Jei sklypą įsigysim savomis lėšomis ar bankas finansuos viso namo statybas?

Su žmona planuojam statytis nedidelį iki 90kv namuką Vilniuje. Namo sąmata apie 80K eur. mus dominantis sklypas kainuoja 25K. Jei sklypą įsigysim savomis lėšomis ar bankas finansuos viso namo statybas? ar reikia dar papildomai turėti 15-20% nuo namo sąmatos? Papildomas klausimas: Statybos bendrovė siūlo, be pradinio įnašo, pastatyti namą mūsų sklype, jei bankas garantuoja, kad duos paskolą. Ar tai yra lengvinančioji aplinkybė tariantis dėl paskolos?

Antanas
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Antanai, dėkui už klausimą. Įprastai, namo statyba finansuojama tuomet, kai nuosavame sklype savo lėšomis pastatote dėžutę su 40-50% baigtumu. Tačiau baigtumo lygis gali skirtis priklausomai nuo banko ir situacijos. Turint jau stovintį kažką, galite įkeisti bankui ir taip pradėti namo statybų finansavimo procesą banke.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų