Pagrindinis atlyginimas

Pagrindinis atlyginimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „pagrindinis atlyginimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Elena

Sveiki, bandomuoju laikotarpiu gavau 600 į rankas, jam pasibaigus prisidėjo priedas ir bendrai gaunu 700 į rankas. Esmė tame, kad darbo sutartį nenurodyta, kad yra mokami priedai. Ar bankai pajamas skaičiuotų nuo to, ką gaunu, ar nuo pagrindinio atlyginimo, nes priedai nenurodyti sutartį? Ačiū

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Ingrida

Sveiki, esu vieniša mama, auginu sūnelį. Mano darbo užmokestis apie 560 eurų į rankas, ar norint gauti būsto paskolą turi įtakos alimentų dydis, ar tik mano pastovus atlyginimas? ir jeigu mano vardu būtų nekilnojamojo turto (šiuo atveju žemės) paskola būtų didesnė? dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Alimentų dydis nesudarys reikšmingos įtakos. Pagrindinis kriterijus yra darbo užmokestis, nes alimentai turi didesnį rizikos faktorių, kad gali būti ir neišmokėti. Turima žemė nesudarys įtakos būsto paskolos dydžiui.

+3Buvo naudinga
U. Urbonienė

Laba diena, būtų labai malonu sulaukti atsakymų į mane dominančius klausimus. Su vyru turime sodybą/gyvenamąjį namą, Molėtų rajone. Patys dirbame Vilniaus mieste. Norime imti paskolą namo remontui/rekonstrukcijai, namo remontas mums kainuotų daugiau nei namo vertė, nes norime ir stogą keisti ir šiltinti, langai ir t.t.. Kaip tokiu atveju su nekilnojamo turto įkeitimu? Jei paskola bus didesnė nei namo vertė. Dar vienas dalykas, sodyba yra įgyta dovanojimo būdu, bet jau santuokoj, bet visgi sodyba priklauso man. O pagrindinis paskolos emėjas būtų mano vyras, jo atlyginimas trigubai didesnis ir švari kredito istorija, maniškė praeitį turėjo juodų dėmių, nors jau praėjo laiko. Kaip tokiu atveju? Ačiū ir geros dienos :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Reikia kalbėtis su turto vertinintojais ar po rekonstrukcijos namo vertė gali pakilti daugiau nei imta paskola. Jeigu po rekonstrukcijos namo vertė pakils iki bankui tinkamos vertės - Jūs į šią paskolą galite pretenduoti. Turėsite įkeisti namą, įsipareigoti atlikti rekonstrukciją per tam tikrą laiką. Taip pat paskola gali būti išmokama ir tik po to, kai jau atliksite remonto darbus ir sukelsite vertę. Reiktų konkrečiu atveju derintis su bankais, pasitarkite su visais TOP 4 bankais, jeigu nepavyktų sutarti - kreipkitės į kredito unijas.

Dėl praeities ir ėmimo būsto paskolos kartu ar atskirai reikia žiūrėti individualiai ir tik bankas pasakys Jums tikslų atsakymą kaip yra geriau. Juk priklausys ir nuo juodų dėmių dydžio :), o tą dydį nustatys tik bankas. Žinoma yra geriau, kuomet viskas švaru ir gražu.

+5Buvo naudinga
Rūtenis

Sveiki, Visų pirma norėjau paklausti ar gali vyresnis nei 50 metų žmogus pretenduoti į valstybės subsidiją pirmam būstui įsigyti? Ar gali 25 metų žmogus be šeimos pretenduoti į subsidiją, jei atitinka tik pagal punktus, kad pajamos ir turtas atitinka reikalavimus? Situacija tokia. Mama nori pirkti butą nedideliam mieste. Buto kaina apie 35000e, pradinę įmoką turėtų ir bankas duotų 12ai metų paskolą ~ 30000 eurų. Mano paskutinių 6 mėn. atlyginimas buvo nedidelis tai man tiek paskolos neduotų. Ar mamai apsimokėtų prijungti antrą jaunesnį žmogų prie paskolos, kad pagerėtų paskolos sąlygos? Kaip laiduotoją ar kaip bendrasavininką? Kaip pagerėtų sąlygos jei aš būčiau pagrindinis pirkėjas ir mama bendrasavininkė? Ar bankai suteikia geresnes sąlygas jaunesniam žmogui? Kiek pagerėja sąlygos imant paskolą ne vienam, o dviem žmonėms? Ar geriau imti paskolą 12-15ai metų ar kuo ilgesniam laikotarpiui su sąlyga, kad bus galima įnešti pinigus anksčiau turint galimybę? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūteni, dėkui už klausimą. Kadangi pateikėte labai daug klausimų, surašysiu bendrus punktus, kurie atsakys į klausimus:

  • 50 metų asmuo pretenduoti į valstybės subsidiją negali;
  • 25 metų asmuo be šeimos gali pretenduoti į valstybės paramą būstui įsigyti, visas sąlygas skaitykite čia;
  • Dėl mamos ir Jūsų atvejo reikėtų, kad vertintų bankas individualiai, tačiau abejoju, kad Jūs kaip laiduotojas atrodysite patikimas bankui su mažu atlyginimu. Bet kokiu atveju pakalbėkite su bankais ieškodami geriausio sprendimo;
  • Išskirti sąlygų jaunesniam ar vyresniam žmogui negalima. Yra vertinamas bendras asmens ar šeimos portretas individualiai ir tik po įvertinimo gali būti tikslus atsakymas. Juk kiekviena šeima ir asmenys yra tokie skirtingi;
  • Jeigu paskolą ima du normaliai uždirbantys asmenys - automatiškai padidėja išduodamos paskolos suma, taip pat tikėtina, kad bus pasiūlytos geresnės ir palūkanos. Kiek pagerės pasakyti neįmanoma, reikia vertinti individualiai, žiūrėti pajamas, kredito istoriją, bendrą žmonių situaciją;
  • Siūlau paimti 15 metų ir tarkim 25 metų būsto paskolos pasiūlymus iš banko ir imituoti abiejų pasiūlymų būsto paskolos grąžinimo scenarijų po 15 metų. Pažiūrėkite kuris scenarijus Jums bus pigesnis - tą ir rinkitės. Tačiau atminkite, kad trumpesnio laikotarpio paskola yra šiek tiek rizikingesnė dėl didesnių mėnesinių įmokų, tad turite įsivertinti ar būsite pajėgus mokėti įmokas net ir pakilus palūkanoms rinkoje.

Sėkmės!

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų