Pasiimėme su drauge paskolą kaip bendraskolininkai ir pirkome butą

Sveiki, pasiimėme su drauge paskolą kaip bendraskolininkai ir pirkome butą. Notariškai patvirtinta, kad butas mums priklauso lygiomis dalimis t.y. po 1/2. Šiuo metu gavosi taip, kad mes skiriamės ir reikia išspręsti turtinius klausimus. Ji nesutinka man parduoti savo dalies? Mano pajamos pakankamos periimti visa kredito suma. Klausimas ar as turiu pirmumo teise isigyti jos dali turto? Ir kas turetu ivertinti kaina, nes pagal jos norus dalies kaina neatitinka realybes.

Renald
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renald, dėkui už klausimą. Parduoti galima tik sutinkant abiems pusėms ir bankui, todėl šiuo atveju jeigu nesutinka kita pusė parduoti NT, ji gali sakyti kainą tokią, kokią nori. Taip pat ir draugė savo dalies negalės perduoti be Jūsų ir banko, todėl pirmumo tik Jums. Čia taip pat yra svarbu ir banko sutikimas atlikti "pardavimą ar perdavimą". Yra sutartis ir pagal sutartį šis turtas priklauso Jums abiems. O šiaip įprastai, turto vertė yra nustatoma turto vertintojų.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų