Rankpinigiai

Rankpinigiai. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „rankpinigiai“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Lukas

Sveiki, perku butą 51000 vertės, įnešu 10200 savų pinigų pajamų. Susidūriau su problema. Mano darbo sutartyje parašyta 607e neatskaičius mokesčių ir priedai. Visada gaunu nuo 1000 ir daugiau į rankas. Niekad nebuvau per 2 metus gavęs minimumo. Seb banke pasakė šiuo metu nesuteiks finansavimo dėl koronos susiklosčiusios situacijos, bankas neskaičiuoja priedų, tai taip išeina tie visi priedai kuriuos nuskaičiuoja mokesčiai ir Sodra negalioja? Ar čia tik SEB bankas šitaip gal kiti luminor ar swed nežiūri į tai? Rankpinigiai paduoti 3500e, butas įvertintas.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lukai, dėkui už klausimą. Kiekvienas bankas vertina individualiai, todėl patarčiau kreiptis ne tik į SEB, o ir į kitus bankus, o prireikus ir į kredito unijas. Priklausomai nuo esamos situacijos, bankai ne visuomet vertina priedus arba vertina prastesniu koeficientu. Kituose bankuose galite būti įvertintas kitaip, todėl reikia kreiptis ir kalbėtis. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Donatas

O nuo kada bankas tikrina darbo sutarti?

Buvo naudinga
Edita

Sveiki, neseniai susidurėme su tokia situacija, norėjome įsigyti būstą su subsidija, ėjome pas nt agentę klausėme ar mum pavyks, skolas nesenei išsimokejome, agente mus tikino kad tikrai gausime paskola, tad pasirašėme pleriminarią sutarį del būsto davėme rankpinigius, o gavosi taip kad mum būsto paskolos bankas ir nedavė, kaip dabar elgtis, taip išeina negausime nei namo nei pinigu atgal..

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edita, dėkui už klausimą. Prašykite, kad grąžintų rankpinigius motyvuodami korona viruso situacija. Kito varianto nelabai matau. Žodinis agentės patikinimas dėl paskolos gavimo yra niekinis. Visuomet reikia kalbėtis tiesiogiai su banku.

+3Buvo naudinga
Valda

Laba diena. Pardavinėjame butą, rankpinigiai jau duoti ir dėl kainos jau sutarta, tačiau sužinoję jog kažkada bus vykdoma namo renovacija (dar tik pradėta kalbėti dėl renovacijos. Renovacija dar nevykdoma ir nežinia kada bus pradėta) pirkėjai nori mažinti kainą, bet mes dėl kainos sutarėme prieš paiimdami rankpinigius. Ar mes galime nesutikti dėl kainos mažinimo? Jie nori, kad suma būtų sumažinta kiek reikės mokėti už renovaciją, nors renovacijos kainos nėra net preliminarios kokia galėtų būti.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Valda, dėkui už klausimą. Žinoma, kad galite nesutikti mažinti kainą. Nori perka, nori neperka. Jūs nieko blogo nepadarėt.

+3Buvo naudinga
Rytis

Laba diena, norėjau paklausti ar duodami rankpinigiai rezervuojant būstą įsiskaičiuoja į pradinį įnašą būstui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ryti, dėkui už klausimą. Taip, įskaičiuojami, tačiau viskas turi būti dokumentuota, pasirašyta. Geriausia rankpinigius pervesti pavedimu, o ne grynais.

+3Buvo naudinga
Reda

Norim parduoti namą, teismas priteisė nuosavybės teises vyrui, žmonai išmokant kompensaciją už jos dalį. Luminor banke neišmokėta paskola už tą namą, paskola žmonos vardu, pirkėją turim, rankpinigius ir pirkimo sutartį sudarėme, kaip gauti leidimą iš banko parduoti namą? Žmona reikalauja iš pirkėjo rankpinigių, jai namas jau nepriklauso.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Reda, dėkui už klausimą. Teoriškai, kol negavote banko leidimo parduoti turtą, tol negalite nieko forminti. Pradžioje susitarkite su banku ir gaukite leidimą, tada galėsite imti rankpinigius ir derinti pardavimą. Vykite į banką ir kalbėkitės. Be banko namo neparduosite.

+3Buvo naudinga
Dalia

Laba diena, neseniai kreipėmės į banką ir jis preliminariai davė atsakymą, kad galime gauti būsto paskolą iki 80 000. Dabar žadame duoti rankpinigius už būstą, kas būtų tokiu atveju, jeigu bankas atsisakytų duoti paskolą? Žinau, kas kartais taip nutinka, net jeigu preliminarus atsakymas teigiamas. Rankpinigių tikriausiai nebeatgautume?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dalia, dėkui už klausimą. Rankpinigių ir yra tokia esmė, nebent pasirašysite sutartį su pardavėju, kad jeigu bankas neišduos paskolos, tuomet rankpinigiai yra grąžinami.

+3Buvo naudinga
Darius

Ar reikalingas bustas pries pateikiant prasyma del paramos? Ar galima buato paieska po to kai gausiu parama,. Nes jei negaunu paramos rankpinigiai uz busta prapuola.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Jeigu kalbate apie paprastą paramą visoje Lietuvoje, tuomet būsto išsirinkti prieš gaunant paramą nėra būtina, tačiau rekomenduotina, kadangi gavę pažymą greičiau galėsite su banku tvarkytis finansavimo klausimus. Pažyma galioja 15 dienų. Pradžioje gaunate pažymą, o tada jau einate į bankus su pažyma ir norimu būstu dėl finansavimo.

Jeigu kalbate apie paramą regionuose, tuomet būstas prieš teikiant paraišką savivaldybėje yra būtinas.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Asta

Laba diena, perkant bustą pasirašoma preliminari pirkimo pardavimo sutartis ir mokamas avansas, kuris garantuoja būsto rezervaciją. Ar galima mokėti avansą grynais pinigais? Kokia maksimali grynųjų pinigų suma gali būti mokama? Ar neriboja įstatymas sumos dydžio (pvz.norėčiau įmokėti 4000 eurų)? Ar sudarant preliminarią sutartį būtinas/reikalingas notaro patvirtinimas? Ar avansą bankas traktuoja, kaip pradinį įnašą? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Asta, dėkui už klausimą. Preliminarioji sutartis/rankpinigių sutartis nereikalauja notaro, nors galite pasirašinėti ir su notaru. Galima paduoti ir grynais, tačiau aš rekomenuočiau viską atlikti pavedimais, taip yra saugiau. Atminkite, kad preliminari sutartis dar negarantuoja būsto įsigijimo, nes ta sutartis tik yra susitarimas tarp pirkėjo ir pardavėjo. Pardavėjas gali apsigalvoti, bet sutartyje turi būti numatyta kas atsitinka jeigu pardavėjas ar pirkėjas atsisako.

+5Buvo naudinga
Mindaugas

Laba diena, esame jauna šeima ir turime vaiką. Kaip ir atitinkam visus kriterijus gauti lengvatinę paskolą. Esame nusižiūrėję viena butą pirkimui. Su savininku esame sutarę dėl pradinio įnašo sumos ir sutarties pasirašymo. Ar po rankpinigių įdavimo ir sutarties pasirašimo bus galima kreiptis į savivaldybę dėl lengvatinės paskolos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Prieš perkant būstą turite susitvarkyti visus dokumentus. Atbuline data paramos negausite. Tik bėda yra šiuo metu, kad parama sustabdyta, tačiau vistiek kreipkitės į savivaldybę dėl pažymos ir galimybių Jūsų atveju. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Aurimas

Sveiki, kuriame būsto pirkimo etape turėtų būti mokamas pradinis įnašas? ar tai susitarimo reikalas ar po tam tikrų veiksmų, tarkim pasirašius ar prieš pasirašant pirkimo/pardavimo sutartį ar pan.? Nelabai randu informacijos šiuo klausimu.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurimai, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas mokamas po to, kai yra pasirašoma pirkimo-pardavimo sutartis pas notarą. Avansas (rankpinigiai) gali būti mokamas, kai rezervuojate būstą ir po to ši suma yra išskaičiuojama iš pradinio įnašo sumos. Tačiau mokėdami rankpinigius būtinai pasirašykite sutartį ar kitokį tai įrodantį dokumentą.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų