Pašalpos dydis

Pašalpos dydis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „pašalpos dydis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Juozas

Sveiki, esame užsirezervavę pirkti naujos statybos butą (dar nepastatytą), bei imti būsto su įsirengimu paskolą. Žmona šiuo metu laukiasi, o butą statytojas įsipareigojo pabaigti ir parduoti spalio mėnesį, kai nėštumas bus prie pabaigos (8 mėn.). Ar tokia situacija gali sukelti kėblumų imant būsto paskolą? Kaip tokiu atveju bankas skaičiuoja pajamas? Ar gali traktuoti, kad šeima jau 3 asmenų? Girdėjom, kad bankai teiraujasi, kokį laikotarpį tėvai rinksis motinystės/tėvystės atostogoms - 1 ar 2 metų ir pagal tai skaičiuoja pajamas - 100 arba 40% nuo atostogausiančio tėvo pajamų. Ar tai tiesa? Ir kitas klausimas, kas būtų tokiu atveju, jeigu nėštumo faktas nuo banko būtų nuslėptas, paskola būtų suteikta, o vėliau viskas paaiškėtų (pagal dekreto pašalpos gavimą)? Ar gali bankai imtis kokių priemonių ar kažkokiu būdu anuliuoti suteiktą paskolą? Arba gal bankas turės teisę nebesuteikti paskolos nupirkto būsto įsirengimui, neskaitant, kad banko sprendime suteikti paskolą tai buvo įvertinta ir paskaičiuota? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Juozai, dėkui už klausimą. Vertins situaciją ir pajamas pagal tai kaip yra. Nėštumas ne liga ir nieko blogo neturėtų nutikti, nors taip, kalbama, kad bankai į tai atsižvelgia, nors neigiamų faktų apie tai negirdėti. Svarbu bus Jūsų pajamų dydis ateinančius metus. Patarčiau pereiti per visus bankus ir pasikalbėti, paaiškinti situaciją, juk iki būsto pirkimo dar toli, todėl spėsite pasiruošti viskam. Jeigu banko sprendimas bus suteikti paskolą, tai nesikeičia ir paskola bus suteikta. Bet visko pasitaiko.

Tikrai labai labai rekomenduoju nueiti į visus bankus ir pasikalbėti jau iš anksto, pasakyti kas būtų jeigu būtų ir panašiai. Žinokite viską tiksliai, nes nuo to bus geriau tik jums. Aš nežinau kaip bankai masto Jūsų individualiu atveju, tik jie mato Jūsų situaciją ir tik jų rizikos vertinimo sistemos galės atsakyti kaip bus.

+4Buvo naudinga
Andrius

Sveiki. Turime keblią situaciją dėl būsto paskolos. Esame 4 asmenų šeima iš Vilniaus. Mažajam šiuo metu 6 savaitės, žmona yra nėštumo ir gimdymo atostogose. Vaiko priežiūros pašalpa bus mokama tik nuo lapkričio 15 d. Šiuo metu kaip tik parduodame savo butą ir perkame didesnį. Šeimos pajamos į rankas yra apie 1500-1600 eur. Perkamas butas kainuoja 88000 eur (15 proc turėsime savo pardavę savąjį butą). Iki vaiko gimdymo pajamų likusiai paskolos daliai pakako. Žinau, kad motinystės priežiūros atostogų metu, mamos pajamos bankai vertina kaip visą išmokėtą paskutinės pašalpos sumą (jei pasirinkta 1 metai) arba 40 proc atlyginimo (jei pasirinkta 2 metų atostogos). Esmė tokia, kad kol kas žmona dar nepasirinkus 1 ar 2 metu atostogose bus ir kol kas Sodra nepaskaičiavusi pašalpos dydžio, o butą perkame jau dabar (jau esame sumokėję rezervacijos mokestį). Klausimas: kaip tokiu atveju bankai elgiasi, kaip skaičiuoja mamos pajamas, jei dar nėra pasirinkta motinystės atostogų trukmė?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Bankas vertins praėjusių paskutinių 6 ir daugiau mėn. pajamas, tad manau, kad jeigu pajamų užteko iki tol, neturėtų kilti problemų. Bankai įprastai nevertina ateities, o vertina faktą kaip yra ir kaip buvo, tačiau jeigu reikėtų parodyti būsimas išmokas, tuomet galėtumėte parodyti patvirtintą Sodros pažymą.

Sėkmės! Jeigu nesunku, parašykite kaip išsprendėte šią situaciją.

+4Buvo naudinga
Daiva

Norėčiau sužinoti ir Jūsų paklausti kelių klausimų: norėtume imti paskolą būstui, ji nedidele apie 19000 euru, pirktume namuką miestelyje Kauno raj. pradinį na jei 15 proc. tai turime, bet kiek žinau, namui gali reikalauti ir 25 proc. pradinio kapitalo, taip? Aš, mama, šiuo metu esu vaiko auginimo atostogose, ar ką gaunu už vaikutį, kaip pajamos įsiskaičiuoja? vyro alga apie 700 eurų, ar galėtume gauti paskolą?

Taip jau įvyko, kad vyras rado naują, geriau apmokamą darbą, ir bus 2 mėn kaip dirba naujai. aš skaičiau pas jus tinklapyje, kad reikia išdirbt 3 mėn, ir prieš tai turi būti dirbęs (5m stažas). ar gerai supratau? Parduodamo namo savininkas, sutinka palaukti, kol galėtume pasiimti paskolą, tik norim pasikonsultuot ar rankpinigių neprarastumėm. Alga į rankas 700 eurų. Vaikui 1m ir jis vienas. man 27, vyrui 28 m. paskolos laikotarpis 25-30m.

Parduodamas namas šalia Kaišiadorių, 133 kv.m ploto, 1976 m. statybos. Mediniai langai, šildymas (židinys) 4 kambariai, 2 wc, dušai. Namui reikalingas kosmetinis remontas.

12 arų sklype sodas, malkinė, metalinis garažas. Puikus privažiavimas, aptverta teritorija. Iki autostrados Vilnius- Klaipėda iki 1 km. Iki Kaišiadorių 8 km, iki Kauno 25 km.

Lauksime Jūsų atsakymo.

Atsakyti
Vyr. vadybininkė
SEB bankas

SEB Bankas gali suteikti iki 85 proc. įkeičiamo turto vertės kreditą, nepriklausomai nuo įsigyjamo būsto, tad klientų pradinis įnašas turėtų sudaryti ne mažiau kaip 15 proc. būsto vertės. Norint gauti būsto kreditą, vyras paskutinėje darbovietėje turi būti išdirbęs ne mažiau kaip tris mėnesius, o bendras darbo stažas ne mažesnis kaip 6 mėnesiai, kadangi vertinamas paskutinių 6 mėn. pajamų vidurkis.

Vertinama ir gaunama motinystės (tėvystės) pašalpa. Jeigu vaiko priežiūros atostogos trunka (truks) vienerius metus, skaičiuojama išmokėtos pašalpos suma. Jeigu vaiko priežiūros atostogos trunka (truks) ilgiau nei vienerius metus (t.y. 2 ar 3 metus), vertinamos antrųjų atostogų metų „Sodros“ išmokos, sudarančios 40 proc. kompensuojamo darbo užmokesčio.

+34Buvo naudinga
Vadybininkė
Danske Bank

Informuojame, kad Danske bank A/S Lietuvos filialas suteikia būsto paskolą asmenims nuo 21 m., turintiems ne trumpesnį kaip 6 mėn. darbo stažą paskutinėje darbovietėje ir gaunantiems pajamas, pakankamas būsto paskolos grąžinimui užtikrinti. Į pajamas įtraukiamas pašalpos dydis gaunamas antraisiais vaiko priežiūros metais, jei atostogos truks 2 metus. Jeigu atostogos truks 1 metus įtraukiamas faktiškai gaunamas pašalpos dydis. Maksimali finansuojama suma namo pirkimui (1976 m. statybos) yra iki 70 proc. nuo perkamo ir įkeičiamo turto vertės. Todėl pradinis įnašas privalo būti ne mažesnis nei 30 proc. nuo perkamo ir įkeičiamo turto vertės/pirkimo kainos. Tačiau Bankas gali paprašyti ir didesnio pradinio įnašo. Maksimalus terminas būtų 16 metų, nes kredito sutarties laikotarpio pabaigoje būstas turėtų būti ne senesnis kaip 55 metų.

Apgailestaujame, tačiau pagal Jūsų nurodytus duomenis, šiuo metu suteikti finansinio įsipareigojimo negalime.

+1Buvo naudinga
Vadybininko asistentė
Medicinos bankas

Mūsų bankas finansuoja iki 70 proc. perkamo turto vertės nustatytos turto vertintojų. Taip tai ką gaunate už vaikų priežiūros atostogas yra įskaičiuojama kaip gaunamos pajamos, būsto kreditas suteikiamas iki 25 metų laikotarpiui. Šiuo metu būsto kreditų palūkanos yra apie 5 proc. Mes skaičiuojame gaunamas pajamas jeigu klientas dabartinėje darbovetėje yra išdirbęs 6 mėn.

+1Buvo naudinga
Klientų konsultantė
Swedbank bankas

Kreipiantis dėl būsto paskolos yra vertinamos visos šeimos pajamos, kurios nurodytu atveju turi būti nuo 724,34 Eur / 2501 Lt. Atkreipiame dėmesį, kad vertinamos pastovios - oficialios pajamos, paskutinėje darbovietėje išdirbus pilnus 6 mėnesius. Paskolos palūkanų norma yra nustatoma kiekvienam klientui individualiai, atsižvelgiant į gaunamas pajamas, turimus finansinius įsipareigojimus, skolinimosi istoriją, darbo stažą, lojalumą bankui ir kt. Tam, kad galėtume įvertinti šių asmenų finansines galimybes dėl būsto paskolos suteikimo, reikėtų, kad jie pateiktų paraišką su detalia informacija. Norėdami preliminariai sužinoti, kokią sumą galėtumėte pasiskolinti - pasinaudokite būsto paskolos skaičiuokle. Finansuojama iki 85 proc. paskolos sumos ir įkeičiamo turto kainos.

+11Buvo naudinga
Ekspertė
DNB bankas

Informuojame, kad priklausomai nuo įkeičiamo turto rūšies, amžiaus ir vietovės bankas suteikia būsto paskolą iki 85 proc. turto vertės (žinoma gali būti ir mažesnis). Ar paskola būtų išduota, kokia taikoma marža klientas gali sužinoti atvykęs į banko skyrių, tokios informacijos el. būdu nepateikiame. Palūkanų norma kiekvienam klientui yra nustatoma individualiai, atlikus išsamų finansinį įvertinimą.

Kredito gavėjas gali būti kredituojamas, jeigu jo darbo stažas ≥ 3 mėn., tačiau laikotarpis tarp išėjimo iš ankstesnės darbovietės ir įsidarbinimo dabartinėje darbovietėje ne ilgesnis kaip 1 mėn. Esant vaiko priežiūros atostogose svarstant būsto paskolos suteikimą, vertinamas per paskutinį mėnesį išmokėtos pašalpos dydis.

+30Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų