Netekus tėvų

Netekus tėvų. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „netekus tėvų“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Vaida

Sveiki, draugas neteko tėvo būdamas dar mažas, iki 22-jų metų gavo našlaičio penciją. Prieš porą mėnesių neteko ir mamos. Šiuo metu jam 30. Ar jis pretenduoja gauti valstybės paramą būstui 20% kaip našlaitis? Ar reikia būt netekus abiejų tėvų iki 18 metų? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaida, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti ar atitinkate sąlygą „buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai". Pasitikslinimui galite pasiskambinti į savo miesto savivaldybės paramos būstui skyrių.

+4Buvo naudinga
Justinas

Sveiki, tarkim jei mano žmonytė yra netekusi tėvų globos ir mes dabar esame vyras ir žmona, tai mums priklauso lengvatinė būsto paskola kuri galiotų jai vienai jeigu nebūtų susituokusi ?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justinai, dėkui už klausimą. Jeigu atitinkate ir kitas sąlygas, tuomet taip, parama galiotų. Dėl detalių kreipkitės į savivaldybę ir skaitykite čia: parama būstui jaunoms šeimoms.

+3Buvo naudinga
Rita

Sveiki. Esu likusi be tėvų globos, mėnesinės pajamos apie 450/500 eurų į rankas. Kaip suprantu, teoriškai atitinku visus kriterijus gauti 20% kompensaciją būstui įsigyti. Tad noriu paklausti, ar bankui mano pajamos nėra per mažos, kad būtų suteikta bent 30 000 arba 40 000 eur būsto paskola, kadangi subsidija padengtų tik pradinį įnašą? Ar imant paskolą su kompensacija taikomos kitokios sąlygos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rita, dėkui už klausimą. Manau, kad pajamos yra per mažos norint gauti tokio dydžio paskolą. Reiktų didinti pajamas ir taip pat kreiptis į bankus dėl tikslesnio vertinimo.

+3Buvo naudinga
Aiste

Sveiki, Esame jauna šeima, greit turėsime vaikelį. Norėtume įsigyti būstą, kadangi gyvename nuomojamam bute, tačiau ar galiotų mums lengvata, jei vyrui tėvai yra užrašę savo butą prieš daug metų, kad po mirties liktų sūnui, nors suprantama, kad jame gyvena tėvai, ten yra jų būstas, na bet dabar dokumentaliai viskas jo. Gal galite pakomentuoti šią situaciją, ar neturime visiškai jokios galimybės kompensacijai, įrodžius, kad mes ten negyvename ?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aiste, dėkui už klausimą. Nelabai svarbios yra aplinkybės, svarbu, kas yra dokumentuose. Formaliai Jums priklauso butas ir turite gyvenamąją vietą. Žinoma galite pasiteirauti savivaldybėje dėl šios situacijos, bet įstatymas yra toks koks yra. Variantas galbūt būtų toks - perrašyti tėvams atgal, o netekus tėvų pagal palikimą būstas atitektų Jums.

+3Buvo naudinga
Almina

Laba diena. Norėjau pasiteirauti dėl būsto įsigijimo subsidijos. Esu našlaitė (netekus abiejų tėvų) ir iki 18m gyvenau vaikų globos namuose. Šiuo metu man yra 22m ir esu ištekėjusi neturime vaikų. Norime įsigyti būstą. Ar mum duodama subsidija būtų max 20%? Esu registruota Kėdainių savivaldybėje, o norime pirkti būstą Kaune, ar pažymą reikia išsiimti Kėdainiuose ir ar galima tokiu atveju pirkti Kaune būstą? Ar ta subsidija dengia pradinį įnašą ir dalį paskolos ir tai reiškia kad padengus 20% paskolos bankas jau atminusuoja tą įnašą ir tik kas lieką tokią paskolos pinigų sumą suteikia? Ar tiesa, kad naudojantis tokia lengvata galima pirkti tik namą arba butą t.y. Negalima pirkti kotedžo ar namo dalies?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Almina, dėkui už klausimą. Taip, manau, kad turėtumėte gauti paramą, tačiau yra ir daugiau kriterijų dėl pajamų ir t.t. Kreipkitės į Kėdainių savivaldybę pažymai gauti, o su ta pažyma galite imti būsto paskolą bankuose ir pirkti būstą bet kur Lietuvoje. Bankai suteikia tokio dydžio paskolą, kokią gali išduoti ir paskui nuo tos sumos 20% padengia valstybė, o visą likusią sumą jau mokate Jūs patys. Įstatyme nėra numatyta kokio tipo būstą galite pirkti, tad teoriškai turėtumėte galėti įsigyti kotedžą ar namo dalį, tačiau priklausys nuo to, kaip jis bus įformintas ir kam priklausys. Tiesiog bankai būsto paskolų gali nesuteikti įsigijant dalį namo.

+3Buvo naudinga
Valdas

Sveiki. Mano pajamos 10-12tūkst. € per metus. Esu netekęs tėvų iki 35metų. Ir man dar nėra 35metų. Ar galėčiau tikėtis valstybės finansuojamos paramos (įnašo bankui gauti paskolai) būstui įsigyti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Valdai, dėkui už klausimą. Taip, Jūs galėtumėte tikėtis paramos būstui pagal šį punktą:

  • buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.

Tačiau gaunamos pajamos yra šiek tiek per didelės ir turėtų neviršyti 9 tūkst. eur per metus. Jums reikėtų kreiptis į savo savivaldybę ir pateikti dokumentus, kad patikrintų ar atitinkate visus reikalavimus. Tuomet stosite į eilę dėl paramos. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Kristina

Laba diena, norėčiau paklausti, jei esu 25 metų netekus tėvų globos, man priklauso 20% subsidija būstui įsigyti. Kaip suprantu didžiausia paskola gali būti skiriama 53 000eu. Tai kaip suprantu man jau pradinio įnašo turėti nereikia? Nes 10 600eu jau būtų ta kompensacija (20%) ? Ar galima imti ir didesnę paskolą? Kokių dokumentų reikia norint susitvarkyti šitą reikalą, kur pirmiausia eiti į banką ar visur kitur? Lauksiu atsakymo. Gražios dienos. :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Jeigu esate netekus globos ir Jūsų pajamos yra mažesnės nei numatytos įstatyme, tuomet gausite 20% finansavimą. Finansuoti gali tik SEB ir Swedbank bankai. Jeigu viskas tvarkoje, tuomet pradinio įnašo nereikės ir subsidiją galėsite panaudoti pradiniam įnašui ir paskolai padengti. Maksimali suma Jūsų atveju manau būtų 53 tūkst. eurų. Rekomenduoju pilnai išstudijuoti paramos būstui įstatymą ir pažiūrėti ar tikrai atitinkate sąlygas.

Asmuo, norintis gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, turi kreiptis į savivaldybę, kurioje jis yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą ir kredito įstaigai pristatyti savivaldybės išrašytą nustatytos formos pažymą apie tai, kad jis gali pretenduoti į subsidiją.Savivaldybės išduota pažyma kredito įstaigai turi būti pristatyta per 15 dienų nuo pažymoje nurodytos datos.

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų