Norime statyti namą savame sklype

Laba diena, Norime statyti namą savame sklype. Tarkime turime namo projektą, sąmatą ir esame pasistatę patys pamatus. Pagal sąmatą iki pilnos dalinės apdailos mums trūksta 50 000 eur. Tai kaip suprantu: Kreipiamės į turto vertintoją, jis įvertina esamą namo vertę tarkime jis įvertina, kad sklypo ir pamatų vertė yra daugiau nei 50 000 eur.

  1. Ar bankas duotų iškart visą trūkstamą sumą? sumokant 20 % pradinio įnašo tai skolintis reiktų tik 40 000 eur ?
  2. Jei sklypo ir pamatų vertė būtu įvertinta mažesne verte nei 50 000 eur. Tai bankas paskolą išduotų dalimis? Trimis etapais, po kiekvieno etapo vis vertindamas išnaujo? Tokiu atveju kaip būtu skaičiuojamas pradinis įnašas? Nuo kiekvieno etapo atskirai ar jau pačioje statybų pabaigoje nuo galutinės paskolintos sumos?
Audrius
Atsakymai
Rašyti atsakymą
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimus, atsakau:

  1. Ar iš karto išduotų, priklauso nuo vertinimo, bet turbūt būtų dalimis. O pradinis įnašas 20% nuo 50 tūkst. yra 10 tūkst. - tai teisingai.
  2. Jei mažesnis ar didesnis vertinimas - dėl to nėra taisyklės ar išmokės dalimis ar iš karto. Individualiai priklausys nuo projekto. Pradinis įnašas skaičiuojamas nuo kiekvienos dalies.

Dažniausiai namo statybos finansuojamos dalimis, bet labai priklauso nuo projekto, taip pat atkreipkite dėmesį, kad ne visi bankai nori finansuoti statybas ir reikalauja kuo didesnio baigtumo.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų