Studento paskola

Studento paskola. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „studento paskola“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Agnė

Sveiki. Su vyru norime imti būsto paskolą. Aš esu pasiėmusi studento paskolą ir dar studijuoju, todėl paskolos dar nepradėjau išmokėti, o vyras jokių paskolų neturi, jo kredito istorija labai gera. Ar tai būtų kliutis mano vyrui pasiimti būsto paskolą? Jis, žinoma, imtų ją “ant savęs”.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Jeigu esate susituokę, tai būsto paskolos imamos kartu, šeimoje. Tačiau studijų paskola nėra kažkas blogo, svarbu, kad imant būsto paskolą užtektų Jūsų pajamų įvykdant įsipareigojimus. Jeigu pajamų užteks, būsto paskolą gausite.

+3Buvo naudinga
Darius

Laba diena, Aš su žmona planuojame pasiimti būsto paskolą, bet prieš apsilankant bankuose norėčiau trupučio pagrindinės informacijos. Esame jauna šeima, mano žmona gauna 380 eur. atskaičius mokesčius. Aš ištęstinių studijų studentas, laisvu laiku dirbu pagal individualią veiklą, o vasaros metu Danijoje dirbu sezoninį darbą. Domėjaus apie darbo tęstinumą, kiek supratau 6 mėn. toj pačioje darbovietėje. Jeigu išdirbčiau 6 ir daugiau mėn. pagal individualią veiklą ir būtų pajamos 600 eur. mėn plius žmonos 380 eur/mėn. Ar bankas atsižvelgtų į tas pajamas gautas sezono metu uždirbtus uzsienyje? Gaunamos pajamos eurais į lietuviška saskaita virs 1000 euru.mėn. Danijoje dirbu 2 sezoną. Pajamas deklaruoju. Taip pat, kaip dėl statuso-studentas? Ačiū už atsakymus ;)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Manau, kad Jūsų galimybė gauti paskolą yra reali, reikia viską deklaruoti ir su deklaracijomis keliauti į bankus. Pateikti vertinimui ir laukti ką pasakys. Taip pat būtų gerai jeigu prieš einant jau būtumėte išsirinkę bent preliminarų būstą, duotumėte nuorodą į skelbimą ar pan. Tada galėtų tiksliai pasakyti. Nueikite į TOP4 bankus ir pasidomėkite kokia yra dabartinė situacija pagal turimas sąlygas. Gavę atsakymus iš bankų, galite informacija pasidalinti su skaitytojais prie šio klausimo. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Šarūnas

Sveiki, Superinė Jūsų iniciatyva! Radome Vilniuje 3k. butą, įvertinta suma 60,5tūkst. eurų, perkame už 60tūkst. eurų. Mano darbo užmokestis 700eur/mėn, žmonos 550eur/mėn, taigi bendros šeimos pajamos į "rankas" 1250eur/mėn, abiejų kredito reitingai yra C, žmona turėjo prieš 5 metus keturis greituosius kreditus - tvarkingai be vėlavimų sugrąžino, šiuo metu turi tik studento vartojamąją paskolą, per mėnesį sumokama 15eur/mėn. Jūsų nuomone kaip bankai mus vertintų kaip klientus? Taip pat visi šie įsiskolinimai žmonos buvo iki santuokos ir mano alga dar kyla nuo šio mėnesio iki 900eur/mėn. Būtumėme dėkingi už Jūsų konsultaciją ir vertinimą, ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Šarūnai, dėkui už klausimą. Bankas išduodamas paskolą vertina pagal labai daug faktorių, kurie nuolat keičiasi, nėra konkrečios vienos formulės, pas kiekvieną banką gali būti skirtinga situacija. Greitieji kreditai turės kažkiek neigiamos įtakos, tačiau vienuose bankuose tai labiau pajausite, kituose mažiau. Bankas vertins tai, kaip Jums seksis ateityje, kokia Jūsų profesija, išsilavinimas, perspektyvos. Bankai vertina paskutinių 6 mėn. - 1 metų pajamas, tad tikėtina, kad palankesnės sąlygos būtų jeigu išdirbtumėte su 900 eur/mėn. bent pusę metų ir galbūt tai pagerintų situaciją. Jūsų situaciją preliminariai vertinčiau teigiamai, tačiau taip vertinu tik dėl nemažų pajamų, o būsto paskolos sąlygų ir išdavimo vertinimas juk priklauso nuo itin daug aplinkybių.

+5Buvo naudinga
Šarūnas

Ačiū už atsakymą, Steponai. Suprantama, kad faktorių daugybė, bet būtų įdomu žinoti kokie tarkime faktoriai SEB banke taikomi šiuo metu? Tuo tarpu dėl greitų kreditų aš drįsčiau paprieštarauti, manau tai turėtų būti vertinama ir teigiamai, kadangi parodoma kaip yra susidorojama su finansinėmis užduotimis trečiosioms šalims, kaip rimtai žiūrima į įsipareigojimus ir yra kitas momentas - laikotarpis kada buvo kreditas imtas, jei tai buvo senokai, tai klausimas ar vis tik tai įtakos turi, tuolab kad tai buvo labai jau seniai ir dar nebuvome susituokę. Pas mane situacija kiek neįprasta, buvau atleistas iš praėjusio darbo darbdavio iniciatyva dėl etatų mažinimo, gavau išeitinę ir per nepilną mėnesį įsidarbinau naujoje įmonėje aukštesnėse pareigose ir perspektyvioje specialybėje, kai pildėme užklausas internetu, Swedbank iš karto palinkėjo geros kloties ir laukti kol bent 6mėn. sueis, DnB, SEB ir Nordea sutiko kalbėtis, kol kas su visais bankais buvome susitikę, DnB atkrito, liko Nordea ir SEB.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Esminis dalykas bankui/banko sistemai patikėti, kad Jūs galite prisiimti tokio dydžio įsipareigojimą, dėl to ir yra tikrinami Jūsų asmeniniai duomenys. Kiekvienas bankas turi skirtingas vertinimo sistemas, bet pagrindas tas pats pas visus. Reikalavimas dėl 6 mėn. išdirbimo kai kur gali būti mažinamas iki 3 mėn., tačiau palankesniu nei atleidimo atveju (pvz. savanorišku darbovietės keitimo atveju). Dėl greitųjų kreditų mastykite taip - kas turėjo atsitikti, jeigu žmogus sugalvojo imti paskolą su tokiomis didelėmis palūkanomis, kai galėjo nuėjęs į banką gauti vartojimo kreditą su daug kartų mažesnėmis palūkanomis - tai parodo šiokį tokį finansinį nestabilumą. Situaciją galbūt šiek tiek lengvina, kad tai buvo seniai, tačiau kredito istoriją šis faktas gali įtakoti iki 10 metų. Bankų sistemos yra pakankamai intelektinės ir automatinės, pagal pateiktus duomenis sistema pateikia Jūsų rizikos lygį ir galimas būsto paskolos sąlygas. Vertinant šeimas, bankų vadybininkai atlieka vis mažesnį vaidmenį, yra rizikos specialistų sukurtos sistemos/algoritmai, kuriais bankai vadovaujasi.

+2Buvo naudinga
Šarūnas

Ačiū dar kartą, Steponai, profesionalūs pastebėjimai ir paaiškinta sistema, sutinku kad vartojimo paskola būtų geriau kur kas, tačiau kai žmona tuo metu neturėjo darbo, o pinigų reikėjo tėvams padėti, beliko vargšei žmonai prisiimti įsipareigojimus dėl tėvų negebėjimo tvarkytis su finansais, tiesiog šiuo atveju tėvai padarė didelę meškos paslaugą mums, belieka tikėtis kad vis tik sistema bus mums gailestinga, norėtųsi gauti nedidelę maržą, tačiau spėju, kad čia bankai gali parodyti ragus. Kaip Jūs manote, kokią maržą mes galime gauti esant mūsų situacijai? Dėl kitų esminių kredito sąlygų jau derybos be abejo bus. Bent jau preliminarus vertinimas domintų Jūsų akimis.

+1Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Atkreipkite dėmesį, kad banko marža nėra vienintėlis svarbus dalykas renkantis kur imti būsto paskolą. Svarbu ir sutarties sąlygos, administravimo/refinansavimo/išankstinio padengimo ir kt. mokesčiai. Banko maržos pasakyti Jums tikrai negaliu, tai sužinosite banke, tačiau galiu pasakyti, kad bankuose šiuo metu palūkanos svyruoja nuo 1,3% iki 5%, kredito unijose nuo 4%. Sėkmės!

+2Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų