Akademinės atostogos

Akademinės atostogos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „akademinės atostogos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Akvilė

Laba diena. Su vyru norėtume pasiimti būsto paskolą. Man 29 m.,vyrui taip pat, esame susituokę ir turime vieną vaiką. Esu vaiko auginimo atostogose, nuo liepos mėn. prasidės antri metai. Mūsų situacija kebli tuo, jog išdirbęs apie 6 metus vyras iš darbo nuo praėjusio rugsėjo išėjo tam, kad galėtų baigti rašyti daktaro disertaciją. Uždirbdavo apie 800-900 eurų ~450 stipendija (pastaruosius 3 metus). Aš šiuo metu gaunu 70% atlyginimo ~600 eurų. Dabartinės mūsų pajamos iš esmės yra tik mano gaunami pinigai, nes vyras iki vasario mėn. pasiėmė akademines atostogas, t.y. negauna ir stipendijos. Be abejo tokioje situacijoje paskolos nedrįstume imti, tačiau nuo rudens vyras vėl turėtų dirbti ir gauti ~800 eurų. Pradiniam įnašui turėtume apie 15000 eurų. Jokių paskolų ar lizingo prieš tai nesame turėję. Mano klausimas būtų ar mūsų situaciją palūkanų atžvilgiu labai pablogintų vyro nedarbas pastaruosius metus? Ar nebūtų žiūrima į tai, kad laikotarpį prieš tai jos buvo stabilios ir ne tokios jau mažos? Jei gerai suprantu, tai iš mano pusės jau būtų skaičiuojama tik 40% atlyginimo, o kaip su vyro stipendija, jei ji bus gaunama nuo vasario iki kitų metų liepos? Būstą planuotume pirkti regione. Ar galėtume pasinaudoti valstybės kompensacija? Pavyzdžiui jei būstas kainuotų apie 60000 eurų? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Akvile, dėkui už klausimą. Taip, galite pasinaudoti valstybės parama regionuose ir tai rekomenduočiau daryti - daugiau informacijos rasite čia. Dėl vyro situacijos ir keičiamų darbų - taip paprastės sąlygos, negu buvo iki šiol, tačiau neatmeskite varianto, kad bankai žiūri bendrą portretą, tad geras išsilavinimas turės šiek tiek pliusų. Vyras turėtų išdirbti bent 6 mėn., kad pajamos įsiskaičiuotų. Labai rekomenduočiau dabar dar iki rugsėjo 1 d. nuvykti į bankus ir pasiteirauti dėl galimybių gauti būsto paskolą ir išklausyti jų rekomendacijų dėl būsto paskolos ėmimo pasiruošimo.

+3Buvo naudinga
Viktorija

Sveiki. Esam jauni tėvai. Turim vaikelį (1mėn). Draugas dirbantis, o aš studentė pasiemusi akademinių atostogų. Ar reikia susituokti norint pasiimti paskolą ir gauti paramą pirmam būstui jaunoms šeimoms?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Taip, norint gauti paramą, reikia būti susituokus, bent paskutinėmis žiniomis taip vis dar yra. Kol nepakeis „šeimos” apibrėžimo ir šeima bus traktuojama ir nesusituokusių asmenų sąjunga (čia būsto paramos kontekste ir teisinėje bazėje).

+9Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų