Bankų marža

Bankų marža. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „bankų marža“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Benas

Laba diena, Noriu įsigyti būstą ir greitu metu planuoju pasirašyti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį. Esmė tokia, kad būstas planuojamas priduoti tik metų gale, todėl bankų marža, EURIBOR ir dar daug kitų faktorių gali keistis per tokį laikotarpį. Todėl noriu sužinoti ar yra būdų kažkaip fiksuoti dabartines palūkanas ir apsitarti preliminaras sąlygas sandoriui, kuris įvyks po 9-12 mėn. Ačiū iš anksto.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Benai, dėkui už klausimą. Reikia kalbėtis su bankais ir tartis ar yra tokia galimybė. Situacija keičiasi, palūkanos nuolat kyla, tad gali būti įvairiai, priklausomai nuo banko. Gali būti per ilgas laikotarpis fiksuoti palūkanas dar nepriduotam būstui.

+3Buvo naudinga
Marius

Sveiki. Bankas pateikė preliminarų paskolos pasiūlymą su 1.9% marža. Paskola bus imama po metų. Kaip maždaug galėtų kisti marža jeigu atlyginimas vėluoja 5 mėnesius. Ar bankų maržos skaičiavimai yra tiesiogiai susiję su reguliariu atlyginimo mokėjimu?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Bankų maržos skaičiavimai priklauso nuo banko noro uždirbti, o taip pat įtakoja ir Jūsų individualus vertinimas ir rizikos faktoriai. Kuo didesnė rizika, tuo aukštesnės palūkanos, nors logikos tam mažai.

+3Buvo naudinga
Ruslanas

FB yra grupe SEB klientų

  1. Ar galėtumet pakomentuoti
  2. Kokiu principu veikia Jūsų skaičiuoklė?

Dėkui.

"Palūkanos turėtų būti skaičiuojamos naudojant formules: arba 30/360 (laikoma, jog metuose 360 dienų, o mėnesyje 30 dienų), arba Act/365 (faktinis mėnesio dienų skaičius ir 365 dienos metuose). Pastebėjau, jog, bent jau mano atveju, SEB naudoja faktinį mėnesio dienį skaičių ir 360 dienų, to pasekoje realiai nuskaičiuoja daugiau pinigų, t.y. jūsų banko individuali palūkanų norma (marža) padauginta iš trupmenos 365/360 arba 366/360. Tai yra LR įstatymų pažeidimas, už tai gali net būti skiriamos didelės baudos ir sankcijos. Radau informacijos, jog bent jau anksčiau Swedbank irgi taip darė, kažkas paskundė, tai labai greitai pakeitė skaičiavimo metodiką ir gavo įspėjimą (tik įspėjimą, nes bendradarbiavo su vartotojų teisių apsauga ir Lietuvos banku, taikiai išsprendė problemą, o skundas buvo tik vienas). Jei norite paskaityti konkretų skundo nagrinėjimą su išvadomis, ieškokite Valstybinės Vartotojų Teisių Apsaugos Tarnybos Nutarimo 2018-02-28 Nr. 12NKV-27, kurį Swedbank buvo padavę į teismą Byla eI-2563-535/2018 (eteismai.lt) ir pralaimėjo."

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ruslanai, dėkui už klausimus. Na, nelabai supratau ką reikėtų pakomentuoti. Kad yra SEB klientų Fb grupė - džiugu. O Bankai.lt būsto paskolos skaičiuoklė yra preliminari ir neatitinka jokių bankų skaičiuoklių, nes čia įvedate tik preliminarią būsto paskolos maržą į kurią neįskaičiuoti kiti mokesčiai.

Dėl SEB netaisyklingo palūkanų skaičiavimo ir neteisingo dienų skaičiaus, SEB bankas klaidą pripažino ir turės išmokėti klientams kompensacijos.

+3Buvo naudinga
Rojus

Sveiki. Ar yra priklausomybė tarp banko maržos ir kintamos maržos. Pvz: kuo mažesnis euribor, tuo didesnė banko marža ir atvirkščiai? Ar gali būti taip, kad paskola imant šiandien kai euribor yra praktiškai yra 0 teks mokėti didesnę banko maržą, o jei euribor būtų tarkim 1% tuomet banko marža būtų mažesnė?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rojau, dėkui už klausimą. Nemanau, kad tokia sąsaja yra, tiesiog bankai reguliuoja maržas taip, kaip įsivertina rizikas ir turimų pinigų kainą. Atminkite, kad taip pat į paskolų kainą ir maržų dydį įeina ir gražūs ir erdvūs bankų pastatai, daugybė darbuotojų, bankininkų atlyginimai ir kt. Augant bankų patiriamoms išlaidoms, auga ir maržos - tai yra normalu, nes bankai yra komerciniai.

+3Buvo naudinga
Gediminas

Sveiki. Turiu paskolą namo statybai 110000€. Dabar paėmęs 57000€. Pinigų pasiėmimo terminas sausio 26d. Jau dabar matau kad sekačios išmokos nespėsiu pasiimti iki sausio 26d. Kažkas pasakojo, kad tokiu atveju vistiek galėsiu pasiimti pinigus ir vėliau, bet pakils marža. Įdomu ar kils visai paskolai, ar tik tai nepaimtai daliai. Kiek galėtų pakilti, jeigu dabar 1,4%. Koks tai būtų skirtumas kalbant eurais?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gediminai, dėkui už klausimą. Gali ir nepakilti jeigu su banku susikalbėsite ir paaiškinsite adekvačias priežastis. Tačiau visos kitos sąlygos privalo būti nurodytos sutartyje.

+3Buvo naudinga
Rolandas

Sveiki, Sudarėme būsto kredito sutartį kartu su bendraskoliu. Klausimas ar galima sutartį perrašyti vieno asmens vardu, pinigai dar neįsisavinti? Kiek tai kainuoja? Ar keistųsi banko marža? Bendraskolis sutinka, ginčo nebūtų. Ačiū. Pagarbiai, Rolandas

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rolandai, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti sutartį, kurią pasirašėte ir kalbėtis bei derintis su banku tiesiogiai. Tikrai negaliu pasakyti kokias sąlygas bankas pasiūlys, priklausys nuo to, kokia bendra situacija. Taip pat ar vieno Jūsų pajamos leis tokią paskolą gauti. Kalbėkitės su banku. Parašykite kaip sekėsi, įdomu.

+3Buvo naudinga
Aurimas

Sveiki. Noriu gauti 89000€ būsto paskolą, 15% turiu, dirbu užsieny komandiruotėse per lietuvišką firmą, moku tiek Lietuvai tiek kitai šaliai mokesčius. Į rankas gaunu -2200€, pildžiau paraiškas Swedbank ir Seb. Seb atemetė iškart nes jie neskaičiuoja komandiruotpinigių.. Swedbank pasiūlė išties prastas sąlygas - paskola bus suteikta tik su abiejais tėvais bendraskoliais,15 metų su 2.18% marža.. nes nori išvengti rizikos. Keista tai jog jie atsižvelgia į azartinius lošimus, nors užsiemu tuo atsakingai ir mažomis tikrai sumomis.. ar bandyti pildyti paraiškai Luminor? ar nebus panašios sąlygos kaip Seb banke.. ar tai geriausias pasiūlymas kokį galiu gauti iš Swedbank. Dirbu su tokiu atlyginimu jau virš metu. Ačiū už atsakyma.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurimai, dėkui už klausimą. Žinoma, kad bandykite Luminor! Deja, rizikos dėl azartinių lošimų yra įskaičiuojamos ir tai nėra geras ženklas. Dėl pasiūlymo gerumo negaliu pasakyti, tiesiog kiekvieno žmogaus situacija individuali, todėl ir sąlygos individualios. Marža 2.18% nėra didelė, tačiau ne vien marža svarbi imant būsto paskolą. Žiūrėkite ir lyginkite ir kitas sutarties sąlygas, mokėjimo būdus ir pan. Tačiau daug pasirinkimo kaip nėra, nes turime mažai bankų. Pabandykite Luminor.

+3Buvo naudinga
Donatas

Sveiki, Situacija: Swedbak buvo užpildyta paraiška būsto paskolai, atsakymas gautas - 1.75 EURIBOR, 80% finansavimas (senos statybos būstas). Teko kalbėti su kitu žmogumi, kuris teikė paraišką dėl to paties būsto, banko pasiūlymas buvo finansuoti 85% sumos. Susiekiau su vadybininke, paaiškinau situaciją, ir atsakymas buvo - jei bus iš naujo peržiūrima paraiška dėl 85% procentų finanasavimo, palūkanos automatiškai bus didesnės tuo atveju? Ar čia viskas normalu?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Nenormalu. Nemažai gauname užklausų, kad žmonės skundžiasi, jog po patikrinimo kyla marža. Sunku patikėti, to neturėtų būti, kiek konsultavomės to ir nėra. Bandysime pasigilinti.

+5Buvo naudinga
Rita

Laba diena. Norėčiau pasiteirauti, ar didesnis pradinis įnašas (ne 15 proc., o 30 proc.) keičia paskolos sąlygas? Aš suprantu, kad imama mažesnė suma, bet galbūt būtent dėl to bankai siūlo kaip pvz. didesnę maržą? Nes bankams labiau apsimoka, kad klientas imtų didesnę sumą arba būtų ilgesnis paskolos laikotarpis. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rita, dėkui už klausimą. Seniau buvo skirtumas kai kuriuose bankuose, dabar kažkaip nebeliko šitos privilegijos iš bankų. Bankai nori didesnės paskolos, jiems privalumas :) Pasiteiraukite kiekvieno banko individualiai pagal situaciją - gal kažkiek pagelbės.

+4Buvo naudinga
Eimantas

Sveiki, Ar atsižvelgiant į dabartinę situaciją, verta imti iš luminor banko būsto paskolą su 2,47 marža? suma ~32 tūkst. Palūkanos kintamosios, argumentuojamas banko sprendimas tokiai maržai - tai nedidelė suma, Nuo 1999 euribor kiek matau buvo pakilęs iki 5%, kaip manote, ar tai gali kartotis? Ar jūsų nuomone verta išklausyti kitų bankų pasiūlymo? (marža neišgasdino, kintamosios palūkanos taip pat).

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Eimantai, dėkui už klausimą. Žinoma, kad imdami būsto paskolą, privalote išklausyti bent TOP3 bankų pasiūlymų (SEB, Swedbank, Luminor). Palūkanos tikrai didės, per artimiausius 5 metus manau bus būm, bet niekas tiksliai nežino kada ir kodėl. Čia tik mano nuomonė. Visi laukia.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų