Kredito suma

Kredito suma. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „kredito suma“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Andrius

Sveiki, turiu būsto paskolą su 2.2% marža EURIBOR 6 mėn. , mokama anuitetu. Praėjo 2 metai po paskolos pasiėmimo. Liko ~45000eu gražintina suma. Būsto vertė pakilo ~10%, mano paskutinių 6 mėnesių alga pakilo 2x, lyginant su metu, kai ėmiau paskolą. Noriu gauti geresnes paskolos sąlygas: mažesnę maržą. Kokius veiksmus turėčiau atlikti? Ar kreiptis į banką kur ir turiu paskolą, ar rašyti ir kitiems dėl refinansavimo? Ar man gali kas nors būti blogiau su mano kredito istorija jeigu refinansuos kitas bankas? Kokie galimi mokesčiai dėl refinansavimo esamame banke? Kokių argumentų reikia bankui sutikti sumažinti maržą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Norint gauti geresnes būsto paskolos sąlygas, yra keletas veiksmų, kuriuos turėtumėte atlikti. Pirmiausia, pradėkite nuo kreipimosi į banką, kuriame šiuo metu turite paskolą. Aptarkite su jais savo finansinę padėtį, pabrėžkite, kad jūsų atlyginimas padvigubėjo ir kad būsto vertė pakilo. Tai yra stiprūs argumentai, leidžiantys tikėtis palankesnių paskolos sąlygų. Pabrėžkite savo norą ir galimybę tęsti bendradarbiavimą su banku, tačiau išdėstykite savo lūkesčius dėl maržos mažinimo.

Taip pat verta pasidomėti, kokių mokesčių arba baudų gali reikalauti jūsų dabartinis bankas už paskolos sąlygų keitimą ar anksčiau laiko grąžinimą.

Be to, reikėtų kreiptis ir į kitus bankus dėl galimo paskolos refinansavimo. Refinansavimas su kitu banku gali atnešti dar geresnes sąlygas, ypač atsižvelgiant į jūsų pagerėjusią finansinę padėtį ir būsto vertės augimą. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad refinansavimas su kitu banku gali reikalauti naujo kredito vertinimo, įkainių už vertinimą, notaro paslaugų ir kitų administracinių išlaidų.

Dėl kredito istorijos, refinansavimas su kitu banku neturėtų neigiamai paveikti jūsų kredito reitingo, jei visi mokėjimai bus atlikti laiku ir nesukelsite naujų skolų. Bankai vertina jūsų mokėjimų istoriją ir finansinę discipliną, todėl svarbu išlaikyti gerą kredito istoriją.

Prieš imdamiesi bet kokių veiksmų, rekomenduočiau pasitarti su finansų specialistu arba kredito patarėju, kuris galėtų padėti jums išsiaiškinti geriausias galimybes ir pasirinkti tinkamiausią sprendimą pagal jūsų finansinę situaciją.

+3Buvo naudinga
Jonas

Sveiki man 39 metai, atlyginimas i rankas 1200€, isipareigojimai 250€. Kokia suma imanoma gauti bustui /-?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sveiki! Norint apskaičiuoti įmanomą sumą būsto paskolai, reikia atsižvelgti į kelis veiksnius, tokie kaip jūsų mėnesinės pajamos, esami įsipareigojimai, kredito istorija ir galimos paskolos trukmė.

Jūsų atveju, turint 1200 eurų atlyginimą "į rankas" ir esamus įsipareigojimus, kurie sudaro 250 eurų per mėnesį, galima apytiksliai apskaičiuoti, kad paskolos mokėjimai turėtų neviršyti tam tikro jūsų pajamų procento – dažniausiai tai būna apie 30-40% mėnesinių pajamų. Tai reiškia, kad galimi paskolos mokėjimai neturėtų viršyti maždaug 360-480 eurų per mėnesį.

Priklausomai nuo banko, paskolos palūkanų normos ir termino, galutinė įmanoma paskolos suma gali skirtis. Pavyzdžiui, ilgesnis paskolos laikotarpis gali reikšti mažesnius mėnesinius mokėjimus, bet didesnę bendrą sumokamą palūkanų sumą. Taip pat svarbu įvertinti pradinio įnašo dydį, kurį galite sumokėti, nes tai taip pat turi įtakos bendrai paskolos sumai.

Norėdami gauti tikslesnę informaciją, patartina kreiptis į kelis bankus, pateikti savo finansinę informaciją ir pasitarti dėl konkrečių paskolos sąlygų. Bankai gali pateikti jums pasiūlymus, atsižvelgdami į jūsų individualią situaciją. Taip pat rekomenduoju pasitarti su finansų specialistu, kuris padėtų apskaičiuoti optimalią paskolos sumą, atsižvelgiant į jūsų finansinę padėtį ir būsto įsigijimo planus.

+3Buvo naudinga
Agnė

Sveiki. Jei norima pasinaudoti paskata jaunoms šeimoms regionuose, tai kaip galima panaudoti tą 15% nuo 87 tūkst.? Ar tai grįžta į sąskaitą šeimai (ir paskui galima naudoti namo įrengimui ar pan.) ar keliauja į kredito įstaigą kaip pradinis įnašas ar tiesiog nusiminusuoja nuo paskolos sumos? Ar paskola gali viršyti 87 tūkst., tiesiog maksimaliai gaunama 13050 eur suma? Ar aplamai paskolos suma negali viršyti šios sumos?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Evelina

Sveiki, planuojam imti būsto paskolą, pajamos išneša, bet vyras prieš 14 metų turėjo nedidelių skolų, bankas prašė parašyti pasiaiškinimą, ar gali bankas dėl to neduoti paskolos?

Atsakyti
Simas

Jeigu senosios paskolos buvo pradelstos trumpai ir po to padengtos, tai neturės įtakos paskolos išdavimui. Jeigu pradelsimas buvo ilgas, arba buvo pradelsta didelė suma, tai bankas jus vertins kaip padidintos rizikos klientus ir gali neišduoti paskolos arba išduoti, bet siūlyti didesnes palūkanas, negu kad siūlytų esant švariai istorijai.

Buvo naudinga
Anželika

Laba diena. Su vyru planuojame įsigyti būtą naujos statybos name, regione. Norėtume gauti finansinę paramą jaunoms šeimoms regionuose. Tačiau visur akcentuojama, kad "Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų." Sakykite prašau, tai reiškia, kad pats butas negali būti brangesnis kaip 87 tūkstančiai EUR? Ar jis gali kainuoti nors ir 110 000 tūkst. EUR tačiau mes iš banko kreditą galime imti ne daugiau nei 87 tūkst.? Ar pavyzdžiui mes galime imti kreditą iš banko ir 95 000 EUR, bet subsidija bus skaičiuojame tik iš 87 tūkstančių. Iš anksto dėkojame už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Anželika, dėkui už klausimą. Gali būti būstas brangesnis, bet kredito suma negalės viršyti 87 tūkst. eurų.

+6Buvo naudinga
Vilma

Sveiki, norėjau paklausti, jeigu šeima įsigyja būstą, tiksliau jaunoms šeimos subsidija ir šeima išsiskiria, tai kas buna su būstu? Kažkuris iš sutuoktiniu gyvena ir toliau moka paskola ar kažkaip kitaip viskas vyksta ?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilma, dėkui už klausimą. Reikėtų vadovautis šiuo įstatymo punktu:

„Tuo atveju, kai valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito gavėjas, kuriam suteikta subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti, gautą valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą grąžina kredito davėjui anksčiau kaip per 5 metus arba už šį kreditą įsigytą būstą per pirmuosius 5 metus nuo kreditavimo sutarties sudarymo dienos perleidžia kito asmens nuosavybėn, sutartyje dėl valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito teikimo (subsidijų finansavimo) tvarkos nustatyta tvarka iš kredito gavėjo išieškoma valstybės suteikta subsidija ir išieškota subsidijos suma pervedama į valstybės biudžetą.”

5 metus nuo sutarties pasirašymo geriau būtų nekeisti sutarties ar savininko, norint neprarasti subsidijos.

+4Buvo naudinga
Jurga

Sveiki, Noriu pasikonsultuoti dėl būsto paskolos. Planuoju pirkti 130.000 EUR vertės butą Vilniuje. Mano atlyginimas į rankas 2.200 EUR. Auginu viena nepilnametį 2004 m. gimino. Pagal mano dabartinį amžių, paskolos terminas - 24 metai. Šiai dienai turiu 2 paskolas, kurių bendra suma yra apie 25.000 EUR Kas mėnesį moku už jas 730 EUR įmoką. Mano klausimas būtų - ar galima dengti esamus įsipareigojimus ir pasiimti būsto paskolą 100% kaip vieną, mokant bendrą mėnesinę sumą? Tarkime 25.000 EUR dengiami įsipareigojimai, buto vertė 130.000 EUR. Bendra paskolos suma būtų 155.000 EUR, tai yra įmoka 700 EUR per mėnesį su 2,3% metine palūkanų norma (pagal SWED banko būsto paskolos skaičiuoklę). Jei toks variantas negalimas, ką galėtumėte pasiūlyti, pagal mano išvardintą situaciją? Iš anksto dėkui.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurga, dėkui už klausimą. Toks dalykas kaip refinansavimas - t.y. iš paskolų su didesnėmis palūkanomis pervedimas į kitą ar tą pačią kredito įstaigą su mažesnėmis palūkanomis - įmanomas. Tačiau visa kita tai jau banko ar kitos kredito įstaigos vertinimo rezultatas. Reikia kalbėtis su įvairiais bankais, pateikti savo situaciją ir žiūrėti ar Jūsų situaciją galima finansuoti. Pagal pirminį vaizdą, Jūsų įsipareigojimai jau yra ir taip per dideli norint gauti tokio dydžio paskolą. Idealiu atveju paskolos įmokos neturėtų sudaryti daugiau nei 20% nuo Jūsų pajamų, nors Lietuvos banko rekomendacija, kad neviršytų 40%.

+3Buvo naudinga
Dovilė

Sveiki. Esu dirbanti 24m. mergina. Dirbu 3 metus toje pačioje įmomėje pagal specialybę. Konsultacijos metu banke buvo patvirtinta, kad bankas sutiks duoti paskola. Mėnesio uždarbis yra svyruojantis 700-1100€. Pradinį įnaša turiu, kredito istorija puiki, norima paskolos suma yra 49000€. Būstas yra statomas, sutartį su pardavėju reikėtu pasirašyti jau dabar, statybos darbai bus baigti liepos mėn., bus atlikta dalinė apdaila. Baigtumas 80%. Dėl kokiu priežasčiu bankas gali nebeduoti paskolos? Tokiu atveju prarasčiau pradinį įnaša.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Kol nepasirašėte jokios garantinės sutarties su banku, tol bankas gali atsisakyti finansuoti. Taip pat bankas gali nepaaiškinti kodėl paskolos neišdavė. Priežastys gali būti įvairios, pavyzdžiui Jūsų situacija/kreditingumas pasikeitė, praradote darbą, bankui nepatinka statytojai ir pan.

+3Buvo naudinga
Arnesta

Labas vakaras, norėčiau paklausti dėl būsto paskolos. Šeimoje esame trys asmenys (turime mažametį vaiką).Šeimos pajamos jau 4 mėnesiai stabilios 1000e į rankas per abudu. Norėtume pirkti būstą, kurio kaina 60000e. Turime 9000e. pradiniam įnašui. Kokio dydžio paskolą galėtume gauti? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arnesta, dėkui už klausimą. Paskolos dydį pasakys tik bankas įvertinęs Jūsų šeimos situaciją: išlaidas, pajamas, kredito istorija ir kt. Pradinio įnašo dydis nebūtinai bus 15%, tai yra mažiausia suma, bet pradinio įnašo gali paprašyti bankas ir didesnio, priklausomai nuo situacijos. Reikia konkretų atvejį aptarti su skirtingais bankais ir palyginti jų sąlygas - pasirinkti geriausią.

+4Buvo naudinga
Vaida

Sveiki, norejau paklausti dėl paramos būstui gauti. Turime 2vaikus, esame iki 35metu amžiaus. Tai rašo kad galima gauti 25% būsto sumos. Tarkim namas kainuoja 50000€ tai paramos suma 12500€, tai mum iš banko reikia gauti 50000€ paskola ar 37500€?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaida, dėkui už klausimą. 25% ministerija už Jus sumokės bankui. Jūs turėsite mokėti tik įmokas pagal kredito sutartį.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų