Būsto įsigijimas

Būsto įsigijimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „būsto įsigijimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Karolis

Sveiki, planuojame įsigyti butą, o tam reikalinga banko paskola. Bankai vertina šeimos pajamas, turimus finansinius įsipareigojimus. O tarkime tokie finansiniai įsipareigojimai kaip mobilaus telefono įsigijimas išsimokėtimai su paslaugų planais iš telekomunikacijų bendrovių( Telia, Bitė, Tele2), interneto ir televizijos teikimo sutartys laikomi kaip finansiniai įsipareigojimai, kurie vertinimi imant paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Šie įsipareigojimai gali būti vertinami kaip mėnesinės išlaidos ir tiesiog vertinama bendrai prie tos sumos, kurios reikia vienam suaugusiam pragyventi per mėnesį. Bet kokiu atveju bankų vertinimo sistemos gali būti individualios ir gali jie žiūrėti įvairiai ir kiekvienas bankas turi savo pajamų/išlaidų/patikimumo vertinimo kriterijus.

+3Buvo naudinga
artur

Sveiki, ar bankai finansuoja paskolą sklypo įsigijimui? (Namų valda) Planuojame statyti namą ir refinansuoti paskolą su būsto paskola, kai bus įrengta namo dėžė.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artur, dėkui už klausimą. Įprastu atveju sklypo įsigijimo nefinansuoja bankai, nes nėra ką įkeisti. Turint įkeičiamo turto galbūt įmanoma bankuose. Sklypo finansavimas paprastesnis kredito unijose. Todėl galite mėginti skolintis kredito unijoje, o po to, kai pastatysite dėžutę, refinansuoti namo statybą su visu sklypu, banke.

+3Buvo naudinga
Daiva

Laba diena, Noriu įsigyti butą, konkretaus varianto neturiu. Apie mane: -25m -apskaitininkė (2,5m dabartinėje įmonėje) -600 eur į rankas - nėra finansinių įsipareigojimų - turiu pradinį įnašą (15-20 proc.) Seb bankas, pagal internetinę skaičiuoklę, rašo jog su esama finansine padėtimi galiu gauti 42 tūkst. eurų. Realiai susisiekusi konsultantė teigia, jog tik 23 tūkst. eurų su vidutiniškai 2,9% palūkanom. Kituose bankuose taip pat stipriai prasilenkia realybė su skaičiuoklės rezultatais? Luminor neatsako jau pusantros savaitės.. Klausimai: Ar yra tikimybė gauti 35-38 tūkst. paskolą kitame banke? Kokios palūkanos, mano esamoje situacijoje, gali būti laikomos normaliomis? Galima Swedbanke gauti būsto paskolos konsultaciją, jei neesu jų klientė? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daiva, dėkui už klausimą. Būsto paskolos skaičiuoklės ir konsultacijos telefonu neatspindi realios situacijos. Į bet kurį banką galite eiti dėl būsto paskolos ir prašyti ją suteikti netgi jei ir nesate to banko klientė ir tai būtina daryti - palyginti sąlygas ir pasirinkti kur jos geriausios. Reikia vykti į bankus, pateikti savo duomenis ir tik tuomet gausite tikslią informaciją ir pasiūlymą, visos kitos konsultacijos labai preliminarios. O su Luminor pastebėjome, kad sulėtėjo atsakymai, reikia kantrybės.

+4Buvo naudinga
Asta

Sveiki, ar galima imti banko paskolą namo statybai ir tuo pačiu sklypo įsigijimui bendrai? Sklypas vertingas, labai gražioje vietoje, jau turime susitaupę 50 proc. sklypo sumos. Mūsų turima pinigų suma sudaro daugiau nei 15% visos sumos, kurios mes prašytume iš banko.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Asta, dėkui už klausimą. Priklausys nuo projekto ir banko ar unijos, šiaip įmanoma. Bet įprastai patogiau, kai sklypas perkamas ir pamatai statomi savomis lėšomis tam, kad būtų ką įkeisti, tuomet bankai finansuoja lengviau. Tai labai individualu: jūsų pajamos, šeimos sudėtis, projekto vietovė, pats projektas, lūkesčiai ir t.t. Siūlau kreiptis tiesiai į visus bankus ir derintis sąlygas. Jei nepavyktų susitarti dėl sklypo finansavimo - kreipkitės į unijas.

+4Buvo naudinga
Indre

Sveiki, su vyru norime pirkti savo bustą - butas per du aukštus (miegamasis mansardoje) yra pilnai įrengtas parduodamas su viskuo viduje... Jo kaina 47 tūkst. €, norėtume išgirsti kaip pradėti ir nuo ko, kokia seka eina būsto įsigijimas... Pradinio įnašo neturime, bet esu įsitikinisi jog būstas vertas kur kas daugiau ir bankas tokiu atžvilgiu galėtų pravesti daugiau nei 85% reikalaujamo kredito ir be įnaso? Kaip viskas vyksta?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sveiki, Indre, dėkui už klausimą. Visų pirma noriu pasakyti, kad minimalus 15% pradinis įnašas savų lėšų yra būtinas, taip pat įvairiais atvejais gali būti reikalingas ir didesnis pradinis įnašas. Šis reikalavimas yra įvestas todėl, kad asmuo norėdamas pirkti tokio dydžio turtą privalo turėti tam tikrą pagrindą. Ir bankas neišduos Jums didesnės paskolos sumos negu bus nurodyta turto pirkimo-pardavimo sutartyje.

Taigi, pirminiai žingsniai būtų tokie, pirmiausiai pasikalbėkite su visais bankais, matau, kad užpildėte būsto paskolos paraišką pas mus - šaunu, greitu metu sulauksite bankų/unijų kontakto, nueikite susitikti su visais - taip turėsite daugiau informacijos apie Jums naują dalyką. Bankas įvertins ar apskritai gali išduoti tokio dydžio būsto paskolą Jūsų šeimai įvertinęs pajamas, kredito istoriją ir pateiks preliminarų pasiūlymą. Po to reikės Jūsų perkamo turto vertinimo ar tikrai tiek vertas turtas ir tada bankas jau galės pateikti tikslų pasiūlymą. Tolimesnius žingsnius, priklausomai nuo banko bus aptarsite su pasirinktu banku. Jeigu kiltų papildomų klausimų - klauskite.

+5Buvo naudinga
Tomas S

Jeigu ir vertintojai manys, kad butas vertas daugiau nei 47 tūkstančiai, galėtumėte tartis su savininkais, kad sutartyje nurodytumėt didesnę sumą ir atitinkamai paklastojus situaciją kaip ir galėtumėt apsieiti be pradinio įnašo. TAČIAU! Tai būtų ne tik nelegalu, bet ir labai rizikinga, todėl tikrai nerekomenduočiau taip elgtis.

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų