Sodrinės pajamos

Sodrinės pajamos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sodrinės pajamos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Greta

Sveiki. Asmuo yra mažosios bendrijos bendrasavininkas (narys), vadovo ir darbuotojų ši bendrija neturi. MB nariams atlyginimas išmokamas tik pelno avansu, jis mokamas tik kas tris mėnesius. Nariai patys sumoka PSD mokestį. MB pelningai veikia ilgiau nei du metus. Ar tokias pajamas bankai skaičiuoja vertindami asmens pajamas dėl būsto paskolos suteikimo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Nuo banko vertinimo priklausys, tačiau B klasės pajamos dažnu atveju nėra skaičiuojamos. Tačiau bankai keičia nuomones ir kiekviena šeima gali būti vertinama individualiai, tad reikia kreiptis tiesiogiai.

+3Buvo naudinga
Greta

Ačiū už atsakymą. Kadangi sulaukėme atsakymo iš banko, noriu pasidalinti patirtimi. Luminor bankas tokias pajamas įskaičiavo. Žinoma, vienas iš sutuoktinių turi stabilias "sodrines" pajamas iš BĮ, kas galbūt prisidėjo prie teigiamo banko įvertinimo.

Buvo naudinga
Aistė

Sveiki, su vyru ketiname pirkti butą Vilniuje. Vyras dirba pagal darbo sutartį, aš keletą metų dirbau pagal verslo liudijimą, neseniai įkūriau MB, todėl bankininkai teigia, kad mano pajamos kol kas nėra aktualios, esu išlaikytinė banko akimis. Ar galėtų už mane laiduoti mano sesuo, dirbanti pagal darbo sutartį, o vėliau (kai bankas matytų pastovias pajamas iš MM) aš perimčiau paskolą iš jos pati? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aiste, dėkui už klausimą. B klasės pajamos, kurias gaunate pagal civilinę sutartį, dažnu atveju, nėra skaičiuojamos. Jeigu pajamos būtų „sodrinės” situacija pasikeistų. O kadangi esate su vyru, žiūrėkite gal pakaks vyro pajamų. Jeigu imsite būsto paskolą, tai imsite su vyru, o ne su seserim. Sesuo galėtų nebent laiduoti už jus abu, jeigu jos pajamų pakanka. Nuvykite į bankus, jie konkrečiai pasakys kiek ir ko trūksta, o tada jau galvosite variantus.

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki, noriu užduoti pora klausimų susijusius su būsto paskola. Pirmas, atsidarinėju mažają bendrija, kokiu budu išsimokėti sau pajamas, kad bankas jas skaičiuotu? Antras, Kokio laikotarpio pajamas bankas vertins?

Atsakyti
Mb savininkė

Pati esu mb savininkė ir ėmėm būsto paskolą. Tai bankai paaiškino, kad MB turi turėti 3metus ir pateikti už tuos metus pelno/nuostolio ataskaitas, deklaracijas. Sau atlyginimą turi mokėti per banką, sodrai VSD IR PSD nuo tos sumos sumokėti mokesčius. Mes negavome paskolos, nes niekas nepasakė, kad atlyginimą reikėjo mokėtis per banką, MB turiu beveik 2metus ir pelningumą įvertino gerai, bet vien delto atmetė mūsų paraišką Swedas.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Pajamas turite mokėti sodrines, t.y. normalų atlyginimą bent 6-12 mėn., taip pat bus tikrinami įmonės balansai ir dėl jauno įmonės amžiaus gali kilti įvairių niuansų. Kuo įmonė ilgiau veikia ir yra pelningesnė - tuo naudingiau. Visuomet įmonės savininkams yra taikomi papildomi tikrinimai.

+3Buvo naudinga
Domas

O jeigu MB steigėjas-savininkas turi arba turėjęs antstolių gali kreiptis dėl paskolos?

+3Buvo naudinga
Tomas

Laba diena. Esame šeima iki 32m. 2+1 asmenų, Vilniuje. Žmona vykdo individualią veiklią, pajamos aukštos, pastovios. Aš įsteigęs mažąją bendriją, esu vienintelis jos narys, dirbame pagal sutartis su juridiniais asmenimis. Mano asmeninės pajamos : Bendrijos nario išmoka asmeniniams poreikiams, bei pagal paslaugų sutartį. Pajamos pastovios, pervedama į sąskaitą. Abu su žmona dirbame 4 metus, turime deklaracijas už 3 metus. Pateikus bankui paraišką banko atsakymas, kad mano pajamas jie skaičiuoja tik nuo bendrijos nario išmokos asmeniniams poreikiams, nuo kurių sumokami mokesčiai sodrai. Kitos pajamos gautos pagal paslaugų sutartį stabilios kiekvieną mėnesį, banko neįtraukiamos į pajamas. Ar tai gali būti? Visos pajamos 3 metus įtrauktos į pajamų deklaracijas, sumokami mokesčiai, yra banko išrašai

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Taip, tai gali būti, nes pajamos pagal civilinę paslaugų sutartį skaitomos kaip B klasės pajamos. Nuo jų mokate 15% GPM. Bankams tai atrodo ne taip patikima kaip "sodrinės" pajamos. Deja..

+5Buvo naudinga
Roberta

Sveiki, norėjau pasiteirauti, kokios galimybės gauti būsto paskolą, jei vyras tik dabar pradėjo dirbti pagal verslo liudijimą (nuo vasaros dirbo su pertraukom), o as esu VPA atostogose, prasideda antrieji metai, pries tai gaudavau apie 415 e., antrais metais dar tiksliai nežinau kiek bus) apie 200). Ar į šeimos mėnesines pajamas, įskaičiuojami vaiko pinigai? Alimentai? Esame sudėtinė šeima: aš iš pirmos santuokos turiu dukrą. Vyras iš anksčiau turi du vaikus, vienas jų auga su mumis. Ir turime bendrą vaiką. Skaitomės, kaip daugiavaikė šeima. Aš turiu gavus dovanų butą. Norėtumėm įsigyti sodo namelį. kokios būtų realios mūsų galimybės tai padaryti? ir kaip rodomos pajamos dirbant pagal verslo liudijimą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Roberta, dėkui už klausimą. Bankai labai sunkiai finansuoja sodo namelius, kurie yra nelikvidūs. Skaičiuojasi pajamos individualiai (vpa, verslo liudijimo), žinoma bus mažesniu koeficientu nei įprastos (sodrinės), tad kreipkitės į bankus konsultacijai ir sužinokite tikslią situaciją. Taip pat, manau, kad sodo nameliui gali užtekti ir vartojimo paskolos, tad jeigu negausite būsto paskolos, pasvarstykite apie vartojimo. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, mano "sodrinių" pajamų gauti norimą būsto kreditą gali ir nepakakti, bet aš taip pat gaunu pajamas dividendų forma ir įmonei kurioje dirbu, nuomoju automobilį, t.y šios pajamos yra beveik dvigubai didesnės, nei gaunamas atlyginimas. Kokia dalimi bankai atsižvelgia į šios rūšies pajamas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Pagal individualų vertinimą bus įtraukiamos pajamos. Preliminariai tokias pajamas galite skaičiuoti apie 50% vertės. Tačiau yra labai daug niuansų, priklausys nuo tęstinumo/pastovumo, veiklos. Kreipkitės į banką, nes bankas bankui nelygus ir situacija situacijai.

+3Buvo naudinga
Vitalija

Laba diena. Norėjau pasiteirauti ar yra galimybių gauti būsto paskolą dirbant su verslo liudijimu? Vyras turi nepilnai 2 metų deklaracijas. Jo pajamos 1060€. Aš esu Motinystės atostogose su antru vaiku. Mano pajamų skaičiuotų 40%. Tai būtų apie 130€. Aš dirbau oficialiai, tik vyras dirba su verlo liudijimu. Tai turint tokias pajamas bankai duotų paskola apie 35000 tūkst.€? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vitalija, dėkui už klausimą. Duotų ar neduotų bankai paskolą tikrai negaliu pasakyti. Tai galima pasakyti tik bankai įvertinę individualiai Jūsų esamą situaciją. Verslo liudijimo pajamos vertinamos prasčiau ir ne visi bankai labai nori išduoti paskolas lyginant su asmenimus, kurių pajamos įprastos "sodrinės". Kreipkitės į bankus dėl konsultacijų, bus vertinama vyro veikla ir tada sprendžiama. Nepavykus su bankais, kreipkitės į kredito unijas.

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki. Aš turiu jau vieną būsto paskolą, kuri nedidelė apie 30000 eurų, gal mažiau liką yra. Tai man įdomu būtų Jei aš noriu gaut dar vieną paskolą namui, Kiek būtų daugmaž įmanoma paskolos man gauti. Uždirbu 3000 eurų į mėn. pajamos pastovios. Esu kolkas nevedęs turiu sūnų, bet su juo negyvenu, o tik moku jam 173 eurus alimentų. Tai gal galėtumėt pakonsultuot kiek paskolos galėčiau gaut ir maždaug kokios būtų palūkanos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Mindaugai, dėkui už klausimą. Nežinau kokią įmoką mokate ir kokios vertės turtą turite nusipirkęs su paskolą. Pagal Jūsų pajamas (jeigu jos sodrinės) Jūs galėtumėte gauti gerokai virš 200 tūkst. eurų paskolą, tačiau priklausomai nuo Jūsų esamos paskolos ir įsipareigojimų paskolos suma mažės. Palūkanas irgi, priklausomai nuo situacijos parinks individualiai, bet faktas, kad pajamos yra labai didelės ir galite galvoti apie patraukliausias 1,3% palūkanas. Tačiau turint antrą paskolą, įprastai pradinis įnašas yra prašomas didesnis nei 15%.
+5Buvo naudinga
Evaldas

Laba diena, esame pora, aš dirbu pagal verslo liudijimą kuris atitinka išsilavinimą, ir kurio pajamų vidurkis yra 1300Eur/men, taip pat turiu studijų paskolą, kuri sudaro 20eur/men, taip pat turime apie 10000Eur santaupų ir norėtume žinoti, ar įmanoma gauti 45000-55000Eur paskolą? Kredito reitingas 0,68% (B klasė) P.s. prieš keletą metų turėjau 2 greituosius kreditus, kurie buvo laiku grinti, taip pat 2012 metais turėjau įsiskolinimą už telefono sąskaitą.

Atsakyti
Steponas Jurele
Bankai.lt

Evaldai, dėkui už klausimą. Manyčiau, kad įmanoma, tačiau reikėtų pereiti per bankus bei gauti tikslų Jūsų šeimos įvertinimus bei pasiūlymus. Kai kuriuose bankuose Jūsų paminėti faktai apie turėtas skolas gali būti esminiai, kai kuriuose galbūt neturės didelės įtakos. Atminkite, kad gaunant pajamas pagal verslo liudijimą, jos bus vertinamos prasčiau nei „sodrinės”, bet bus vertinamos. Taip pat bus svarbu kokios pajamos ir kredito istorija yra Jūsų antrosios pusės.

Taigi, siūlau pereiti per visus bankus ir susirinkti pasiūlymus, pasverti juos ir išsirinkti geriausią banką. Jeigu bankuose nepasisektų, siūlau apsilankyti ir kredito unijose, kurios šiuo metu taip pat pradėjo aktyviau eiti į būsto skolinimo rinką ir gali pasiūlyti gana patrauklias sąlygas.

+3Buvo naudinga
Bevardis

Sveiki, Planuoju imti būsto paskolą, vidutiniškai mano mėnesinės pajamos per 2015 metus buvo apie 1800 eurų, tačiau vieną mėnesį daugiau kitą mažiau nes pajamų šaltiniai yra du : Individuali veikla ir Mažosios bendrijos nario nepaskirstytas pelnas išmokamas kas mėn. Kreipiantis į banką dėl paskolos kokius dokumentus turėčiau teikti? Ir kaip Jūsų nuomone bankas atsižvelgs į mano pajamų šaltinius?

Atsakyti
Steponas Jurele
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Jūsų pajamos bus vertinamos tikėtina prasčiau nei „sodrinės” pajamos, šiek tiek mažesniu koeficientu. Tačiau patarčiau pasikonsultuoti su visais bankais, nes tarp bankų gali pasiūlymai labai skirtis, o esant gana didelėms Jūsų mėnesinėms pajamoms galite gauti ir visai geras sąlygas. Vertins bendrą Jūsų situaciją ir bus labai individualu.

Taip pat galite pasikalbėti ir su unijomis, nors ten palūkanos ir didesnės, tačiau priklausomai nuo pajamų šaltinio kartais būna palanku kredituotis ir unijoje. Dokumentų reikės standartiškai: asmens dokumentas, deklaracija už 2015 metus, gali paprašyti ir banko išrašų.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų