Kaip būna kai perkamas nebaigtas statyti pastatas iš fizinio asmens su banko paskola?

Laba diena, nusižiūrėjome pirkti butą dvibutyje. Statytojas nori gauti 120.000 už jį. Pasirašant preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį Statytojas (fizinis asmuo) įsipareigoja per 3 mėnesius užregistruoti 85% baigtumą ir pasirašyti pagrindinę pirkimo-pardavimo sutartį. Ketiname imti banko paskolą būstui įsigyti. Kada turėtų būti atliekamas turto vertinimas? Užregistravus 85% baigtumą (kuomet jau turėtume pervesti pinigus Statytojui) pastatas vargu ar būtų vertas 120.000. Ar tai reiškia kad skirtumą turėtume dengti iš savų lėšų? Gal galite pakomentuoti kaip būna su tokiais atvejais, kai perkamas nebaigtas statyti pastatas iš fizinio asmens su banko paskola?

Artūras
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Paskola bus išduodama pagal tai, kokia yra būsto vertė pagal turto vertinimą. Taigi, jeigu turtas bus įvertintas mažesne suma, tuomet turėsite pardavėjui sumokėti iš savų pinigų. Taip pat, kuomet statytojas fizinis asmuo, yra rizika, kad jis nepabaigs statyti to namo arba pabaigs statyti taip, kad būsto vertė po turto vertinimo nebus panaši į 120 tūkst. Nepamirškite, kad Jūs turėsite įsipareigoti bankui per nustatytą laiką pasiekti 100% baigtumą. Siūlyčiau eiti tiesiogiai į bankus su pasiruoštais preliminariais scenarijais ir pasitarti ką galėtų pasiūlyti Jūsų esamoj situacijoj įvertinę šeimos finansinę ir kredito istorijos būklę.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų