Darbovietės keitimas

Darbovietės keitimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „darbovietės keitimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Greta

Sveiki, mane domina ar yra galimybė gauti paskolą būstui, tik ką pakeitus darbo vietą (t.y. perėjau iš vienos darbovietės į kitą, turėdama tik vieną savaitę ''pertraukos'', tad atlyginimas ir toliau bus reguliarus). Ar stažas "nusinulina" ir būtina atidirbti min šešis mėn. vienoj ir toj pačioj darbovietėj? Ar vis tik bankas skaičiuoja metines pajamas? Taip pat noriu sužinoti ar yra galimybių gauti paskolą be pradinio įnašo? (domina visi variantai) Esu girdėjusi apie išperkamąją nuomą. Ką Jūs apie tai manote?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Gražvidas

Sveiki, šiuo metu vyksta būsto paskolos suteikimo procesas ir bankas jau išmokėjo reikiamą paskolos sumą (mano atvejų statytojų įmonei), bet dar nėra patvirtinta, kad esu su pardavėju visiškai atsiskaitęs. Po kokio etapo/žingsnio galima būtų saugiai keisti darbovietę? Teikti atleidimo prašymą dabartinėje darbovietėje?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gražvidai, dėkui už klausimą. Negaliu tvirtinti vienaip ar kitaip, nes bankas tik nustato sąlygas ir vadovaujasi pasirašyta sutartimi. Iš esmės, sutartis turėtų veikti taip, kad kai jau pasirašote sutartį, ji įsigalioja ir privalote vadovautis jos nurodymais. Todėl sutartis neturėtų būti nutraukta, tik apie darbo keitimą privalote informuoti banką. Patarčiau prieš darant veiksmus pasiteirauti banko tiesiogiai, ar galite keisti darbą, kad nenutiktų netikėtumai.

+4Buvo naudinga
Kęstutis

Sveiki, norėčiau imti 50 000 eur paskolą būstui įsigyti. Per metus pakeičiau kelias darbovietes. Atlyginimas 500-800 eur men. Ar būtų galimybė gauti paskolą Swedbanke?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kęstuti, dėkui už klausimą. Reikėtų palaukti bent 6 mėn., kol išdirbsite vienoje darbovietėje be pasikeitimų ir tada imti paskolą. Bankas žiūri ir vertina patikimiau, kai yra kuo ilgesnis išdirbimo laikotarpis vienoje darbovietėje. 6 mėn. ir daugiau. O atlyginimas ar 500 ar 800 eru/mėn. yra labai reikšmingas imant paskolą. Uždirbant 800 eur/mėn. stabiliai, galite galvoti apie 50 tūkst. eurų paskolą.

+3Buvo naudinga
ALGIRDAS

Sveiki. Norėčiau užduoti klausimą. Esame susituokusi šeimą. Vieno asmens pajamos 500Eur/men kito 510Eur/men is UAB ir 1000Eur/men is antros darbovietes- VŠĮ. Sutartys neterminuotos. Abu asmenys dirba >12mėn visose darbovietėse. Planuojama paskola naujam pastatytam namui. Pradinis 15% įnašas šiai akimirkai turimas. Turto kaina apie 135 000Eur.

 1. Ar pajamos iš VšĮ skaičiuojamos tuo pačiu koeficientu, kaip ir pajamos iš UAB?
 2. Jei pakeičiama viena darbovietė: iš vienos VšĮ pereinama dirbti į kitą VšĮ (likus trims mėnesiams iki paskolos ėmimo) Trys mėnesiai vienos VšĮ atlyginimas, o likusius tris mėnesius iš antrosios VšĮ. Atlyginimas abiejose darbovietėse išliktų toks pat. Ar būtų skaičiuojama visų šešių mėnesių pajamos, gautos iš abiejų bendrovių? Ar jos išvis nebūtų traukiamos, nes asmuo neišdirbo toje įstaigoje pusės metų? Būtų keičiama tik viena darbovietė be pertraukos (VšĮ), o kita, kurioje tas pats asmuo dirba, liktu ta pati (UAB). Ar tikslingiau nekeisti ir antrosios darbovietės prieš imant paskolą.
 3. Kaip skaičiuojami metų priedai, kurie išmokami metų gale. Ar prisideda pilna suma ir dalinasi iš viso šešių mėnesių laikotarpio. Ar toks vienkartinis priedas nėra skaičiuojamas?

Dėkoju už sugaištą laiką atsakant.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Algirdai, dėkui už klausimus. Pateikiu atsakymus:

 1. Jeigu iš VŠĮ gaunamos darbo užmokesčio pajamos, t.y. standartiškai mokama sodra, gpm, tuomet šios pajamos skaičiuojasi taip pat, nepriklausomai nuo įmonės statuso. Tačiau bet kokiu atveju svarbu bankui žinoti/matyti, kad tai tvarios pajamos;
 2. Tai priklausys nuo banko ir individualaus vertinimo, situacijos pateikimo. Turėsite pateikti darbovietės keitimo priežastis. Bankai gali skirtingai tai traktuoti. Saugesnės pajamos laikomos tos, kurios gaunamos 6 mėn. nenustojamai, tačiau ir perėjus į kitą darbovietę tos pajamos taip pat gali būti įskaitomos, tačiau tai priklausys nuo situacijos ir banko.
 3. Priedai skaičiuojasi ir laikotarpis gali būti vertinamas pagal darbo sutartyje numatytas sąlygas arba priedo išmokėjimo dokumente. Šių dokumentų bankas jūsų turėtų paprašyti.

Planuojant tokio dydžio paskolą, patariu pradėti kalbėtis su DNB, SEB, Swedbank ir Nordea. Kiekvienas gali skirtingai pažiūrėti į Jūsų situaciją. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Roman

Sveiki, Su žmona imam būsto paskolą. Lankėmės skirtinguose bankuose. Vienas iš bankų pasiūlė tikrai mažą maržą. Bet Specialiose sąlygose yra punktas, pagal kurį privalome 100% savo pajamų pervedinėti į šio banko sąskaitą. Mano pajamos yra iš skirtingų šaltinių ir vietomis kur kas patogiau naudotis kito banko paslaugomis. Tokiu atveju, pažeisiu sutartį ir "įsijungs" 1% didesnė marža. Visaip stengiausi derintis su vadybininku: prašiau pakeisti šį punktą į "pajamos iš pagrindinės darbovietės" ar pnš. Vadybininko griežtas atsakymas - "Jūsų išvardinti punktai Banko sprendimu nėra koreguojami. Bankas neverčia klientų pasirašyti Kredito sutartį ir Jus pasirašote laisva valia". Daug teisininkų (taip pat ir jūsų puslapyje) siūlo derėtis su bankais. Ar yra koks veiksmingas būdas? Nes per pusmetį ne vienas bankas derybose man nenusileido visiškai niekur.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Roman, dėkui už klausimą. Pritariu, kad reikia derėtis ir bandyti gauti kuo geresnes sąlygas, tačiau šis atvejis daugiau principinis, kadangi mano nuomone nei Jūs daug prarasite pervesdamas pajamas į tą banką, nei bankas gaus labai didelės naudos. Surašau patarimus:

 • visų pirma yra individualu ar turite bent galimybę derėtis ir prašyti geresnių sąlygų. Derybos pavyksta tada, kai banko vadybininkai realiai mato, kad visuose bankuose gaunate panašias sąlygas, tada norėdami Jus įkalbinti, kartais sutinka su prašomomis sąlygomis;
 • pabandykite pasikalbėti su kitu banko vadybininku. Nors to paties banko vadybininkai mato informaciją apie klientus - komunikuoja, tačiau retai, bet įtakos vadybininko keitimas kartais gali turėti;
 • nežinau situacijos, bet jeigu pavedimų sumos didelės, turėsite mokėti didesnius įskaitymo/pavedimų mokesčius, o kitur nebūtų mokesčių, pasiskaičiuokite kiek prarasite/išlošite pasirinkdami kitą banką būsto paskolai;
 • ar sutartyje yra nurodytas pajamų tipas, ar sutartyje apibrėžta kurią veiklą vykdydami turite nurodyti tą banką? Ar yra nurodyti limitai ir pan.?
 • galite pablefuoti, ir pasakyti kad gavote iš kitur analogišką pasiūlymą ir jeigu nepagerins sąlygų - eisite kitur. Sugalvokite argumentą, kodėl norite rinktis šį banką. (nors dažnu atveju bankai įsivaizduoja pagal situaciją kokias sąlygas gaunate kituose bankuose);
 • deryboms reikia turėti gerą reputaciją, gerą kredito istoriją, pirkti likvidų turtą, gauti aukštas pajamas;
 • bankai turi griežtas vertinimo sistemas, kurias sudaro rizikos specialistai. Jomis vadybininkai vadovaujasi ir dažnai žmogiškasis faktorius (derybų) mažai lemia, jeigu esate pagal sistemą kažkuom netinkamas banko „scoringo” sistemai.
+6Buvo naudinga
Justas

Dabar vienoje imonėje dirbu daugiau nei 3 metus. Jeigu pereičiau į kitą imonę ar reikėtų ten išdirbti pusę metų, kad galėčiau imti būsto paskolą ar ne?

Atsakyti
Tomas

Nebūtinai, Justai. Bankai kiekvieną atvejį vertina kažkiek individualiai. Jei nebus pauzės tarp darboviečių keitimo, bankas gali išduoti paskolą vien įvertinęs darbo sutartį (ar terminuota, koks atlyginimas numatomas) bei paskolos ėmėjų charakteristikas. Nors darbovietės keitimas skatina banką kažkiek suklusti, tai nėra nenormalus dalykas. Todėl iš principo galėtų ir išduoti, bet kad būtumėte tikri, dėl Jūsų atvejo geriausia būtų pasikonsultuoti su potencialiai paskolą teiksiančiu banku.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justai, dėkui už klausimą. Jeigu pereisite iš vienos darbovietės į kitą be pertraukų, yra bankų/atvejų kur tai bus vertinama taip pat kaip tolimesnis darbas ir darbo keitimas įtakos neturės, yra galimybė, kad bus paprašyta išdirbti bent 3 mėn. O gali būti ir taip, kad bankas įvertinęs profesiją, Jūsų situaciją, negali/nenori prisiimti rizikos ir dirba būtent tik tokia forma, kai paskolą imantis yra išdirbęs bent 6 mėn. vienoje darbovietėje. Siūlau pasikalbėti su bankais ir pasikalbėti individualiai.

+6Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų