Vertės pakėlimas

Vertės pakėlimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „vertės pakėlimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Remigijus

Norėtume įsigyti nebaigtos statybos namą už 90.000eur. Įsirengimui skirti 38.000eur. Kadangi tai antras būstas, tai iš bankų gauname 80% finansavimą (72.000eur). Tai bendrai norėtume pasiskolinti 110.000eur. Turto vertintojai vertina 90.000eur. Pajamų gauti paskolą pakanka. Savo lėšų turime 20.000eur (18.000eur pradiniam įnašui ir dokumentams). Tam, kad gautume lėšu įsirengimui - turime turėti dar papildomai bent 7.600eur ir turto vertę pakelti iki 137.000eur, kas yra neįmanoma. Ar galima imti būsto paskola iš vieno banko, o įsirengimui paimti iš kito banko / kredito unijos / kito finansuotojo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Remigijau, dėkui už klausimą. Labai svarbu įvykdyti įsipareigojimus bankui ir pasiekti 100% baigtumą, kitaip galite turėti problemų jeigu nespėsit. Skolintis papildomai galite, tačiau klausimas ar kas nors norės skolinti, kai jau turėsite tokio dydžio įsipareigojimą. Siūlyčiau šiek tiek pataupyti ir jeigu matote, kad įsipareigojimai yra per dideli ir Jums dar kolkas neįveikiami - pakentėti ir taupyti.

+4Buvo naudinga
Greta

Sveiki, Esame jauna šeima, vyras 28 ir žmona 26. Norime pirkti namą miestelyje. Jo kaina 22000 e. Bet reikia pilno remonto, maždaug 30 000 e. Mūsų abiejų mėnesio pajamos į rankas 1100e. Bankas duoda tik 27000 eurų paskolos. Ar galima kažkaip po pusmečio savom lėšomis paremontavus namą pasikelti jo vertę taip, kad mums duotų paskolos dar 20 000 eurų remontui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Manau, kad galima, jeigu turtą įvertins tiek, kiek norite imti paskolos. Jeigu turto vertintojas, kuris tinkamas bankui, neįvertins šio turto iki reikiamos sumos, tuomet bankas negalės finansuoti. Kitas variantas imti vartojimo paskolą.

+3Buvo naudinga
Martynas

Sveiki, Galvojame apie namo statybas. Sklypo neturime, bet turime kelis variantus. Planuojamas namas: vieno aukšto dėžutė apie 110-125m2 be garažo. Sklypas apie 5-7 arus. Sklypo kaina apie 20-22k eur. Norėtume pasiteirauti, kaip reikėtų viską tvarkytis turint apie 15000-20000eur pradiniam įnašui? Įskaitant sklypą, bendra projekto kaina butu apie 75-80000eur su apdaila. Gal patartumėte nuo ko reikėtu pradėti neturint pilnos sumos sklypui ir vertės iškėlimui? Ačiū, Martynas

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, dėkui už klausimą. Pirmas variantas, kurį rekomenduoju: dirbti, dirbti, dirbti ir dar kartą dirbti ir užsidirbti. Dabar ne toks jau geras variantas - skolintis. Turiu kelis variantus:

  1. skolintis iš kredito unijos sklypo įsigijimui kaip vartojimo ar sklypo įsigijimo paskolą. Jeigu pajamos leidžia, galite gauti apie 20-22k eur sklypo įsigijimui. Jeigu pajamos neleidžia, galite imti mažesnę sumą, o likusią sumą dengti savais pinigais. Likusius pinigus investuoti į pamatus, tam, kad pakeltumėte vertę ir galėtumėte gauti būsto paskolą namo statybai iš banko;
  2. jeigu pajamos leidžia, imti vartojimo paskolą iš banko sklypo įsigijimui, o po to ir būsto statybos paskolą iš banko. Naudoti turimus pinigus vertės pakėlimui, sklypo įsigijimui.
  3. skolintis iš kredito unijos tiek sklypo įsigijimui, tiek namo statybai, bet su didesnėmis palūkanomis nei banke.

Tiek a, b ir c variantų atvejais reikia derintis su TOP kredito unijomis ir TOP bankais. Šiuose variantuose labai svarbu numatyti ir suplanuoti žingsnius į priekį. Tiek bankai, tiek unijos vertina situacijas individualiai matydami projektą, Jūsų pajamas ir pan. Svarbu komunikuoti ir žinoti tiksliai žingsnius. Žinoma, geriausiai nesiskolinti :)

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų