Normatyvinė nekilnojamojo turto vertė

Normatyvinė nekilnojamojo turto vertė. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „normatyvinė nekilnojamojo turto vertė“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Vilmantas

Laba diena. Laukiame eilėje paramai jaunoms šeimoms būstui įsigyti ir radome mums tinkantį butą kurio kaina 51000€ ir 77 kvadratiniai metrai. Tai kaip suprantu mums paramos neskirs nes viršija kvadrato normatyvinę vertę? Ką tokiu atvėju daryti? Labai Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Valda

Mane taip pat domina sis klausimas. Pagal verciu zona atitinka, o pagal kv.m. kaina ne, tai kaip zinoti?

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilmantai, dėkui už klausimą. Turbūt kalbate apie paskatą būstui jaunoms šeimoms regionuose. Jeigu normatyvinę vertę viršijate, parama neskiriama. Bet atkreipkite dėmesį, kad pirkti galite už kiek norite kv. m. kaina, kad ir 1000 eur kv. m., svarbu, kad tos zonos patektų pagal registrų centro duomenis ir jų nustatytas vertes. Galbūt verta pagalvoti apie kitą paramą, kurioje neskaičiuojamos normatyvinės vertės: parama būstui jaunoms šeimoms Lietuvoje.

Pasitikrinti, kur galima pretenduoti į paramą regionuose galite čia: www.regia.lt/zemelapis

Daugiau informacijos apie: paramą būstui regionuose.

Kito varianto nėra, jeigu neatitinkate reikalavimų - paramos negausite.

+3Buvo naudinga
Jolanta

Sveiki, LR Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo 5 str. nurodyta, kad teisę į finansinę parama turi šeimos, kurios įsigija būstą tame regione, kurio teritorijoje nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinė vertė yra ne mažiau kaip 65 procentais mažesnė negu didžiausia būsto daugiabučiuose pastatuose vieno kvadratinio metro normatyvinė vertė. Klausimas - ar norint statyti namą ir pretenduojant gauti paramą, regiono tinkamumas vertinamas pagal daugiabučių namų ar pagal būsto vieno ir dviejų butų namuose kvadratinio metro vertę, kurią skelbia Registrų centras? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolanta, dėkui už klausimą. Vertinama pagal bendrą normatyvinę būsto vertę tame regione. Pagal Nekilnojamojo turto registre nustatytą 2019 metais taikomą didžiausią kvadratinio metro normatyvinę vertę, kuri siekia 1450 eurus, į finansinę paskatą galima pretenduoti tuose regionuose, kuriuose būsto kvadratinio metro normatyvinė vertė neviršija 507,5 eurų, nors konkretaus perkamo būsto kvadratinio metro kaina gali būti ir kitokia.

Pasitikrinti, kur galima pretenduoti į paramą galite čia: www.regia.lt/zemelapis

+3Buvo naudinga
Aušra

Sveiki, esame jauna šeima, vaikų neturime. Planuojame būsto paskolą. Per abu pajamos 1000 € į mėn į rankas. Bet jei neužteks, yra galimybė didintis. Jei prašysime paramos būstui, ar vistiek reikalingas pradinis įnašas ar jis dengiasi iš valstybės skiriamos? Taip pat radau informacijos apie perkamo būsto kainas, kad neturi viršyti kvadratinio metro kainos nustatytos. Ar tai yra nesvarbu, jei būstas išsirinktas?

Atsakyti
Ugne

Įstatyme nėra parašyta perkamo būsto kvadratinio metro kaina. Nurodyta kaina naudojama regionams, kuriuose bus galima įsigyti būstą su valstybės parama, atrinkti. Bet kokiu atveju, net gavus paramą iš valstybės, privalote įsitikinti ar bankas suteiks kreditą, nes tai, kad valstybė kompensuos dalį kredito, nereiškia, kad bankas neatsižvelgs š jūsų pajamas ir galimybes gautą paskolą išmokėti

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aušra, dėkui už klausimą. Kadangi šiuo metu pagal Nekilnojamojo turto registrą didžiausia kvadratinio metro normatyvinė vertė siekia 1444 eurus, tai reiškia, kad į paramą galima pretenduoti tuose regionuose, kuriuose būsto kvadratinio metro normatyvinė vertė neviršija 505 eurų, nors konkretaus perkamo būsto kvadratinio metro kaina gali būti ir kitokia.

Tai reiškia, kad regionai, kuriuose yra suteikiamos paramos yra parinktos pagal normatyvines vertes, tačiau pati perkamo būsto kaina nebūtinai turi atitikti tas vertes, jeigu patenka į tą regioną.

+5Buvo naudinga
Viktorija

Sveiki. Noriu pasiteirauti apie "Parama jaunoms šeimoms regionuose (patvirtintas, įsigalios nuo 2018 m. rugsėjo 1 d.)". Įstatyme nurodyta, kad parama suteikiama jei jauna šeima įsigyja pirmąjį būstą Lietuvos Respublikos regionų teritorijoje, kurioje nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinė vertė yra ne mažiau kaip 65 procentais mažesnė nei didžiausia būsto daugiabučiuose pastatuose 1 kvadratinio metro normatyvinė vertė, kurią nustato ir savo interneto svetainėje skelbia Nekilnojamojo turto registro tvarkytojas pagal kiekvienų metų sausio 1 dienos vidutines nekilnojamojo turto rinkos vertes Lietuvos miestuose ir savivaldybių centruose bei kitose savivaldybių teritorijose. Ar šiomis vertėmis reikėtų vadovautis? https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/59360872e5c911e7b4d1bdd5f1a9ff0e?jfwid=-19syzx56dz Gal galite plačiau pakomentuoti kaip pasirinkti tinkamą būstą pagal šį kriterijų? Dėkoju.

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Čia trumpai negalime pakomentuoti ir rekomenduojame kreiptis į tą savivaldybę kurioje pirksite NT, nes vis tiek bus individualus vertinimas pagal pajamas ir Jūsų pasirinkto NT vertę. Kol neturite pasirinkę NT nėra ką komentuoti.

+2Buvo naudinga
Egle

Labas vakaras, iškilo toks klausimas, jei norime pirkti būstą Šiauliu raj., būsto kaina 60000 e, statybos metai 2007, 57kv., kaip apskaičiuoti, pagal normatyvinę nekilnojamojo turto vertę, kaip rašo įstatyme, kad vertė turi būti ne mažiau kaip 65 proc. mažesnė negu didžiausia daugiabučiuose? Ačiū už atsakyma

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Negalim komentuoti, nes neturime dar patirties. Pati savivaldybė taiko specialią formulę, pagal kurią sprendžia, ar bus PASIRINKTAM NT suteikiama parama.

+2Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų