Kriptovaliutos

Kriptovaliutos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „kriptovaliutos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Ela

1.Koks Mokestis pirkimo ir pardavimo kriptovaliutos per Revoliut banka? 2. Ar pigesnis mokestis kaip perki ar keiti kriptovaliuta per Revoliut banka?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Gediminas

Sveiki, į savo sąskaitą www.kraken.com bandžiau pervesti 50 eur ir nusipirkti kriptovaliutos, o mano bankas Paysera pavedimą sustabdė(atšaukė) ir užblokavo ir užšaldė kortelėje ir sąskaitose buvusius pinigus. Ar čia aš kažką neteisėto dariau???

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Aldona

Noriu susigrąžinti iš Kriptovaliutų marketo išgrynintas kriptovaliutas į eurus. Jie reikalauja, kad prisijungčiau prie banko (naudojuosi generatoriumi) per AnyDesk saitą ir tik tuomet galės grąžinti į mano mastercard kortelę? Man tai kelia įtarimą.

Atsakyti
Aurimas

Noriu susigražinti pinigus uz kripto valiuta

+14Buvo naudinga
Arturas

Laba diena, Ar prekyba kriptovaliutų neterminuotais apsikeitimais (Perpetual Swap arba Futures) yra klasifikuojama kaip išvestinės finansinės priemonės (IFP) tokiu pat būdu kaip prekyba Forex, o mokesčiai yra išskaičiuojami iš į banko sąskaitą pervedamos sumos, o grynųjų pinigų likutis (mano depozitas kuri as naudoju prekiaujant) pas brokerį (šio atveju Binance) yra visiškai nesvarbus? Dėkoju už jūsų atsakymą

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Tomas

Sveiki. Kokie mokesčiai taikomi gryninantis kriptovaliutas ir iš jų gautą pelną? Ar gyventojų pajamų mokestis yra taikomas kartu su pajamų mokesčiu? PSD ? Kokio dydžio šie mokesčiai? Kuri pinigų dalis apmokestinama? Ar kriptovaliutoms pirkti patirtos išlaidos yra neapmokestinamos? Ar apmokestinamas tik skirtumas, grynasis pelnas? Kiek laiko gali užtrukti išsigrininti pinigus iš kriptovaliutos keityklos (kraken.com) į banko sąskaitą ?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Trumpas atsakymas toks: jeigu tai vienkartiniai pirkimai-pardavimai, tai nuo pelno (virš 2500 eur) reikia sumokėti tik GPM 15% ir viskas. Jeigu tai gali būti pripažinta kaip tęstinė/nuolatinė veikla, tai būtų taikomi individualiai veiklai priskiriami mokesčiai: gpm, vsd, psd. Pelnas yra apskaičiuojamos taip: pajamos - išlaidos = pelnas. Todėl išlaidoms reikia turėti tai įrodančius dokumentus (kriptovaliutų pirkimo-pardavimo išrašus).

Iš Kraken į banko sąskaitą pinigai ateina labai greitai, gali užtrukti 1 darbo dieną, nors oficialiai rašoma iki 5 darbo dienų. Čia priklausys nuo to, kaip dažnai atlikote tokio pobūdžio operacijas.

Iš VMI dokumento pateiksiu išsamesnį aprašymą:

Primename, kad pagal GPMĮ 2 str. 14 dalį, gyventojo pajamos – tai atlygis už atliktus darbus, suteiktas paslaugas, už perduotas ar suteiktas teises, už parduotą ar kitaip perleistą investuotą turtą ar lėšas ir (arba) kita nauda gauta pinigais ir (arba natūra), išskyrus šio straipsnio 1 - 8 punktuose nurodytą naudą, kuri nelaikoma pajamomis.

Pagal GPMĮ 2 str. 28 dalį virtuali valiuta laikytina turtu, todėl kai yra gaunamos atsitiktinės virtualios valiutos pardavimo pajamos jos apmokestinamos kaip kito turto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamos. Šiuo atveju, apmokestinamas skirtumas tarp pardavimo ir įsigijimo kainos.

Pažymime, kad gyventojo pasigaminta virtuali valiuta ar jos esmę atitinkanti priemonė, nėra laikoma gyventojo gautomis pajamomis. Kai gyventojas pagamintą virtualią valiutą parduoda / realizuoja, laikoma, kad jos pardavimo / realizavimo metu yra gautos pajamos, kurios apmokestinamos kaip kito turto pardavimo pajamos.

Pažymime, kad pagal GPMĮ 17 str. 1 d. 27 punktą, pajamų gautų pardavus ne individualios veiklos neregistruotiną turtą (virtualią valiutą) ir to turto įsigijimo kainos bei kitų GPMĮ 19 straipsnyje nurodytų su šio turto pardavimu susijusių išlaidų ir / arba pasigaminimo išlaidų skirtumas, per kalendorinius metus neviršijantis 2 500 eurų, pajamų mokesčiu neapmokestinamas.

Gyventojų pajamos, gautos iš virtualių valiutų pirkimo – pardavimo, ar iš pasigamintos virtualios valiutos pardavimo gali būti apmokestinamos kaip individualios veiklos pajamos, jeigu tokią veiklą vykdo siekdami iš to gauti ekonominės naudos sau, t. y. užsiima tokio pobūdžio veikla tęstinį laikotarpį ir jo vykdoma veikla atitinka individualiai veiklai nustatytų kriterijų (tęstinumas, savarankiškumas ir ekonominės naudos siekimas) visumą. Tęstinumas yra sietinas su tokio pobūdžio veiklos vykdymu tęstinį laikotarpį, kuris nėra ribojamas mokestiniu laikotarpiu. Tokios veiklos vykdymo aplinkybės kaip nevienkartinis, nuolatinis sandorių sudarymas, jų skaičius, tęstinis jų sudarymo laikotarpis (pasikartojimas) sietinas su tokios veiklos tęstinumo požymiu.

Apskaičiuojant individualios veiklos apmokestinamąsias pajamas, iš pajamų gali būti atimami GPMĮ 18 straipsnyje nurodyti su individualios veiklos pajamų gavimu ar uždirbimu susiję leidžiami atskaitymai. Todėl, apskaičiuojant individualios veiklos apmokestinamąsias pajamas, virtualios valiutos pasigaminimo ar pirkimo išlaidas, komisinius mokesčius (sumokėtus sudarant pirkimo – pardavimo sutartys) ir pan. išlaidas, patirtas uždirbant individualios veiklos pajamas, gyventojas gali priskirti individualios veiklos leidžiamiems atskaitymams. Galima pasirinkti alternatyvų individualios veiklos išlaidų atskaitymo iš individualios veiklos pajamų būdą, nustatytą GPMĮ 18 str. 12 dalyje, ir pasirinkti leidžiamais atskaitymais laikyti 30 proc. gautų individualios veiklos pajamų sumos, t. y. individualios veiklos leidžiamais atskaitymais gali būti laikomos ne tik faktiškai patirtos išlaidos, susijusios su individualios veiklos pajamomis, bet ir dokumentais nepagrįstas jų dydis (t. y. 30 proc. visų individualios veiklos pajamų).

Atkreipiame dėmesį, kad individualios virtualių valiutų pirkimo - pardavimo veiklos pajamos gautos iki 2017 metų gruodžio 31 dienos apmokestinamos taikant GPMĮ 6 str. 3 dalyje nustatytą 5 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą. Keičiantis individualios veiklos apmokestinimo bei mokėtino pajamų mokesčio apskaičiavimo tvarkai nuo 2018 metų sausio 1 dienos individualios virtualių valiutų pirkimo - pardavimo veiklos pajamos bus apmokestinamos taikant GPMĮ 6 str. 1 dalyje nustatytą 15 proc. pajamų mokesčio tarifą bei mokėtinas mokestis turės būti apskaičiuotas vadovaujantis GPMĮ 182 straipsnio nustatyta tvarka.

+10Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, O ar skaiciuojasi mokestinis periodas kazkaip? Tarkime 2018 ineši iš asmeninės sąskaitos 10k, 2020 atsiunti atgal 10k. Tai koks mano pelnas? Kaip nustatytu vmi mano pelna pagal kriptovaliutu pirkimo pardavimo transakciju sarasa, jei prekiaujama valiutu poromis: pvz uz BTC perku ETH ir atvirksciai

+60Buvo naudinga
Genovaote

Ar galima atidaryti saskaitą kriptovaliutai? Nupirkau ir noriu pervesti į Lietuvą. Vėliau keisti ir naudoti eurais.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Genovaite, dėkui už klausimą. Taip, galima. Tik kriptovaliutas turėsite konvertuoti į įprastas valiutas. Tam reikės kriptovaliutų keityklos paslaugų.

+10Buvo naudinga
Aleksandras

Sveiki. Kur lietuvuoja galima atidariti banko sąskaitą su kriptovaliuta saskaita

+24Buvo naudinga
Mantas

Sveiki, kokia procedūra vyksta išsigrinant kriptovaliutas į eurus (Jei buvo prekiaujama kryptovaliutu markete) ? Kiek, kokių mokesčių reikia mokėti ? Ar yra skirtumas mokesčiu atžvilgiu jei suma penkiaženklė ar šešiaženklė (asking for a friend).

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mantai, dėkui už klausimą. Norint išgryninti kriptovaliutas iš keityklos, reikia prekiauti tose kriptovaliutų keityklose kur turi euro sąskaitą. Tuomet kriptovaliutas išsikeičiate į eurus ir eurus iš keityklos pervedate į savo banko sąskaitą. Tik reikia žiūrėti bankus, kurie neblokuoja kriptovaliutų keityklų sąskaitų. Dėl mokesčių, mokate nuo pelno GPM 15%. Skirtumo dėl sumos nėra.

+10Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų