Akcininkas

Akcininkas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „akcininkas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Tomas

Sveiki, įmonėje (UAB) esu įvardintas kaip direktorius, bet esu ir tolimųjų reisų vairuotojas tuo pačiu. Įmonė turi tik vieną autovežį. Vienintelis įmonės akcininkas yra kitas asmuo. Konsultuojantis vadybininkas (dėl būsto paskolos) sakė, kad reikia pasižiūrėti darbo sutartį ir įvertinti kaip yra suderinamos dvi pareigybės. Kokios įtakos gali turėti tokia darbo sutartis ir įvardintos pareigos? Galbūt patarsite kaip tūrėtų būti pakoreguota darbo sutartis, kad nekiltų problemų su banku?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, bet kokiu atveju vertins individualiai pateikus visus dokumentus. Kaip vertins gali pasakyti tik bankai. Kreipkitės į skirtingus bankus dėl vertinimo. Įtakos turi viskas, kas susiję su patikimumo trūkumu ir įvairių machinacijų, apėjimų buvimu.

+3Buvo naudinga
Benita

Sveiki, po truputį dairomės savo būsto (namo) bei domimės paskolų peripetijomis. Creditinfo duomenimis mano kredito patikimumas yra B lygio (šiuo metu man kol kas 22m), esu turėjusi banko vartojimo kreditą, jį grąžinau ankščiau laiko. Vyras turi D kredito kategoriją, dėl senų problemų (greitieji kreditai-prieš pusmetį juos pilnai susitvarkė), yra įmonės savininkas bei akcininkas-įmonei 1m ir 10mėn. Įmonė dirba pelningai, apyvarta auga. Taip pat vyras metų eigoje turėjo kelias lizingo sutartis iki 200eur kurias padengė anščiau laiko. Esminis klausimas : kaip stipriai bankui gali įtakoti ta D ir B klasės kreditingumai imant paskola kartu ir kokios to pasekmės paskolos atžvilgiu, galbūt mažesnė paskola bei didesnis įnašas ar dar kažkas? Juk nenuostabu, kad dviems imant paskola būstui, ją suteikia didesnę nei imant vienam. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Benita, dėkui už klausimą. Raidės D ir B dar nieko nesako, bet kokiu atveju yra vertinama individualiai ir peržiūrimos visos skolos. Pažiūrėjus tik į raides negalima pasakyti nei sąlygų nei galimybių. Jums reikia kreiptis į bankus ir paprašyti, kad bankai pateiktų Jums pasiūlymą ir rekomendacijas tuo atveju, jeigu paskolos gauti šiuo metu neišeitų pagal banko požiūrį. Taip pat rekomenduoju kreiptis į visus bankus, kurie išduoda būsto paskolas.

+3Buvo naudinga
Staska

Laba diena, pas mane tokia problema, ruošiuosi skirtis su žmona, buvome nutarę parduoti butą, plius turim pasiėmę paskolą butui kurios vertė šiai dienai 20 tūkstančių ir plius akcijos 32 tūkstančiai eurų. Prieš tai dirbau ir buvau akcininkas, dabar dirbu kitur ir akcijas parduodam. Situacija tokia: kol dar dirbau savo darbe, turtą dalinome taip, butą parduodame, grąžiname paskolą už butą, ir jai 19 tūkst. eurų duodu, o akcijos lieka man. Bet gavosi dabar taip, kad aš nusprendžiau buto neparduoti, pasilikti sau, o parduoti tik akcijas, plius už jas dar skolingi bankui, 10 tūkst. eurų. Ji dabar iš tų 19 tūkst. eurų manęs reikalauja 22 tūkstančių. Nors iš buto ji viską išsinešė beveik už 3 tūkstančius eurų. Noriu pasilikti butą sau, plius man lieka visos skolos apie 20 tūkstančių, ji sutinka, kad taip būtų, bet aišku viską reiks notariškai patvirtinti, nes butas dar banko, kol negražinta skola. Kaip Jūs galvojate, ar ne per didelės sumos ji pradėjo reikalauti? Kaip buvome sutaria kitaip. Ar kitaip galima spręsti, nes mes viską kolkas gražiuoju sprendžiame, bet paskutiniu metu ji dar daugiau pradeda reikalauti turto, nors taip gražiai lygiomis dalimis dalinomės.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Staska, dėkui už klausimą. Na, tikrai negaliu pasakyti ar ji per daug prašo. Teisiškai Jums priklauso bendras užgyventas turtas santuokoje lygiomis dalimis po 50%. Šioje situacijoje turite susitarti gražiuoju ir manau tie keli tūkstančiai ten ar ten jau nieko nebepakeis, o išsaugos daugiau nervų nei jei pyksitės dėl smulkmenų, kažkuriam teks nusileisti jeigu norėsite išsiskirti greičiau. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Rūta

Sveiki, planuojame pirkti butą Vilniuje už 65 000 eur. Pradiniam įnašui turime 25 000 eur. Šeimoje 1 vaikas, mano atlyginimas į rankas 700, plius pašalpa 160 už vaiką, kuri dar bus mokama 7 mėnesius. Prieš vaiko gimimą 3 metus dirbau su individualia veikla, po motinystės atostogų naujame darbe dirbu dar tik 4 mėnesius. Vyras iki šiol 8 mėnesius dirbo su individualia veikla, dabar jau 2 mėnesiai dirba savo įmonėje, atlyginimas 350, plius kasmet išsimokinės dividendus (dirba programuotoju, turi ilgalaikes sutartis su užsienio įmonėmis). Patarkite, po kiek mėnesių būtų protinga kreiptis į banką paskolos? Nes kaip suprantu, šiuo metu mūsų stažas per trumpas. Kitas klausimas, ar bankas atsižvelgs į vyro pajamas, vertindamas šeimos pajamas, jei jis dirba savo įmonėje (vadovas ir akcininkas)? Ar išsimokėtus dividendus taip pat vertins kaip pajamas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kuo ilgiau dirbate savo darbuose, tuo bankas palankiau žiūrės į Jūsų situaciją. Supraskite, kad bankas vertina ar Jūs pajėgsite mokėti mėnesines įmokas, tad natūralu, kad kuo didesnis Jūsų stažas bus vienoje darbovietėje, tuo bankui lengviau bus pasitikėti Jumis. Imant būsto paskolą, minimalus tinkamas laikas išdirbti vienoje darbovietėje yra 6 mėnesiai, tačiau pagal praktiką, geresnes sąlygas gausite jeigu dirbsite vienoje darbovietėje 1-2 metus.

Jūsų vyro individualios veiklos pajamos taip pat skaičiuosis, tik reikia pateikti išrašus ir deklaracijas, ir jos vertinamos prasčiau nei „sodrinės” pajamos, t.y. individualios veiklos pajamų reikės daugiau nei „sodrinių”. Vyro mėnesinės pajamos yra gana mažos, o apie dividendus galima būtų galvoti jeigu jie būtų išmokami kas ketvirtį ar pusmetį ir tai būtų ilgalaikiai mokėjimai (kalbu apie 2-3 metų stabilų laikotarpį). Kadangi įmonė neseniai įsteigta, divindendai yra tik teorinės pajamos, tad jų bankai neįskaičiuos.

Į banką dėl paskolos patariu kreiptis dabar, susitikite su visais bankais, pasikalbėkite, paaiškinkite savo situaciją, pajamas ir sužinokite kokias sąlygas bankai su esama situacijai gali pasiūlyti. Taip pat pasidomėkite ko reikėtų gauti geresnėms salygoms. Bet kokiu atveju neskubėkite, esate jauna šeima ir skolinatės gana reikšmingą sumą ir įsipareigosite ilgam laikotarpiui, tapkite būsto paskolų ekspertais tam, kad galėtumėte tinkamai pasirinkti banką ir išsiderėti geriausias būsto paskolos palūkanas.

+7Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų