis 712 Eur, išankstinis grąžinimas - galimas. Ką pasirinkti ir į ką patartumėt atkreipti dėmesį be paminėtų sąlygų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justai, dėkui už klausimą. Peržvelkite atidžiai sutartis, pažiūrėkite kokie išankstinio grąžinimo mokesčiai, vėlavimo mokesčiai, sutarties keitimo mokesčiai, palyginkite ir pasvarstykite. Abiejų bankų pasiūlymai yra panašūs, Swedbank pranašesnis dėl geresnio Sutarties mokesčio. Realiai nėra kažkas stebuklingo ar blogo nei pas vienus, nei pas kitus. Žiūrėkite pridėtines bankines paslaugas - kortelės, draudimai, asmeninės simpatijos. Galite pabandyti nueiti į Luminor ir parodyti šį mano atsakymą, priversti vadybininkę nusišypsoti ir gražiai paprašyti padaryti bent mažesnį sutarties mokestį nei Swedbank - gal pasiseks sutaupyti :) Būtinai parašykite laišką arba čia atsakymą kaip sekėsi. O jei nuspręsite, kad Jums geresnis Swedbank - rinkitės šį banką. Sėkmės! :)

+4Buvo naudinga
Maks

Sveiki, turiu keletą klausimų dėl paskolos gražinimo prieš termino pabaigos. Žr. nutarimą

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/60908ea0c13611e6bcd2d69186780352

  1. Gal galėtumet paiiliustruot skaičiais kompensacijos koeficiento C skaičiavimą, man yra neaiškios visų kintamųjų reikšmės taikant formulę?
    1. reikia pavyzdžio imant kintamųjų palūkanų kreditą,
    2. imant fiksuotų palūkanų kreditą.
  2. Kodėl kai kurie bankai netaiko C formulės, kai imi kintamųjų palūkanų kreditą? Kiek suprantu, nutarimas galioja ir tokiems kreditams?
  3. Nutarimo punktas Nr.7 sako "kompensacijos C dydis negali viršyti Įstatyme nurodyto maksimalaus galimo kompensacijos dydžio." - tai 3%. Bet 3% nuo kuo? nuo pilnos originalios kredito sumos? ar nuo likusios dalies kai moki prieš terminą?
  4. Ar ši formulė yra taikoma tik tuomet kai gražinama visa likusi suma? (t.y. jei gražini tik dali likusios sumos - bankas tik perskaičios mokėjimo grafiką?)
Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Maks, dėkui už įdomius klausimus. Pateikiame atsakymus:

1. Kompensacijos skaičiavimo pavyzdį kintamųjų palūkanų atveju rasite čia. Fiskuotų palūkanų atveju skaičiavimo terminas prasitęstų iki kredito sutarties pabaigos, o dydį nustatytų pats kreditorius, todėl pavyzdys nepridedamas.

2. Visiems kreditams, kuriems galioja Lietuvos Respublikos su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymas nuo 2017 m. liepos 1 d. turi būti taikomos kompensacijos skaičiavimo taisyklės patvirtintos 2016 m. gruodžio 13 d. Nr. 03-177 nutarimu (nuoroda: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/60908ea0c13611e6bcd2d69186780352).

3. Maksimali kompensacija kreditoriui negali viršyti 3 proc. nuo prieš laiką grąžinamo kredito dalies.

4. Kompensacijos apskaičiavimo formulė yra taikoma tiek visą, tiek dalį kredito grąžinant anksčiau numatyto termino.

+8Buvo naudinga
Tomas

Laba diena, Norėjau pasiteirauti dėl būsto paskolos gražinimo anksčiau termino. Tarkime turime dvi situacijas: 1) 60000Eur kreditas su anuitetu 1.8 palūkanomis; 2) Toks pats kreditas, tik linijinis. Tarkim, kad turėdami vieną iš tokių kreditų, po 10 metų nuspręsim gražinti visą sumą. Klausimas, kaip bankas nustato, kiek reikia gražinti? Ar tik pagal likusį neišmokėtą kreditą, ar dar prideda ir palūkanas? Pagal jūsų skaičiuoklę po 10 metų pagal 1 variantą paskolos likutis būtų 39365Eur o pagal antrą 36200Eur. Ar tai ir būtų suma, kurią reik atiduoti, ar būtų dar papildomi mokesčiai? Čia klausiu tuo atveju, jei gražinimas anksčiau termino, palūkanų perskaičiavimo dieną nėra ribojamas sutartyje. Ačiū už informaciją.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Jeigu grąžinsite anksčiau laiko paskolą ir sutartis tai leidžia, tuomet mokėsite tik likusią kredito dalį. Tačiau įprastai kiekvienam mokėjimo būdui linijiniui ar anuitetui bus pritaikytos skirtingos išankstinio grąžinimo sąlygos, baudos ir panašiai. Reikia žiūrėti kiekvieno banku tuo metu galiojančio pasiūlymo ir sutarties.

Linijiniu sumokėsite mažiau palūkanų bankui negu anuitetu. Todėl, kad linijinio įmoka pradžioje didesnė, o po to mažėja. Anuitetu įmokos suma yra nuolat pastovi. Bet neapsigaukite, kartais verta rinktis ir anuitetą, įvertinant infliaciją, pinigų poreikį ir pan. Kiekvieno situacija skirtinga, tad kiekvienas renkasi taip, kaip jam atrodo ekonomiškai naudingiau. Ekonominių naudų galima įžvelgti ir anuitete ir linijiniame metode.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų