Nėštumo ir gimdymo atostogos

Nėštumo ir gimdymo atostogos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „nėštumo ir gimdymo atostogos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Agata

Sveiki. Esame jauna šeima laukianti vaikelio, susituoke amžius iki 35 metų. Norečiau sužinoti, ar galime tiketis busto paskolos is banko, jai aš išejus į neštumo ir gimdymo atostogos?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Aurelija

Sveiki, Bankas šiai dienai sutinka duoti paskola būstui, kuris dabar statomas, įsigijimui. Būsto vertinima galėsime atlikti gruodį, bet gruodžio viduryje išeinu į nėštumo ir gimdymo atostogas. Ar bankas į tai atsižvelgęs turėtu perskaičiuoti mano pajamas, ar skaičiuos pagal darbo užmokestį iki gruodžio? Ačiū

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Anastasija

Laba diena, Šiuo metu esu nėštumo ir gimdymo atostogose, kai būsiu vaiko priežiūros atostogose planuojame imti paskolą butui įsigyti. Norėjau pasiteirauti kaip būtų skaičiuojamos mūsų pajamos, jei aš pasirinkčiau vaiko priežiūros atostogas 2 metams? Ar skaičiuotumėte faktiškai gaunamas pajamas (VPA 70% draudžiamųjų pajamų) ar skaičiuotumėte 40% kuriuos gaučiau 2ais VPA metais? Vyro atlyginimas ~750€, mano pasirinkus VPA 1 metams ~700€, planuojama paskolos suma 80 000€, 15% pradinio įnašo turime.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Anastasija, dėkui už klausimą. Turėtų skaičiuotis faktiškai gaunamos pajamos. Bet kokiu atveju reikės individualaus situacijos vertinimo, tad kiekvienas bankas pateiks individualius pasiūlymus. Mėnesinių pajamų pakanka tokio dydžio paskolai.

+3Buvo naudinga
Valentas

Su tokiom pajamom, tokio dydzio paskola (labai tiketina) yra ateities aukojimas siandienos gerovei pagerinti. Pvz susikloscius neigiamam scenarijui, kai vaikui bus 4 metai, palukanu norma pakils iki 8%, o seimos pajamos nukris 30%, tada paskolai tektu kas menesi atiduoti apie 60% seimos pajamu. Nesakau, kad taip bus, bet jeigu ivyktu, tai butu dar viena liudna istorija. As su zmona (0 vaiku) pasiemem 45k, nors bendros pajamos apie 1,9k. Nememem mandro buto, nes - skolinkis atsakingai.

+1Buvo naudinga
Andrius

Sveiki. Turime keblią situaciją dėl būsto paskolos. Esame 4 asmenų šeima iš Vilniaus. Mažajam šiuo metu 6 savaitės, žmona yra nėštumo ir gimdymo atostogose. Vaiko priežiūros pašalpa bus mokama tik nuo lapkričio 15 d. Šiuo metu kaip tik parduodame savo butą ir perkame didesnį. Šeimos pajamos į rankas yra apie 1500-1600 eur. Perkamas butas kainuoja 88000 eur (15 proc turėsime savo pardavę savąjį butą). Iki vaiko gimdymo pajamų likusiai paskolos daliai pakako. Žinau, kad motinystės priežiūros atostogų metu, mamos pajamos bankai vertina kaip visą išmokėtą paskutinės pašalpos sumą (jei pasirinkta 1 metai) arba 40 proc atlyginimo (jei pasirinkta 2 metų atostogos). Esmė tokia, kad kol kas žmona dar nepasirinkus 1 ar 2 metu atostogose bus ir kol kas Sodra nepaskaičiavusi pašalpos dydžio, o butą perkame jau dabar (jau esame sumokėję rezervacijos mokestį). Klausimas: kaip tokiu atveju bankai elgiasi, kaip skaičiuoja mamos pajamas, jei dar nėra pasirinkta motinystės atostogų trukmė?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Bankas vertins praėjusių paskutinių 6 ir daugiau mėn. pajamas, tad manau, kad jeigu pajamų užteko iki tol, neturėtų kilti problemų. Bankai įprastai nevertina ateities, o vertina faktą kaip yra ir kaip buvo, tačiau jeigu reikėtų parodyti būsimas išmokas, tuomet galėtumėte parodyti patvirtintą Sodros pažymą.

Sėkmės! Jeigu nesunku, parašykite kaip išsprendėte šią situaciją.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų