Ar bankai gali taip reikalaut dėl stažo, nors buvo žadėję kitaip?

Sveiki, Noriu pasiteirauti patarimo. Dabartinė situacija: Esame šeima su dviem vaikais, prašome paskolos namo statybai. Namo baigtumas 50%, esame įsivertinę pajamas,kaip ir viskas tvarkoje, bet... Žmona vaiko priežiūros atostogose buvo pirmus metus, aš - antrus, bankas žinodamas situaciją patikino, kad užteks mano vieno mėnesio atlyginimo, kad galėtų įtraukti mano visą gaunamą atlyginimą skaičiuojant galimybę gauti paskolą. Tačiau dabar iškilo kėblumas, kad išmokas už vaiką buvome pasirinkę, kad gautų žmona (finansinio naudingumo sumetimai), o aš tuo tarpu neturėjau jokių pajamų. Taigi, dabar, nors bankas ir mato mano gaunamas pajamas iš to pačio darbdavio ir sąlygos nesuprastėjo (atvirkščiai), skaito, kad aš buvau kaip ir bedarbis ir reikalauja 6 mėn. pajamų. Taigi planavom kaip geriau, bet panašu, kad čia koją kiša kažkokia biurokratija. Pikta, kad tų 6 mėn. laukti nėra galimybės, nes reikės pusę pastatyto namo griaut. Klausimas: ar bankai gali taip reikalaut? Ir šiaip, gal yra minčių ką daryt tokioj situacijoje? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Darius
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Žinoma negražu iš banko pusės, bet yra kaip yra. Bankas visko gali reikalauti jeigu jam atrodo, kad situacija yra nesaugi. Siūlyčiau negriauti namo, o ieškoti finansavimo kitur - kituose bankuose arba kredito unijose. Kažkokių kitų minčių, jeigu bankai atsisako finansuoti, neturiu. Nebent ieškoti kitos vietos arba išdirbti reikiamą laiką.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų