Stipendija

Stipendija. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „stipendija“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Deimante

Sveiki! Planuojame įsigyti pirmąjį būstą, vyras dirba užsienyje, aš gyvenu Lietuvoje. Ar galime gauti subsidiją jaunai šeimai mūsų situacijoje? Vyras uždirba, konvertavus į eurus, 2700€. Aš gaunu alimentus, stipendiją iš užimtumo tarnybos ir vaiko pinigus. Tai viso mūsų pajamos 3800. Ar yra reali galimybė gauti būsto paskolą? 3 mažamečiai vaikai. Ačiū!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sveiki! Jūsų situacija yra pakankamai palanki būsto paskolai gauti. Pirmiausia, dėl subsidijos jaunai šeimai - dažnai ji priklauso nuo šeimos pajamų dydžio, turimų vaikų skaičiaus ir kitų kriterijų, kurie gali skirtis priklausomai nuo konkretaus programos reglamento. Jūsų atveju, esant trijų mažamečių vaikų šeimai ir turint solidžias bendras pajamas, galimybės gauti subsidiją yra geros.

Dėl būsto paskolos, bankai vertins jūsų bendras pajamas, kredito istoriją ir finansinę stabilumą. Jūsų bendras pajamų lygis yra gana aukštas, tai yra teigiamas veiksnys. Tačiau bankas taip pat atsižvelgs į tai, kad vyras dirba užsienyje, ir tai gali turėti įtakos paskolos sąlygoms. Svarbu, kad jūsų vyras galėtų pateikti reikiamus dokumentus apie jo pajamas ir darbo santykius.

Rekomenduočiau jums susisiekti su keletu bankų, kad išsiaiškintumėte konkrečias paskolos sąlygas ir sužinotumėte apie galimas subsidijas jaunai šeimai. Taip pat vertėtų pasidomėti ir kitomis valstybės teikiamomis paramos galimybėmis. Jūsų šeimos finansinė padėtis ir poreikiai yra svarbūs veiksniai, kurie padės nustatyti tinkamiausią finansavimo būdą.

+3Buvo naudinga
Milita

Sveiki. Dirbu dvejose darbovietėse, vienoje atlyginimas į rankas - 270( cia netaikomas npd), kitoje - 670. Tačiau dar gaunu našlaičio pensiją (156€) ir socialinę stipendiją (250€). Studijuoju 3 kurse ir užaugau ne su tėvais, todėl turiu teisę į paramą. Noriu pirkti būstą su valstybės iš dalies kompensuojama paskola (pretenduoju į maximumą - 53000). Tačiau reikalavimuose parašyta, kad metinės pajamos turi būti ne didesnės nei ~12000 ar kažkas panašaus. Tas klausimas toks - ar ta socialinė parama - pašalpa ir stipendija skaičiuojasi į bendras gautas pajamas imant kreditą? Ir gal žinote kokios maždaug minimalios pajamos turi būti imant tokio dydžio kreditą?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Klausiančioji

Sveiki. Su vyru auginame sūnu, aš nedirbu bet greitu metu planuoju eiti dirbti. Bet vyras jau metus laiko dirba pastovų darbą valstybinėje įstaigoje, gauna 814 eur atlyginimą į rankas. Bendros pajamos 814eur (atlyginimas) vaiko pinigai (50 eur) doktoranto stipendija 836 eur( metus laiko) Planuojame persikelti į tos pačios valstybines įstaigos kitą padalinį kitame mieste ir gauti geriau apmokestinamas pareigas, tačiau darbo sutartis bus persirašoma. Ar įmanoma su tokiomis pajamomis gauti paskolą ir maždaug kokio dydžio, ar reiks vėl išdirbti puse metu naujose pareigose kad gauti paskola? ačiū už atsakymus:)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Įprastai yra žiūrima į tai ar žmogus išdirbo bent 6 mėn. vienoje darbovietėje, jeigu bus persirašoma darbo sutartis - gali tos pajamos ir neįsirašyti. Bet atminkite, kad kiekvienas atvejis individualus ir gali būti skirtingai traktuojama, todėl ar pajamos bus įtrauktos į vertinimą ar ne - pasakys bankas. Reikia kreiptis į bankus ir sužinosite realią situaciją.

+3Buvo naudinga
Vytas

Laba diena, Šiuo metu gyvenu ir dirbu Airijoje. Mano atlyginimas 2250 eurų į rankas, stažas 6 mėn. Norėčiau paklausti ar man būtu galimybė gauti būsto paskolą Lietuvoje? Planuoju pasiskolinti 50000 eurų. Įsigytą būstą išnuomočiau.

Atsakyti
Marius

Sveiki, klausima seku nes esu panašioje padėtyje, norėčiau imti paskola 35000 eurų, esu dirbantis studentas Danijoje ir gaunu 1100€ atlyginimą į rankas 500€ stipendiją, ar būtų man galimybė pasiimti paskolą būstui ir jį išnuomoti?

+2Buvo naudinga
Liudas

Taip, galima.

Buvo naudinga
Kristina

Laba diena, Kokios pajamos skaičiuojasi kai pildai paraiška subsidijai? Domina konkrečiai - ar skaičiuojasi darbo biržos mokėta stipendija (ne bedarbio pašalpa bet stipendija už mokslą) ? 13alga išmokėta 2018 metais nors turėjo būt išmokėta sausį? Vienkartinės išmokos gimus vaikui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Skaičiuojasi nuolatinės pajamos, kurios bus pateikiamos deklaracijoje už praėjusius metus. Jeigu kyla klausimų dėl konkrečių pajamų tipų - pasiteiraukite savivaldybės paramos būstui skyriuje.

+3Buvo naudinga
Kristina

Sveiki, norėjau paklausti kokios pajamos skaičiuojasi į tas bendrąsias kai norima gauti subsidiją? Pavyzdžiui: ar skaičiuojasi stipendija gauta iš darbo biržos? Mokėsčių inspekcijos grąžinti mokėsčiai? Atlyginimas kuris turėjo būti išmokėtas tik sausio mėnesį bet buvo išmokėtas gruodį kaip tryliktas atlyginimas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Skaičiuojasi visos pajamos, kurias deklaruojate kaip nuolatines pajamas. Dėl pajamų Jūsų atveju siūlyčiau pasikalbėti su savivaldybe.

+3Buvo naudinga
Joana

Laba diena. Norėčiau sužinoti ar įmanoma gauti apie 20000 Eur. paskolą būstui (antram), jeigu pagrindinės pajamos yra doktoranto stipendija (456 Eur, nuo 2019 m. sausio mėn. turėtų didėti)? Papildomų pajamų gaunu iš individualios veiklos, tačiau jos yra nestabilios (apie 200 Eur į mėnesį). Apskritai, kaip bankai vertina doktorantūros stipendiją? Pradiniam įnašui turėčiau ne mažiau kaip 20 proc. sumos, taip pat turiu būstą, kurio vertė apie 22000 Eur. Netekėjusi, be vaikų, jokių finansinių įsipareigojimų neturiu. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Joana, dėkui už klausimą. Stipendijas bankai vertina, tačiau vertina ir bendrą paskolą imančiojo portretą, jeigu profesija perspektyvi, tuomet bus paprasčiau. Deja, pajamos gali būti mažokos gauti būsto paskolą, nors manau reikia šnekėtis su bankais ir gauti individualius vertinimus ir pasiūlymus.

+4Buvo naudinga
Živilė

Laba diena. Man 26 metai, esu doktorantė, netekėjusi ir be vaikų. Mano mėnesio pajamos yra tokios: 456 EUR doktoranto stipendija iš universiteto 220 EUR doktoranto stipendija iš Mokslo tarybos 300 EUR atlyginimas už darbą 0,5 etato (dirbu pagal terminuotą sutartį 12 mėnesių, netrukus sutartį pratęsiu dar 12-ai mėnesių). Ketinu pirkti būstą už 57 000 EUR Vilniuje, turiu sukaupusi 20 proc. pradinio įnašo. Buvau konsultacijose Luminor ir Swedbank (SEB doktoranto pajamų nevertina), abu bankai patikino, jog reikiamą sumą paskolinti galėtų. Šiuo metu esu pasirašiusi preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, pervedusi avansą ir užsakiusi turto vertinimą. Mano klausimas yra toks: kokia yra tikimybė, kad galutinio sprendimo priėmimo metu bankai persigalvos ir nuspręs paskolos nebeteikti? Ar dažni tokie atvejai ir kas juos lemia? Teko skaityti, jog pasitaiko, kad pirminių konsultacijų metu vadybininkai palankiai vertina norintį skolintis ir ragina atlikti tolesnes procedūras, bet galutinis banko sprendimas būna neigiamas. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Živile, dėkui už klausimą. Jeigu gavote pasiūlymą iš banko, turite 30 dienų jį priimti arba atmesti, o pasiūlymas turėtų išlikti toks pats. Jeigu terminas ilgesnis, tuomet reikia garantinio rašto, kad paskolą gausite.

+4Buvo naudinga
Akvilė

Laba diena. Su vyru norėtume pasiimti būsto paskolą. Man 29 m.,vyrui taip pat, esame susituokę ir turime vieną vaiką. Esu vaiko auginimo atostogose, nuo liepos mėn. prasidės antri metai. Mūsų situacija kebli tuo, jog išdirbęs apie 6 metus vyras iš darbo nuo praėjusio rugsėjo išėjo tam, kad galėtų baigti rašyti daktaro disertaciją. Uždirbdavo apie 800-900 eurų ~450 stipendija (pastaruosius 3 metus). Aš šiuo metu gaunu 70% atlyginimo ~600 eurų. Dabartinės mūsų pajamos iš esmės yra tik mano gaunami pinigai, nes vyras iki vasario mėn. pasiėmė akademines atostogas, t.y. negauna ir stipendijos. Be abejo tokioje situacijoje paskolos nedrįstume imti, tačiau nuo rudens vyras vėl turėtų dirbti ir gauti ~800 eurų. Pradiniam įnašui turėtume apie 15000 eurų. Jokių paskolų ar lizingo prieš tai nesame turėję. Mano klausimas būtų ar mūsų situaciją palūkanų atžvilgiu labai pablogintų vyro nedarbas pastaruosius metus? Ar nebūtų žiūrima į tai, kad laikotarpį prieš tai jos buvo stabilios ir ne tokios jau mažos? Jei gerai suprantu, tai iš mano pusės jau būtų skaičiuojama tik 40% atlyginimo, o kaip su vyro stipendija, jei ji bus gaunama nuo vasario iki kitų metų liepos? Būstą planuotume pirkti regione. Ar galėtume pasinaudoti valstybės kompensacija? Pavyzdžiui jei būstas kainuotų apie 60000 eurų? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Akvile, dėkui už klausimą. Taip, galite pasinaudoti valstybės parama regionuose ir tai rekomenduočiau daryti - daugiau informacijos rasite čia. Dėl vyro situacijos ir keičiamų darbų - taip paprastės sąlygos, negu buvo iki šiol, tačiau neatmeskite varianto, kad bankai žiūri bendrą portretą, tad geras išsilavinimas turės šiek tiek pliusų. Vyras turėtų išdirbti bent 6 mėn., kad pajamos įsiskaičiuotų. Labai rekomenduočiau dabar dar iki rugsėjo 1 d. nuvykti į bankus ir pasiteirauti dėl galimybių gauti būsto paskolą ir išklausyti jų rekomendacijų dėl būsto paskolos ėmimo pasiruošimo.

+3Buvo naudinga
Ema

Sveiki, Norime su draugu imti paskolą pirmam gyvenamam būstui, nesame susituokę ir neturime vaikų. Mano tėvai išsiskyrė vaikystėje ir iki pilnametystės netekau mamos. Kadangi atitikau kriterijus gavau soc. stipendiją studijų metu ir našlaičio išmokas. Ar tokios pačios sąlygos galioja ir norint gauti valstybės remiamą paskolą ir ar paskolą turi imti tik vienas iš poros? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ema, dėkui už klausimą. Taip, parama galiotų tik Jums vienai, tačiau, kadangi netekote tik mamos ir Jumis rūpinosi tėtis, turėjote išlaikyma ir nebuvote soc. rupyboje, tikėtina, kad parama nepriklausys. Dėl paramos ar ji Jums priklauso reikėtų kreiptis ir pasitikslinti savivaldybėje.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų