Doktoranto stipendija

Doktoranto stipendija. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „doktoranto stipendija“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Klausiančioji

Sveiki. Su vyru auginame sūnu, aš nedirbu bet greitu metu planuoju eiti dirbti. Bet vyras jau metus laiko dirba pastovų darbą valstybinėje įstaigoje, gauna 814 eur atlyginimą į rankas. Bendros pajamos 814eur (atlyginimas) vaiko pinigai (50 eur) doktoranto stipendija 836 eur( metus laiko) Planuojame persikelti į tos pačios valstybines įstaigos kitą padalinį kitame mieste ir gauti geriau apmokestinamas pareigas, tačiau darbo sutartis bus persirašoma. Ar įmanoma su tokiomis pajamomis gauti paskolą ir maždaug kokio dydžio, ar reiks vėl išdirbti puse metu naujose pareigose kad gauti paskola? ačiū už atsakymus:)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Įprastai yra žiūrima į tai ar žmogus išdirbo bent 6 mėn. vienoje darbovietėje, jeigu bus persirašoma darbo sutartis - gali tos pajamos ir neįsirašyti. Bet atminkite, kad kiekvienas atvejis individualus ir gali būti skirtingai traktuojama, todėl ar pajamos bus įtrauktos į vertinimą ar ne - pasakys bankas. Reikia kreiptis į bankus ir sužinosite realią situaciją.

+3Buvo naudinga
Joana

Laba diena. Norėčiau sužinoti ar įmanoma gauti apie 20000 Eur. paskolą būstui (antram), jeigu pagrindinės pajamos yra doktoranto stipendija (456 Eur, nuo 2019 m. sausio mėn. turėtų didėti)? Papildomų pajamų gaunu iš individualios veiklos, tačiau jos yra nestabilios (apie 200 Eur į mėnesį). Apskritai, kaip bankai vertina doktorantūros stipendiją? Pradiniam įnašui turėčiau ne mažiau kaip 20 proc. sumos, taip pat turiu būstą, kurio vertė apie 22000 Eur. Netekėjusi, be vaikų, jokių finansinių įsipareigojimų neturiu. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Joana, dėkui už klausimą. Stipendijas bankai vertina, tačiau vertina ir bendrą paskolą imančiojo portretą, jeigu profesija perspektyvi, tuomet bus paprasčiau. Deja, pajamos gali būti mažokos gauti būsto paskolą, nors manau reikia šnekėtis su bankais ir gauti individualius vertinimus ir pasiūlymus.

+4Buvo naudinga
Živilė

Laba diena. Man 26 metai, esu doktorantė, netekėjusi ir be vaikų. Mano mėnesio pajamos yra tokios: 456 EUR doktoranto stipendija iš universiteto 220 EUR doktoranto stipendija iš Mokslo tarybos 300 EUR atlyginimas už darbą 0,5 etato (dirbu pagal terminuotą sutartį 12 mėnesių, netrukus sutartį pratęsiu dar 12-ai mėnesių). Ketinu pirkti būstą už 57 000 EUR Vilniuje, turiu sukaupusi 20 proc. pradinio įnašo. Buvau konsultacijose Luminor ir Swedbank (SEB doktoranto pajamų nevertina), abu bankai patikino, jog reikiamą sumą paskolinti galėtų. Šiuo metu esu pasirašiusi preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, pervedusi avansą ir užsakiusi turto vertinimą. Mano klausimas yra toks: kokia yra tikimybė, kad galutinio sprendimo priėmimo metu bankai persigalvos ir nuspręs paskolos nebeteikti? Ar dažni tokie atvejai ir kas juos lemia? Teko skaityti, jog pasitaiko, kad pirminių konsultacijų metu vadybininkai palankiai vertina norintį skolintis ir ragina atlikti tolesnes procedūras, bet galutinis banko sprendimas būna neigiamas. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Živile, dėkui už klausimą. Jeigu gavote pasiūlymą iš banko, turite 30 dienų jį priimti arba atmesti, o pasiūlymas turėtų išlikti toks pats. Jeigu terminas ilgesnis, tuomet reikia garantinio rašto, kad paskolą gausite.

+4Buvo naudinga
Julija

Sveiki, visų pirma, norėčiau nuoširdžiai padėkoti bankai.lt komandai už puikią interneto svetainę ir naudingus ekspertų atsakymus klausimų-atsakymų skiltyse. Ačiū jums už informacijos sklaidą! Prieš nerdama į bankų pasiūlymų liūną norėčiau pasiteirauti jūsų kaip man būtų naudingiau imti būsto paskolą esant susiklosčiusiai situacijai. Noriu imti būsto paskolą pirmajam būstui įsigyti, man 29 metai, 8 metus dirbu valstybiniame sektoriuje, pastovios pajamos 750EUR + nereguliarūs priedai, kurių dydis svyruoja nuo 50 iki 200 EUR + 465EUR doktoranto stipendija iki 2017-09-30; esamų finansinių įsipareigojimų nėra. Gyvenu su vyru, su kuriuo nesame sudarę nei santuokos nei partnerystės. Jo pajamos į rankas 450EUR, finansinių įsipareigojimų nėra, tačiau kas mėnesį mokami 210 EUR alimentų dviem vaikams iš praeitos santuokos (kita alimentų dalis padengta išlaikymu turtu, vaikai 14 ir 15 metų amžiaus).

Taigi, ar mums įteisinus santykius vaikai būtų laikomi išlaikytiniais šeimoje? Ar turėčiau paskolą imti vieną? Būčiau labai dėkinga už jūsų atsakymą ir patarimą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Julija, dėkui už klausimus ir tokius gražius žodžius! Jūsų situacija ir pajamos yra palankios gauti būsto paskolą ir imant paskolą vienai. Kadangi Jūsų vyro pajamos nėra tokios jau didelės po įsipareigojimų padengimo (alimentų) 240EUR (450-210), jo pajamos gali ir nepagerinti situacijos. Jūsų vyro vaikai nebus laikomi išlaikytiniais, kadangi vaikų gyvenamoji vieta priskirta su vaikų motina. Dar reikėtų žiūrėti, kurio kredito istorija yra geresnė, jeigu vyro tempia į apačią, siūlyčiau imti paskolą vienai, jeigu abiejų stabiliai geros, tuomet galite mėginti paskolą imti ir abu.

Iš esmės patarčiau visų pirma į bankus eiti derėtis vienai ir sulaukti iš jų pasiūlymų. Gavus pasiūlymus, galėsite pasiderėti su bankais iki maksimaliai gerų sąlygų. Tada išanalizavę situaciją galite pridėti ir „su savo vyru variantą”. Sėkmės!

+6Buvo naudinga
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Laba diena, Julija, pritariu Gerb. Stepono nuomonei ir noriu dar pridurti dėl pasirinkimo Jums vienai ar su partneriu įsigyti būstą. Prieš nusprendžiant kartu su partneriu ar vienai Jums imti paskolą, su teisininkais reiktų išsiaiškinti apie terminus, praėjusius po partnerio buvusių skyrybų. Teisiškai nepraėjus tam tikram laikui po skyrybų buvusi sutuoktinė taip pat gali pretenduoti į įsigytą turtą (jeigu jis bus perkamas kartu su partneriu), taip pat priklausomai nuo pasirašytos jūsų tarpusavio sutarties priklauso ir vaikų iš pirmosios santuokos teisė į įsigytą būstą. Bet kokiu atveju viena ar su partneriu nuspręsite imti paskolą, prieš priimdami sprendimą turite susidėlioti schemą, kaip Jūs norėsite grąžinti tą paskolą, kadangi neturėdami savo paskolos grąžinimo plano, paskolą turėsite grąžinti pagal banko sudarytą planą.

+2Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki, Norėčiau sužinoti kokią didžiausią būsto paskolos sumą, pagal esamą mano situaciją, galėtų pasiūlyti bankai 30 metų laikotarpiui. Trejus metus dirbu valstybinėje įmonėje. Pirmaisiais metais gaudavau minimumą, tačiau dirbau projektuose pagal autorines sutartis ir pajamos buvo gana nemažos. Vėliau perėjau dirbti į kitą padalinį, kuriame padidėjo ir atlyginimas - iki šių metų spalio dirbau į rankas gaudamas apie 500-520 eur. plius komandiruotės ir priedai, kurie svyruoja nuo 30 iki 100 eur. per mėnesį.

Nuo spalio mėn. situacija pasikeitė, kadangi pradėjau studijuoti. Dirbu tame pačiame darbe, tačiau liko tik 0,25 etato biudžete, plius 0,5 etato projektuose, nors pajamos nesumažėjo, tačiau likusią jų dalį (kuri nesusidaro iš 0,75 etato) dengia doktoranto stipendija. Nepaisant visų pasikeitimų pajamos nesumažėjo, o netgi šiek tiek padidėjo ir šiuo metu turėčiau gauti tarp 520-600 eur. į rankas. Taigi kokio dydžio būsto paskolos galiu tikėtis iš bankų turėdamas tokią situaciją (ar bankai skaičiuoja kaip pajamas doktoranto stipendiją? Ar nesumaišys, tai jog pradėjau dirbti mažesniu etatu, nors skaičiuojant kartu su stipendija pajamos nesumažėjo).

Pradiniam įnašui turiu 7-8000 eur., taip pat man priklauso 1/5 žemės sklypo, kurio vertė pagal registrų centro duomenis yra 15100 eur. (mano dalis būtų verta bent 3020 eur) - galbūt šios nuosavybės turėjimas man kuo nors naudingas derantis su bankais? (pvz.: galima būtų užstatyti?). Būsiu dėkingas už atsakymus.

Pagarbiai Mindaugas

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

​Sveiki, Mindaugai, įvertinus Jūsų pateiktą informaciją, manau, kad Jums bankų siūloma paskola galėtų siekti apie 40 000 Eur, 30 m. laikotarpiui.​ Komandiruotpinigiai, priedai, doktoranto stipendija, automobilio nuomos pajamos yra įskaičiuojamos, bet kai kurie bankai užskaito tik 50-70 proc. tokių pajamų. Jūsų turimas žemės sklypas šiuo atveju nepadės, bankai prašo gyvenamosios paskirties užstato ir pageidautina, kad savininkas būtu kredito gavėjas (jeigu turto savininkai keli, reikia visų savininkų sutikimo dėl turto užstatymo).

+5Buvo naudinga
Akvilė

Laba diena, norėčiau sužinoti, ar į metų pajamas bankas įskaičiuoja iš komandiruočių gautus dienpinigius, juolab jei buvo pasirūpinta apgyvendinimu ir maitinimu? Ar įskaičiuoja iš Lietuvos Kultūros Tarybos gaunamą stipendiją menininkui? Ar bankai atsižvelgia į visas per metus sudarytas autorines ir paslaugų sutartis, taip pat į sudarytas preliminarias darbo sutartis?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laba diena, Akvile, priklausomai nuo profesijos ir komandiruočių dažnumo - bankai įskaičiuoja gautų dienpinigių pajamas. Palankiau yra jeigu komandiruotės yra pastovios. Stipendijos ir autorinės paslaugų sutartys yra įskaičiuojamos, tačiau gali būti vertinamos įvairiai ir galimai mažesne verte negu normalus „sodrinis” atlyginimas. Preliminarios darbo sutartys nebus įskaičiuotos jeigu nėra pinigų gavimo fakto.

+4Buvo naudinga
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Laba diena, Akvile, kiekvienas bankas dirba ir vertina individualiai. Vieni bankai komandiruotpinigius/dienpinigius užskaito 100 proc., kiti mažiau. Stipendijos yra užskaitomos tik doktoranto ir rezidento, dėl Jūsų gaunamos stipendijos bankas priimtų individualų sprendimą. Pagal autorines ar preliminarias darbo sutartis, gaunamos pajamos turi turėti tęstinumą. Gaunamas pajams reikia pagrįsti sutartimis, banko išrašais, įmonės ar sodros pažymomis, atliktų darbų aktu ar kt.

+2Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų