Būstas Klaipėdoje

Būstas Klaipėdoje. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „būstas Klaipėdoje“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

  1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
  2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
  3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Ligita

Laba diena, esu išsiskyrusi. Turiu 7 metų sūnų. Pieš skyrybas su vyru turėjome būsto paskolą. Prieš skyrybas pardavėme butą. Butas buvo imtas su paskola. Vaiko globa priteista man. Ar aš galiu teigti paraišką būsto lengvai gauti? Susiradau Klaipėdoje butą pirkimu. Gyvenamoji vieta taip pat deklaruota Klaipėdoje. Susidarėme preliminarią pirkimo - pardavimo sutartį. Kokie mano tolimesni veiksniai gauti savivaldybės paramą? Ar pirma eiti į banką dėl paskolos ar pirma kreiptis į savivaldybę dėl paramos. Gegužės mėn man sueina 35m.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ligita, dėkui už klausimą. Reikėtų žiūrėti kaip būtų traktuojamas Jūsų turėtas būstas ar kaip Jūsų ar kaip Jūsų vyro. Bet turbūt, kad dėl šio fakto bus vertinama, kad turėjote būstą. Kitas dalykas reikia žiūrėti prieš kiek laiko pardavėte turėtą būstą, jeigu seniau nei prieš 5 metus, tuomet parama būtų galima. Pasiskaitykite plačiau paramos būstui įstatymą.

+3Buvo naudinga
Aurelija

Laba diena, esame susituokę su vyru ir gyvename Kaune. Tačiau norėtume įsigyti būstą Klaipėdoje. Pajamos svyruoja apie 1400 eurų į rankas. Kaip reaguoja bankas suteikdamas paskolas, kuomet dirbama viename mieste, o norima įsigyti būstą kitame? Ar būtina iš pat pradžių persikelti į kitą miestą, pradirbti 6 mėnesius ir tik tada teirautis dėl banko paskolos ir paramos savivaldybėje? Ačiū už atsakymus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelija, dėkui už klausimą. Nebūtina gyventi kitame mieste, kad imti paskolą kitame mieste. Galite pirkti būstą ir gyvenant bei dirbant kitame mieste.

+4Buvo naudinga
Sigita

Laba diena. Šiuo metu skiriuosi su vyru, turiu 2 vaikus. Bendro turto neturime su vyru. Ar išsiskyrus yra galimynė man gauti paskolą pirmam būstui su lengvatomis? Ar būstas turi būti perkamas tik rajone, nes šiuo metu gyvename Klaipėdoje.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Yra dvi paramos apie kurias visi šneka, viena patvirtinta (visoje Lietuvoje), kita nepatvirtinta (regionuose). Taigi, Jums reikėtų kreiptis į savo miesto savivaldybę ir jeigu atitinkate sąlygas, gausite pažymą paramai, tada su ta pažyma eisite į banką ir imsite valstybės remiamą kreditą, kur valstybė padengs 10% kredito sumos. Plačiau skaitykite: viskas ką reikia žinoti apie paramą būstui.

+3Buvo naudinga
Ana

Norėčiau sužinoti, turiu nepilnametį sūnų 7m (sūnus yra ne sutuoktinio ir sūnų išlaikau ir rūpinuosi pati, biologinis tėvas nesirūpina) su vyru esame susituokę 2 metus, norime pirkti butą ar yra kokia galimybė gauti is valstybės kokią kompencaciją pirmam būstui įsigyti? Norimas bustas yra Klaipėdoje.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ana, dėkui už klausimą. Taip, galite gauti paramą, kreipkitės į savivaldybę dėl pažymos gavimo, o su pažyma galite eiti į bankus dėl būsto paskolos.

+3Buvo naudinga
Antanas

Laba diena. Gyvenu Klaipėdoje, vienas, tūrių neįgalumą 35 proc. (II gr.), mano pajamos ne viršija 88 VRP ir turtas ne viršija 123 VRP. Galių gauti būsto kreditą iki ~45 tūkstančių pagal turimas pajamas. Norėjau paklausti dėl valstybės paramos (20 proc.)? 1) aš ja gausių? Klaipėdoje? 2) jeigu aš paimsiu į kreditą būstą pvz. už 40 000 eur, valstybės parama bus skaičiuojama nuo visos sumos (40 000) arba tik nuo banko paskolos? 3) gavus valstybės paramą, kokias mano pareigos? Pvz. galių aš šita būstą per pirmus 5 metus nuomoti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Antanai, dėkui už klausimą. Atsakau:

 1. Nežinau ar gautumėte, reikia vertinti situaciją individualiai. Kreipkitės į savivaldybę dėl pažymos ir su pažymą į bankus dėl paskolos;
 2. Parama skaičiuosis nuo kredito sumos;
 3. Galite nuomoti, bet parduoti negalėsite. Atminkite, kad tai turi būti vienintelis ir pirmasis Jūsų būstas.
+5Buvo naudinga
Nerijus

Sveiki. Esu vienišas, vaikų neturiu. Domina paskola būstui iki 45 000eur su mano 15-20% pradiniu įnašu. Ar būtų įmanoma tiek Gauti? Šiuo metu uždarbis yra 550eur atskaičius mokesčius. Būstas būtų perkamas Klaipėdoje. Ir kokiu atveju reikalingas laiduotojas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Nerijau, dėkui už klausimą. Dabartinių Jūsų pajamų yra per mažai norint gauti tokio dydžio būsto paskolą. Su dabartinėmis pajamomis galite galvoti apie ±30 tūkst. eurų paskolą. Norint gauti 45 tūkst. eurų paskolą, reikėtų uždirbti bent 800 eur/mėn. Laiduotojas arba dabar sakoma bendraskolis yra reikalingas tuomet, kai perkančiojo būstą pajamų ar patikimumo nepakanka bankui. Pavyzdžiui jeigu Jūs negalėsite grąžinti paskolos, tuomet už paskolą bus atsakingas laiduotojas. Dabar bankai jau vengia laiduotojų ir juos vadina bendraskoliais, t.y. paskolą imtumėte kartu su tuo asmeniu-laiduotoju.

+4Buvo naudinga
Nerijus

o čia ±30tūkst. iš banko ir plius mano 15-20%? Ar mano 15-20% nuo ±30tūkst.?

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Nerijau, bankas Jums skolins apie 30 tūkst. eurų, tad visa kita dalis turi būti Jūsų. Daugiau neskolins dėl per mažų mėnesinių pajamų. Minimalus pradinis įnašas gali būti 15%, jeigu bankas sutinka arba daugiau. Būstas gali kainuoti pvz. 100 tūkst. eurų, tokiu atveju bankas finansuos 30 t., o Jūs turėtumėte mokėti 70 tūkst.

+4Buvo naudinga
Valentas

Sveiki. Jau kurį laiką svarstau apie savo asmeninį nekilnojamą turtą. Esu vienišas kopiantis į trečią dešimtmetį. Vaikų neturiu. Niekada nesu turėjęs jokių įsipareigojimu su bankais ar kredito bendrovėmis. Esu neseniai pakeitęs darbą, (dirbu ketvirtą mėnesį). Turiu nepertraukiamą penkerių metų stažą vienoje lietuvos firmoje. Domina paskola būstui iki 55 000eur su mano 15-20% pradiniu įnašu. Šiuo metu uždarbis yra 800eur į rankas, plius nepastovūs priedai iki 200eur. Ankstesniame darbe uždarbis buvo panašus, kintamas. Klaipėda.

 • Koks turi būti minimalus išdirbtas laikas vienoje įmonėje ar skaičiuojamos tik abstrakčios metinės pajamos?
 • Pirmas būstas ar galiu tikėtis/taikomos privilegijų/privilegijos?
 • Ką turima galvoje būsto įkeitimas?
 • Ar mano atveju reikalingas laiduotojas?

Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Valentai, dėkui už klausimus. Pagal nurodomas pajamas, paskolą turėtumėte gauti, tačiau minusas, kad naujoje darbovietėje dirbate tik 4 mėn., rekomenduotina išdirbti mažiausiai 6 mėn., nors jau dabar galite pradėti kalbėti su bankais ir rinktis.

 • Minimalus išdirbtas laikas turi būti 6 mėn. vienoje darbovietėje, kuo ilgiau nekeičiate darbo ir vienoje įmonėje dirbate- tuo palankesnis yra vertinimas. Nors tai vėlgi individualu;
 • Pirmojo būsto pirkimui yra suteikiama valstybės parama 10-20% (tik SEB ir Swedbank bankuose), tačiau tam turite atitikti šias nuostatas;
 • Perkant būstą su paskolą jį įkeisite bankui, tai reiškia, kad dokumentuose savininkas būsite Jūs, tačiau formaliai būstas priklausys bankui tol, kol neišmokėsite paskolos. Be banko leidimo, Jūs turtu negalėsite disponuoti;
 • Pagal tai kaip aprašėte savo situaciją, manau laiduotojas nereikalingas.
+6Buvo naudinga
Ridas

Sveiki, norėjau paklausti jei mes su žmona neturim jokios credito istorijos ir pirmą kartą nusprendėme pasiimti paskolą būstui įsigyti, ar būtų įmanoma ją gauti? Šeimoje 3 asmenys. Mūsų norima suma apie 85000€, būstas Klaipėdoje, mūsų pajamos 2000€ į mėnesį, mes dirbame ir gyvename užsienyje. Kokių dokumentų reikėtų norint patvirtinti mūsų uždarbį, ir ar ne problema, kad gyvename svetur? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą Ridai. Gyvenantiems ir dirbantiems užsienyje bankai įprastai finansuoja tik 50% būsto vertės (išskirtinais atvejais gali finansavimo procentas didėti), tai reiškia, kad kita 50% bus Jūsų pradinis įnašas. Taip pat bankai užsienyje dirbantiems prašo laiduotojo, kuris turėtų galimybę laiduoti paskolos sumai.

Beabejo reikės dokumentų apie Jūsų pajamų teisėtumą, tikrumą. Dažniausiai banko išrašai, darbo kontraktų sutartys ir tai patvirtinantys dokumentai. Siūlau pasikonsultuoti tiesiogiai su bankais, kadangi kiekvienas bankas gali pasiūlyti skirtingas sąlygas. Sėkmės!

+6Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų