Indėlio palūkanos

Indėlio palūkanos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „indėlio palūkanos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Arunas

Laba diena, banko bankroto atveju aš atgausiu tik indėlį ar ir palūkanas? Jei atgausiu tik įndėlį, gal galit paaiškinti - kodėl?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arūnai, dėkui už klausimą. [Pataisyta] Atgausite ir indėlį ir sukauptas palūkanas iki to laiko, kai bankas bankrutavo. Pagal VŠĮ „Indėlių ir investicijų draudimas”:

Ar draudimo išmoka man bus išmokėta kartu su palūkanomis?

Taip. Draudimo išmoka mokama kartu su priskaičiuotomis palūkanomis.

Palūkanos už indėlius priskaičiuojamos už terminą iki draudiminio įvykio dienos.

Taip pat, pagal Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo 6 straipsnį:

6 straipsnis. Indėlių draudimo išmokos apskaičiavimas

1. Apskaičiuojant indėlių draudimo išmokos sumą vienam indėlininkui, susumuojami visi toje pačioje kredito įstaigoje laikomi vieno indėlininko (įskaitant indėlininko juridinio asmens ar kitos organizacijos filialus, atstovybes, kitus struktūrinius padalinius) tinkami drausti indėliai visomis valiutomis, į kuriuos indėlininkas turi reikalavimo teises, ir indėlių draudžiamojo įvykio dieną priskaičiuotos, tačiau į indėlininko sąskaitą neįskaitytos palūkanos už tinkamus drausti indėlius. Apskaičiuojant indėlių draudimo išmokos sumą, į indėlininko įsipareigojimus kredito įstaigai neatsižvelgiama.

+5Buvo naudinga
DANIEL

Sveiki, norėčiau paklaust, pvz: Norėčiau pasidaryti indėlį 12mėn. į Swedbank banką 12mėn. terminui, suma - 10,000 tūkst. eurų, tą procentą, kuris nurodytas 0,05 jie man mokėtų kas mėnesį? Ar tik po 12mėn.? Ir ar taip yra su visais bankais?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daniel, dėkui už klausimą. Swedbank turi indėlio programą, kuriame palūkanos mokamos kas mėnesį. Kreipkitės į banką dėl detalesnių sąlygų. Beje, kam dėti Swedbank, kai kituose bankuose ar unijose didesnės palūkanos. Na, gerai, unijos nepatikimos, bet kiti bankai tikrai siūlo didesnes palūkanas.

+4Buvo naudinga
Kestas

Kodėl terminuotojo indėlio palūkanos yra ženkliai didesnės negu kaupiamojo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kaupiamasis indėlis yra lankstesnis negu terminuotasis. Kaupiamąjį indėlį dažniausiai galima papildyti ar dalį jo nusiimti neprarandant palūkanų. Kai kuriuose bankuose palūkanos už kaupiamąjį indėlį skaičiuojamos sudėtiniu būdu, t.y. kas mėnesį palūkanos skaičiuojamos vis nuo didesnės prikauptos sumos. Dėl tokių papildomų galimybių bankai ir unijos siūlo mažesnes palūkanas už kaupiamuosius indėlius.

Lietuvoje labai skirtingai visi traktuoja kaupiamąjį ir terminuotąjį indėlį. Kiekvienas bankas ar unija nustato indėliams savo įvairius kriterijus, tad gaunasi nors ir pavadinimas "Kaupiamasis" toks pats skirtinguose bankuose, bet sąlygos visiškai kitokios. Tad prieš renkantis būtina įsigilinti į sąlygas.

+55Buvo naudinga
Kristina

Turiu sąskaitas Citadele banke ir Swedbanke. Esu sena Swedbank klientė, bet atsidariau Citadelej sąskaitą dėl American express. Noriu padėti indėlį apie 50tūkst. eur, kodėl turėčiau dėti Swedbanke, jei Citadelė siūlo žymiai didesnes palūkanas? Ar yra kažkokių užslėptų niuansų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jeigu esate Citadele banko kliente ir matote, kad Swedbank palūkanos yra žemesnės, naudingiau indėlį dėti į Citadele. Nėra jokių užslėptų niuansų, kai indėlių sumos yra iki 100 000 eur, nes iki tokios sumos galios draudimas. Pamėginkite pasikalbėti asmeniškai su savo vadybininkais Swedbank ir Citadele bankuose, Jūsų indėlio suma gan nemaža, tad gal susiderėsite geresnius procentus.

+46Buvo naudinga
Administracija
Citadele bankas

Kviečiame sudaryti „Citadele“ banke terminuotojo indėlio sutartį ir gaukite dideles palūkanas už indėlį. „Citadele“ banko palūkanos už terminuotąjį indėlį, šiuo metu, yra vienos didžiausių.

Palūkanų norma priklauso nuo indėlio termino, t.y. kuo ilgesnis indėlio laikymo banke laikotarpis, tuo didesnės palūkanos mokamos. Išsamesnę informaciją apie metines palūkanas už terminuotuosius indėlius galite sužinoti čia: https://www.citadele.lt/privatiems/ikainiai/terminuotieji-indeliai/

Lojaliems klientams bankas siūlo net 4 galimybes, kaip galite gauti papildomas palūkanas už indėlius, daugiau informacijos galite sužinoti čia: https://www.citadele.lt/privatiems/taupymas/papildomos-palukanos/

Banke laikomi iki 100 000 eurų (345 280 litų) indėliai litais, JAV doleriais, eurais, Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių nacionalinėmis valiutomis yra apdrausti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme nustatyta tvarka.

+16Buvo naudinga
Euras

Kur saugiau dėti indėlį ar banke ar unijoje? Kodėl taip skiriasi palūkanos tarp šių įstaigų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pinigų saugumo prasme, dedant indėlį iki 100 000 eurų, didelio skirtumo nėra ar banke ar unijoje dėsite indėlį. Tačiau, bankas, visuomenei yra patikimesnis už uniją vien todėl, kad banko turtas, pelnas, struktūra, įvaizdis yra stambesnio masto. 

Palūkanos tarp bankų ir unijų skiriasi dėl daugelio dalykų. Vienas iš jų dėl skirtingų indėlių draudimo įmokų tarp banko ir unijos, kur bankas moka 0,45%, o unija 0,2% nuo kiekvieno indėlio, kurį atneša klientas.

Palūkanų dydis taip pat yra susijusios su paskolų palūkanomis. Pati esmė kaip bankas uždirba ir pagal ką reguliuoja palūkanas yra tokia, jeigu bankas ar unija sugeba pritraukti indėlius už tokias palūkanas, kad paskolintų ar investuotų surinktus indėlių pinigus už daugiau nei Jums moka palūkanų, tuomet bankas ar unija uždirba. Jeigu neturi kaip įdarbinti pelningai pinigų ir tuo metu nereikalingi pinigai - indėlių palūkanos mažėja. O kiek bankui ar unijai yra pakankamas uždarbis, čia taip pat priklauso nuo daugelio faktorių. Pagrindinis faktorius dėl ko indėlių palūkanos yra tokios žemos šalies bankuose ir unijose, beabejo yra Europos centrinio banko palūkanų normų reguliavimas ir jų mažinimas, tai įtakoja indėlių ir paskolų palūkanų dydį.

Pavyzdys: Bankas ar unija paėmė indėlį iš Jūsų 100 000 eurų už 1,5% metinių palūkanų, tuos pinigus bankas ar unija investavo ar paskolino už 5% metinių palūkanų. Po metų bankas perskolinęs Jūsų indėlio pinigus uždirbs 3,5%, t.y. 3500 eurų. Kuo už brangiau bankas ar unija perskolins ar investuos pinigus, tuo daugiau jų uždirbs. Kuo mažesnės išlaidos pritraukiant pinigus, išlaikant ofisus, darbuotojus, tuo daugiau bankui ar unijai liks pelno.

+57Buvo naudinga
Dovilė Dabravolskaitė | Projektų koordinatorė
RATO

Banke ir kredito unijoje indėliai iki 100.00eur sumos yra draudžiami IIDF bei yra apsaugoti (daugiau informacijos http://www.iidraudimas.lt/lt/veikla/indeliu-draudejai.html).
Indėlių palūkanas (pinigų kainą) nustato finansų (pinigų) rinka. Esant rinkoje finansų (pinigų) pertekliui ir/arba alternatyviems finansų šaltiniams, indėlių palūkanos krenta.
Palūkanos tarp bankų ir kredito unijų skiriasi dėl šių įstaigų konkurencijos ir skirtingo veiklos tikslo, bankai maksimalią naudą generuoja akcininkams, kredito unijos – savo nariams.

+32Buvo naudinga
Gabrielė

Mūsų šeima galvoja padėti indėlį 100 000 eurų, tačiau nežinome ką reikės daryti jeigu prireiks mums tų pinigėlių šeimos poreikiams įgyvendinti. Ar jeigu padėsime indėlį ir mums prireiks tų pinigų, bet kada galėsime pasiimti? Neprarasime tų pinigų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jeigu turite atliekamų pinigų, reikėtų juos įdarbinti. Yra du tipai indėlių kaupiamasis (galima papildyti ir nusiimti neprarandant palūkanų) ir terminuotasis (negalima nei pildyti nei nusiimti). Rinkdamasi kaupiamąjį indėlį, jeigu prireiks pinigų bet kada galėsite nusiimti dalį indėlio neprarasdama palūkanų. Tačiau už kaupiamuosius indėlius mokamos labai mažos palūkanos, išmintingiau yra dėti terminuotąjį indėlį ir išskaidyti Jūsų turimus 100 000 EUR į pvz. 10 terminuotų indėlių po 10 000 EUR (galite rinktis sumas). Kai prireiks pinigų, nutrauksite tik vieną indėlį iš 10 ir neprarasite kitų 9 indėlių palūkanų.

+105Buvo naudinga
Povilas
Mačiau per televiziją reklama 2% metinių palūkanų už indėlį Nordea banke. Gal galite pakomentuoti kas čia per pasiūlymas, kodėl tokios didelės palūkanos lyginant su visais kitais indėliais? Ar nebus tik nebus taip su Nordea kaip su Ukio banku?
Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Nordea bankas vykdo šią akciją iki 2014m. lapkričio 30d. visiems privatiems klientams, 2% metinių palūkanų pasiūlymas galioja, jeigu Jūsų indėlio terminas bus 13mėn., suma nebus didesnė nei 50 000 EUR, o indėlio valiuta litai arba eurai.

Tai iš tiesų labai geras pasiūlymas žvelgiant į kitus bankus ar unijas.

Nemanau, kad Nordea gali ištikti bankrotas, bet niekas nesame apsaugoti nuo to. Verta paminėti, kad bankas „Nordea“ priklauso didžiausiai finansinių paslaugų grupei Šiaurės Europoje, saugiausių pasaulio bankų sąraše užima 21 vietą.

Be to, Nordea indėliai yra draudžiami Švedijos nacionalinio skolų biuro iki 100 000 EUR.

Matomai Nordea bankas nusitaikė pritraukti naujų klientų pasiūlydami patrauklias palūkanas, taip pat neatmetu galimybės, kad šiuo metu bankui reikalingi pinigai norint pasigerinti rezultatus prieš metų galą.

+88Buvo naudinga
Tadas
Ar čia pateikiamos jau galutinės bankų ir unijų palūkanos? Ar dar galima kažkaip gauti daugiau derantis ar nuėjus tiesiogiai į banką?
Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Galima teigti, kad mes pateikiame jau galutines palūkanas, tačiau yra išimčių, kai kuriuose bankuose yra siūlomos papildomos premijos pvz. +0,1% už tai, kad atsidarote indėlį internetu. Taip pat galite gauti papildomų procentų, jeigu esate lojalus bankui, papildomi susitarimai taip pat galioja atsižvelgiant į kuo didesnę pinigų sumą.
Jeigu indėlio suma bus labai didelė, bankui ar unijai labiau apsimoka mokėti šiek tiek didesnes palūkanas Jums, nes pritraukti pinigus, reklamuotis taip pat kainuoja nemažai. Tačiau čia taip pat priklauso nuo banko ar unijos, kai kurių įstaigų politika neleidžia siūlyti didesnių palūkanų nei yra numatyta.

+94Buvo naudinga
Tauras
Ar padėjus terminuotą indėlį metams ir norint po kelių mėnesių nusiimti dalį sumos ar aš prarasiu palūkanas? Ar indėlis galios?
Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Iš terminuotojo indėlio negalima nusiimt dalies pinigų neprarandant palūkanų, jeigu prireiks pinigų, turėsite nutraukti sutartį ir tik tada pasiimsite pinigus prarasdami sukauptas palūkanas. Jeigu vilioja didesnės terminuotojo indėlio palūkanos ir norite turėti laisvę nusiimti pinigus, siūlau labai naudingą variantą. Vietoje vieno terminuotojo indėlio sutarties, sudarykite arba tame pačiame arba skirtinguose bankuose ar unijose daugiau indėlio sutarčių. Pavyzdžiui, vietoje vienos indėlio sutarties, kurio suma 10 000 eurų, atidarykite 10 indėlio sutarčių po 1000 eurų, jeigu prireiktų pinigų, bet kada galėsite nutraukti tiek sutarčių, kiek prireiks pinigų, o nenutraukti indėliai liks su sukauptomis palūkanomis.

Daugelis bankų ir unijų neriboja galimybės pasirašyti daugiau nei vienos indėlio sutarties. Pasitarkite apie galimybę su Jus dominančiu banku, arba klauskite čia, kuris bankas domina - pateiksime atsakymą.

+159Buvo naudinga
Kestas
Kodėl indėlių palūkanos tokios mažos lyginant su 2009 metais, kai bankai siūlydavo ir 10 % metinių palūkanų už indėlius?
Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indėlių palūkanos mažėja tuomet, kai rinkoje susidaro pinigų perteklius, bankams sumažėja pinigų poreikis. Taip pat įtakoja ir Lietuvos banko ir Europos centrinio banko palūkanų normų reguliavimas, jų mažinimas. Paskolų palūkanoms mažėjant, mažėja indėlių palūkanos ir atvirkščiai.

Vilibor tarpbankinė palūkanų norma 2008 metais siekė ir 10%, o šiuo metu ji tėra 0,25%, tai svarbus faktorius indėlių palūkanų mažėjimui.

Priimant indėlius bankams taip pat yra šiokia tokia našta mokėti 0,45% nuo kiekvieno priimto indėlio į Valstybės investicijų ir indėlių draudimo fondą. Gavęs indėlį bankas kuo greičiau turi investuoti ar perskolinti pinigus, jei pinigų neįdarbins - patirs nuostolį.

+23Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų