Dvibutis

Dvibutis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „dvibutis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Jonas

Sveiki, planuojame pirkti namą dvibuciame name. Iš tikrųjų projektas susideda iš dviejų atskirų namų, kurie yra sujungti per sandėliuką, tačiau antra dalis namo bus statoma tik po metų ar veliau. Kaip tokiu atveju yra įvertinamas turtas? Ar užtenka, kad vienas namas yra 85proc baigtumo, o kitas net nepradetas? Kokie galimi scenarijai?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Darius

Sveiki, planuoju pirkti butą dvibučiame name, kurio baigtumas 85%. Kadangi teks skolintis dalį sumos iš banko, įsipareigosiu prieš banką per tam tikrą laiką įregistruoti 100% baigtumą. Klausimas ar bankui užtenka 100% baigtumas buto, kurį perku ar viso namo. Nes jeigu namo, tai kaip suprantu kol antrasis šio namo butas nebus 100% įrengtas, tol negalėsim priduot viso namo, o tai reiškia, kad galiu tapti, situacijos kuri nuo manęs nepriklauso, įkaitu.

Atsakyti
Egidijus

Sveiki, pas mane ką tik tokia situacija buvo susidariusi. Šiaip patį pastatą galima priduoti 100% nepridavus kito buto, svarbiausia, kad abiejuose butuose būtų atlikti sandarumo testai ir būtų galima gauti energinį sertifikatą, kuris reikalingas pastato 100% baigtumui registruoti. Mano situacija buvo tokia, kad praėjo metai, kaimynas nepradėjęs jokių įrengimo darbų ir apie pastato baigtumo reikalus net negalvoja. Sandarumo testas dažniausiai daromas tada, kai jau padaryta bent dalinė apdaila. Kreipiausia į banką, kad esu situacijoje kuri nuo manęs nepriklauso, tada bankas paprašė oficialaus paaiškinimo kodėl negaliu priduoti namo. Paaiškinimą parašiau, bet pasirodo, jo neužtenka.Tada bankas paprašė, kad paaiškinimą parašytų statytojas arba vystytojas kodėl namas negali būti priduotas. Šiuo atveju mano dabartinis kaimynas (pagal RC juridinis asmuo) yra ir pardavėjas iš kurio pirkau. Tai nusiunčiau raštą su kaimyno parašu ir anstpaudu ir to pakako, kad bankas užskaitytų 100% baigtumo sąlygą. Kreditorius Luminor bankas.

+5Buvo naudinga
Dvibutis

Laba diena, mąstome apie alternatyvą įsigyti didesnį skypą (Vilniaus m./Vilniaus r.) ir kartu su draugais kooperuojantis statyti vieną dvibutį namą su atidalintomis sklypo naudojimosi teisėmis bei atidalintais namais. Ar yra įmanoma gauti finansavimą tokiam projektui nuo 40-50% namo baigtumo iš pagrindinių bankų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Manau, kad gali būti sunku gauti įprastinę būsto paskolą tokiam projektui, bet kokio nors tipo paskola turėtų būti įmanoma, priklausys nuo banko požiūrio į projektą ir Jūsų situacijos. Čia tiesiogiai bankai gali atsakyti įvertinę situaciją.

+3Buvo naudinga
Milda

Sveiki, turime sklypą, kuriame yra dvibučio namo pamatai. Šeimą sudaro trys asmenys ( 2 suaugę ir vienas mažametis vaikas). Neturime jokių įsipareigojimų. Bendros šeimos mėnesio pajamos sudaro 2500 eur. Ar galime kreiptis į banką tolimesnei namo (dvibučio) statybai etapais? ar privalome iš savųjų lėšų „iškelti dėžutę” (namą su sienom ir stogu) ir tik tuomet bankas suteiks tolimesnei statybai paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Milda, dėkui už klausimą. Reikia kreiptis į banką dėl detalesnio vertinimo ir statybos projekto vertinimo. Būsto paskolos esmė yra tokia, kad bankas negalės suteikti didesnės paskolos nei yra įkeičiamo turto vertė. Žinoma, dar yra ir būsto likvidumo, vietos klausimai.

+3Buvo naudinga
Audrius

Sveiki, ketiname pirkti dvibutį kotedžą su paskola, kaimynas perka savomis lėšomis. Bankas įpareigoja priduoti būstą per tam tikrą laiką 100%. Kaip spręsti situaciją jei kaimynas atsisako pridavinėti savo dalį, o mes tai daryti privalome. Būstas privalo būti priduotas vienu metu. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Įkalbinėkite kaimyną, kito kelio nematau. Parašykite kaip pavyks išspręsti, įdomu.

+4Buvo naudinga
Artūras

Laba diena, nusižiūrėjome pirkti butą dvibutyje. Statytojas nori gauti 120.000 už jį. Pasirašant preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį Statytojas (fizinis asmuo) įsipareigoja per 3 mėnesius užregistruoti 85% baigtumą ir pasirašyti pagrindinę pirkimo-pardavimo sutartį. Ketiname imti banko paskolą būstui įsigyti. Kada turėtų būti atliekamas turto vertinimas? Užregistravus 85% baigtumą (kuomet jau turėtume pervesti pinigus Statytojui) pastatas vargu ar būtų vertas 120.000. Ar tai reiškia kad skirtumą turėtume dengti iš savų lėšų? Gal galite pakomentuoti kaip būna su tokiais atvejais, kai perkamas nebaigtas statyti pastatas iš fizinio asmens su banko paskola?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Paskola bus išduodama pagal tai, kokia yra būsto vertė pagal turto vertinimą. Taigi, jeigu turtas bus įvertintas mažesne suma, tuomet turėsite pardavėjui sumokėti iš savų pinigų. Taip pat, kuomet statytojas fizinis asmuo, yra rizika, kad jis nepabaigs statyti to namo arba pabaigs statyti taip, kad būsto vertė po turto vertinimo nebus panaši į 120 tūkst. Nepamirškite, kad Jūs turėsite įsipareigoti bankui per nustatytą laiką pasiekti 100% baigtumą. Siūlyčiau eiti tiesiogiai į bankus su pasiruoštais preliminariais scenarijais ir pasitarti ką galėtų pasiūlyti Jūsų esamoj situacijoj įvertinę šeimos finansinę ir kredito istorijos būklę.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų