Mokėjimo kortelių mokesčiai užsienyje - Bankai.lt tyrimas Vietname

2019-01-23
Gryninomės po 1 milijoną Vietnamo dongų iš bankomatų
Gryninomės po 1 milijoną Vietnamo dongų iš bankomatų (nuotr. Bankai.lt)

2019 metų sausio mėnesį Bankai.lt lankėsi Vietname. Vizito metu atlikome tyrimą su Revolut, Citadele, Paysera, SEB ir Swedbank debetinėmis mokėjimo kortelėmis. Tyrimo tikslas - išsiaiškinti kokius mokesčius taiko lietuviškos mokėjimo kortelės už pinigų gryninimą užsienio valiuta.

Tyrimo metu, iš dviejų Vietnamo mieste Ho Chi Ming (Saigone) esančių bankų HSBC ir Eximbank bankomatų, su 5 mokėjimo kortelėmis gryninomės po 1 milijoną Vietnamo dongų. Gryninomės iš dviejų bankomatų dėl to, kad pirmiausia galvojome, kad HSBC bankomatas netaikys jokių papildomų mokesčių, tačiau išsigryninus pinigus paaiškėjo, kad HSBC bankomatai Vietname netaiko vietinių mokesčių tik VISA kortelėms, tačiau Mastercard kortelėms buvo taikomas 50 tūkst. dongų mokestis už operaciją.

Todėl, norėjome surasti bankomatą, kuris netaiko jokio mokesčio visų tipų kortelėms ir suradome. Bankomatas, kuris netaiko mokesčių gryninantis su ne vietine kortele Vietname yra Eximbank. Mūsų tyrimo metu (2019 01 14), šiame bankomate nebuvo taikomi vietiniai mokesčiai už pinigų gryninimą - tad jeigu būsite Vietname ir ieškosite kur grynintis pinigus, galite pasirinkti Eximbank ir sutaupyti.

Iš ko susidaro mokesčiai už pinigų gryninimą su mokėjimo kortele iš bankomato užsienio valiuta?

 1. Pinigų gryninimo mokestis (komisinis užsienio bankui/bankomatui);
 2. Valiutos keitimo mokestis (komisinis Jūsų bankui);
 3. Pinigų gryninimo mokestis (komisinis Jūsų bankui).


Žiūrėkite Bankai.lt video reportažą iš Vietnamo:

Mokėjimo kortelių rezultatai

Pateikiame rezultatus, kiek kainavo eurų su kiekviena kortele nusiimant po 1 milijoną Vietnamo dongų iš bankomato Vietname, Ho Chi Minh mieste:

Bankas Iš viso nuskaičiavo
gryninantis 1 milijoną dongų
Valiutos konversija Valiutos keitimo mokestis Mokestis už gryninimą
1. Revolut
(mastercard)
37.58 EUR 37.58 EUR 0
(6000 EUR be mokesčio, po to 0.5%)
0 (be mokesčio 200 EUR/mėn., po to 2%)
2. Citadele
(mastercard)
38.74 EUR 37.7 EUR 1.04 EUR
(2.75% nuo sumos)
0 (be mokesčio 5000 EUR/mėn., po to 2%)
3. Paysera
(visa)
39.86 EUR 37.68 EUR 0.68 EUR
(1,80 % nuo sumos)
1.5 EUR
4. Swedbank
(mastercard)
41.52 EUR 37.7 EUR

0.92 EUR
(2.45% nuo sumos)

2.9 EUR
(2% nuo sumos, minimalus mokestis 2.9 EUR už operaciją)
5. SEB
(visa)
41.68 EUR 37.68 EUR

3 EUR
(2.65% nuo sumos)

3 EUR
(2% nuo sumos, minimalus mokestis 3 EUR už operaciją)

Turbūt keliaudami į užsienyje esančią šalį savarankiškai, tikrai išleisime apie 1000 EUR sumą kuria nors užsienio valiuta. Taigi, kad būtų lengviau suvokti, pateiksime praktinius pavyzdžius kiek sumokėsite konkrečiu atveju atsiskaitant kortele parduotuvėse už 1000 EUR ir nusiimant grynuosius:

 1. Revolut
  1. jeigu gryninsitės iš bankomato 1000 EUR sumą užsienio valiuta, sumokėsite 16 EUR komisinių (iki limito);
  2. jeigu atsiskaitinėsite kortele parduotuvėse, kavinėse ar kt. už 1000 EUR sumą užsienio valiuta, sumokėsite 0 EUR komisinių (iki limito).
 2. Paysera
  1. jeigu gryninsitės iš bankomato 1000 EUR sumą užsienio valiuta, sumokėsite 19.5 EUR komisinių;
  2. jeigu atsiskaitinėsite kortele parduotuvėse, kavinėse ar kt. už 1000 EUR sumą užsienio valiuta, sumokėsite 12.1 EUR (jei viena operacija) komisinių.
 3. Citadele
  1. jeigu gryninsitės iš bankomato 1000 EUR sumą užsienio valiuta, sumokėsite 27.5 EUR komisinių;
  2. jeigu atsiskaitinėsite kortele parduotuvėse, kavinėse ar kt. už 1000 EUR sumą užsienio valiuta, sumokėsite 27.5 EUR komisinių.
 4. Swedbank
  1. jeigu gryninsitės iš bankomato 1000 EUR sumą užsienio valiuta, sumokėsite 44.5 EUR komisinių;
  2. jeigu atsiskaitinėsite kortele parduotuvėse, kavinėse ar kt. už 1000 EUR sumą užsienio valiuta, sumokėsite 24.5 EUR komisinių.
 5. SEB
  1. jeigu gryninsitės iš bankomato 1000 EUR sumą užsienio valiuta, sumokėsite 46.5 EUR komisinių;
  2. jeigu atsiskaitinėsite kortele parduotuvėse, kavinėse ar kt. už 1000 EUR sumą užsienio valiuta, sumokėsite 26.5 EUR komisinių.

Kaip matome, nieko nemokamai nebūna, tačiau sutaupyti pasirinkus teisingai - galima. Šio tyrimo tikslas yra ne pasakyti, kad vienas ar kitas bankas yra blogas ir taiko didelius komisinius, šio tyrimo tikslas yra tas, kad rinkdamiesi kortelę žinotumėte, kad atsiskaitant užsienyje (užsienio valiuta) ir naudojantis mokėjimo kortele, egzistuoja 2 mokesčiai - valiutos keitimo ir gryninimo. Gryninimui iš bankomato bus taikomi valiutos keitimo ir gryninimo mokesčiai, o atsiskaitymui prekybos vietose bus taikomi valiutos keitimo mokestis. Taigi, pasirinkite ne banką, o tinkamą kortelę, nes visi bankai turi skirtingas korteles su skirtingais įkainiais, prieš rinkdamiesi - pasidomėkite įvairių bankų, įvairių kortelių įkainiais.

Kai pinigus nusiimate iš bankomato, daugelis užsienio šalių bankomatų taiko papildomus, tik tos šalies bankomatams taikomus mokesčius. T.y. negana to, kad sumokate komisinius mokesčius savo bankui už valiutos keitimą ir už gryninimą, tai dar papildomai reikia mokėti vietiniam bankomatui. Dėl to, geriau surasti tokius bankomatus, kurie netaiko papildomų mokesčių.

Pateikiame bankomatus Vietname, kurie taiko gana palankius mokesčius, tiesa, HSBC bankomatas, jeigu turite Mastercard kortelę, nėra jau toks ir palankus:

Eximbank HSBC
Revolut
(mastercard)
nemokamai 50 000 vnd
Swedbank
(mastercard)
nemokamai 50 000 vnd
SEB
(visa)
nemokamai nemokamai
Citadele
(mastercard)
nemokamai 50 000 vnd
Paysera
(visa)
nemokamai nemokamai


Bankai.lt tyrimui buvo naudojamos šios pačios paprasčiausios, debetinės mokėjimo kortelės: Revolut Mastercard, Swedbank bekontaktė Mastercard, Citadele Mastercard, Paysera Visa, SEB Circle K Visa Electron. Tyrimas atliktas 2019 01 14. Luminor banko kortelės turi labai panašius įkainius kaip SEB, tačiau neturėję kortelės, negalime pridėti šio banko prie tyrimo rezultatų.

Bendri Bankai.lt patarimai Vietname

 1. Vietname naudokitės Grab programėle, o ne Taksi. Mūsų atveju buvo toks nuotykis. Vėlai vakare nusileidome Ho Chi Minh (Saigono) oro uoste ir iš karto vykome į užsakytą viešbutį esantį už 7 kilometrų nuo oro uosto, miesto centre. Kadangi atvykome iš Filipinų, kur yra griežtai reguliuojami Taksi ir ten buvo Taksi pigesnis nei Grab, atvykus į Vietnamą net negalvojome ir sėdome į Taksi. Atvykus į viešbutį (7 km), taksistas paprašė 500 tūkst. dongų (±18 EUR). Kadangi buvome prieš tai pažiūrėję, kad su Grab kainuoja tik 80 tūkst. dongų, tad nesutikome taksistui mokėti tokios sumos ir sumokėję 150 tūkst. vietoje 500 tūkst., išsiskirstėme.
 2. Keisdami pinigus oro uosto keitykloje, visuomet prašykite čekio. Buvo įvykis ir mums, reikėjo oro uoste išsikeisti dongus į JAV dolerius tam, kad sumokėti už Vietnamo vizą (mokant JAV doleriais, o ne dongais už vizą yra palankiau). Nuėjome į keityklą su dongais ir paprašėme pakeisti į JAV dolerius. Paskaičiavo pinigus, pasakė kiek reikia sumokėti už JAV dolerius - sumokėjome. Nors matėme, kad valiutos kursas prastas, bet galvojome, kad turbūt kursas labai prastas. Paprašėme valiutos keitimo čekio, kasininkė atsisakė jį pateikti. Pagrąsinome, kad iškviesime policiją jeigu neduos čekio, tada iš karto išmušė čekį ir grąžino 150 tūkst. dongų (pradžioje pirkome 50 JAV dolerių už 1mln. 300 tūkst. dongų). Taip pat atminkite, kad bankomate Saigono oro uoste bus pritaikytas 3% arba minimalus 50 tūkst. dongų vietinis mokestis.

SIM kortelės Vietname

Norint pilnavertiškai keliauti Vietname, Jums būtinai reikės interneto. Yra trys populiariausi operatoriai Viettel, Mobifone ir Vinaphone. Naudojomės Mobifone kortele, kuri galiojo 30 dienų ir turėjo 8 GB duomenų interneto. Kaina buvo 200 tūkst. dongų.

Linkime gerų įspūdžių

Vietnamo dongus mintyse galite konvertuoti taip, kad 27 tūkst. dongų yra apie 1 euras, o 100 tūkst. dongų yra apie 3 eurai. Kadangi kursai keičiasi ir dažnai norisi žinoti ir konvertuoti kainas, rekomenduojame naudoti Bankai.lt eurų į Vietnamo dongus skaičiuoklę.

Jeigu skaitote šį Bankai.lt įrašą, turbūt ruošiatės ar galvojate apie kelionę į Vietnamą. Linkime daug įspūdžių šioje tikrai labai gražioje šalyje. Sėkmės!


Kitas Bankai.lt tyrimas ir video bus iš Tailando. Čia taip pat bus toks pats palyginimas ir labai įdomūs rezultatai. Tikimės, kad buvo naudinga.

Bankai.lt tyrimai Malaizijoje, Singapūre ir Filipinuose:

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų