Doktorantūra

Doktorantūra. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „doktorantūra“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Joana

Laba diena. Norėčiau sužinoti ar įmanoma gauti apie 20000 Eur. paskolą būstui (antram), jeigu pagrindinės pajamos yra doktoranto stipendija (456 Eur, nuo 2019 m. sausio mėn. turėtų didėti)? Papildomų pajamų gaunu iš individualios veiklos, tačiau jos yra nestabilios (apie 200 Eur į mėnesį). Apskritai, kaip bankai vertina doktorantūros stipendiją? Pradiniam įnašui turėčiau ne mažiau kaip 20 proc. sumos, taip pat turiu būstą, kurio vertė apie 22000 Eur. Netekėjusi, be vaikų, jokių finansinių įsipareigojimų neturiu. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Joana, dėkui už klausimą. Stipendijas bankai vertina, tačiau vertina ir bendrą paskolą imančiojo portretą, jeigu profesija perspektyvi, tuomet bus paprasčiau. Deja, pajamos gali būti mažokos gauti būsto paskolą, nors manau reikia šnekėtis su bankais ir gauti individualius vertinimus ir pasiūlymus.

+4Buvo naudinga
Lina

Sveiki. Esu 26 metų studentė, netekėjusi, vaikų neturiu. Studijuoju doktorantūroje. Pirmais studijų metais stipendija buvo 396 eurai/mėn., šiuo metu ir likusius 3 studijų metus bus 456 eurai/mėn. Įdomu, ar įmanoma būtų pasiimti 20 000 eurų būsto paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Teoriškai pajamų yra per mažai norint gauti būsto paskolą, reikėtų bent 500 EUR/mėn. per paskutinius 6 mėn., tačiau praktiškai reikia individualaus vertinimo, tad manau reikėtų tiesiogiai nueiti į bankus ir pasikalbėti bei pateikti savo situaciją įvertinti.

+4Buvo naudinga
Sigita

Sveiki, Norėtume įsigyti butą Vilniuje, bet gyvename Šveicarijoje ir sužinojome, kad reikalinga 50% įnasas. Ar yra galimybė gauti paskolą su 20% įnasu 10 m. butas už apie 100-120 000 EUR? Šeimos (2 asmenys) pajamos 12000 EUR į rankas. Jau dirbam 5 metus, abu mokslinėse įstaigose, abu su aukštuoju išsilavinimu (doktorantūra). Iš tiesų galime ir sukaupti pirminį įnašą, bet būtų gerai dar ir pilnai įsirengti būstą, nes dauguma parduodama su daline apdaila. Ačiū!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Jūsų pajamos, profesija, išsilavinimas bei pajamų dydis yra itin patrauklus, tačiau bankai įprastai užsienyje gyvenančių ir gaunančių pajamas prašo 50% pradinio įnašo bei patikimo laiduotojo Lietuvoje. Išskirtiniais atvejais pradinis įnašas gali būti mažinamas iki 30%.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad abu su vyru turite būti Lietuvos piliečiai, kitu atveju, jeigu Jūs lietuvė, o vyras užsienietis gali būti sunku apskritai gauti būsto paskolą Lietuvoje veikiančiuose bankuose. Bet kokiu atveju siūlau susitikti su bankais ir pasikalbėti paaiškinus visą situaciją. Mačiau, jog užpildėte paraišką mūsų portale, tad greitu metu bankai su Jumis susisieks ir galėsite aptarti būsto paskolos išdavimo galimybes.

+4Buvo naudinga
Sigita

Ačiū labai už atsakymą. Šiaip būtų įdomu sužinoti kokie tie išskirtiniai atvejai gali būti, kai bankas finansuoja 70% buto kainos?

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Išskirtiniai atvejai yra tada, kai banko atžvilgiu Jūsų šeima yra patikima ir mažai rizikinga, yra labai daug sąsajų su Lietuva, o taip užsienio šalyje gaunamų pajamų, skolų, finansinės situacijos patikra yra lengvai prieinama. Tačiau kėblumai iškyla, kai užsienyje gyvenančios šeimos sudėtyje yra užsienio pilietis, tuomet bankui iškyla didesnė rizika dėl asmens patikrinimo, kitos mokestinės bazės, logikos, vertinimo kriterijų ir t.t.. Esmė paprasta - kiekvienas atvejis yra individualus ir išskirtinis, o vertindamas bankas šeimą paskolos išdavimui turi turėti kuo mažesnę riziką, visa situacija bankui turi būti aiškiai matoma ir tuomet bankas gali padaryti geresnes sąlygas, tačiau kai kuriuose bankuose susidursite su siena.

Taip pat paskaitykite seniau užduotą klausimą ir pateiktus banko atsakymus dėl finansavimo užsienyje gaunantiems ir gyvenantiems.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų