Norime imti paskolą, bet didžiausia problema ta, kad noriu pakeisti darbą, ko pasekoje, man nutruks stažas

Laba diena, su draugu esame išsirinkę naujos statybos butą, kurio kaina su daline apdaila 73tūkst. Pradinį įnašą turime. Tačiau būstui pilnai įsirengti reikalinga dar apie 18tūkst. suma. Šios sumos dar neturime, tačiau projektą planuoja pabaigti tik rugpjūčio mėn, iki to laiko mes tikrai susitaupytume tuos likusius pinigus įsirengimui. Tačiau didžiausia problema ta, kad noriu pakeisti darbą, ko pasekoje, man nutruks stažas. Norėjau pasiteirauti, ar galima pasiimti būsto paskolą dabar ir ją jau mokėti, nors butas dar nepastatytas? Ar paskola duodama, kaip projektas jau būna pilnai pastatytas? Po bankus dėl informacijos, nesinori vaikščioti, kai yra gandai, kad kuo dažniau kreipiesi į skirtingus bankus, tuo labiau yra bloginama situacija gauti paskolą būstui. Dar pridedu informaciją, kad draugas uždirba 1000eur "į rankas", mano atlyginimas šiuo metu 750eur "į rankas".

Lina
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Bankai finansuoja ir galite gauti būsto paskolą butams, kurių statybų projektai pilnai baigti. Tačiau jeigu bankas turi sutartį su rangovu, galbūt ir būtų kažkokios išimtys. Nors ką Jūs darysite su butu, kurio projektas yra dar nebaigtas - nežinau, tai yra ir Jums nesaugu. Gandai dėl vaikščiojimo po bankus yra tiesa, tačiau to neturėtų būti ir reikia dėl tokių gandų nuolat pasakyti tiesiogiai Lietuvos bankui ir viešinti. Dar, blogiausiu atveju galite galvoti apie didesnį pradinį įnašą ir tuomet jei trūktų Jūsų stažo, galbūt pakaktų draugo pajamų, nors sąlygos galėtų šiek tiek paprastėti. Manau, kad rasite išeitį, pagal situaciją matau, kad turite gerus darbus, tad neskubėkite išdegę akis, butų yra daug, pasiūla yra, artimiausiu metu dar padaugės manau. Nemanau, kad tai paskutinės minutės pasiūlymas tas butas. Tiesiog, daug žmonių labai skuba, nors 6-12 mėn. laukimas realiai nieko nereiškia, dar geriau, turite daugiau pasirinkime ir jausitės saugesni.

+4Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų