Ar mums taikytu kompensacija pirmajam būstui?

Laba diena. Ką tik pardavėme mums su seserim priklausanti butą (įgyta paveldėjimo teise, dar prieš santuoka) ir aš su vyru planuoju įsigyti kita būstą. Ar mums taikytu kompensacija pirmajam būstui? Kaip šeima jokio NT neturėjome ir neturime. Parduotas butas buvo 1/2 mano įgytas dar prieš santuoka. Kaip manote ar pavyktų gauti kompensacija, nes tai būtų mūsų pirmasis būstas? Esame iki 30 metu auginame viena vaiką. Ačiū už atsakymą.

Rasa
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Jūsų situacijai galioja paramos būstui įsigyti įstatymo 8 straipsnio punktai:

  • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
  • turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti.

Jeigu NT buvo parduotas prieš 5 metus ar daugiau arba jeigu būsto plotas buvo mažesnis nei 14 kv. m. vienam šeimos nariui - tuomet galimybė yra.

+4Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų