Būsto kredito sutartis

Būsto kredito sutartis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „būsto kredito sutartis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Dovydas

Sveiki, noriu imti 70 tūkst. eurų paskolą būstui įsigyti, man 20 metų, esu dirbantis užsienyje, pajamos pastovios 2000e. Ar Lietuvoje gali duoti tokią paskolą, kai nemato mano pajamų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovydai, dėkui už klausimą. Norint gauti būsto paskolą, reikia dirbti oficialiai ir pateikti bankams dokumentus apie gaunamas pajamas, kontraktus, darbo sutartis ir pan. Šiuo metu bankai sudėtingiau išduoda būsto paskolas užsienyje dirbantiesiems, tad reiktų kreiptis į bankus, išsiaiškinti situaciją, o nepavykus galima bandyti ir kredito unijose. Bankuose yra geresnės sąlygos nei kredito unijos, todėl kreipkitės pirmiau į bankus, tuomet į kredito unijas.

+3Buvo naudinga
Audinga

Sveiki, Abu su vyru dirbame su IDV pažymomis. Aš su IDV dirbu daugiau nei pusę metų, aksčiau dirbau pagal darbo sutartį. Vyras dirba su IDV jau turbut kokius 3 -4 metus. bendros mūsų pajamos turėtų gautis apie 1800 - 2000 eur. Mokumo istorijos be priekaištų. Ar galėtų kilti kokių problemų būsto paskolos gavimui? Taip pat, gal yra kokia tiksli skaičiuoklė vidutinėms pajamoms sužinoti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audinga, dėkui už klausimą. Priklauso nuo banko ar kredito įstaigos į kurią kreipsitės, atminkite, kad IV pajamos bus mažesniu reitingu vertinamos, taip pat individualios veiklos pajamoms pageidautina bent deklaracijų už 2 metus, kad pajamos būtų vertinamos (tačiau nebūtinai visuose bankuose). Reikia kreiptis į bankus ir teirautis dėl galimybių. Tikslių skaičiuoklių nelabai gali būti, nes kiekvienas atvejis yra individualus ir labai daug kriterijų susideda nustatant būsto paskolos sąlygas.

+4Buvo naudinga
Renald

Sveiki, pasiimėme su drauge paskolą kaip bendraskolininkai ir pirkome butą. Notariškai patvirtinta, kad butas mums priklauso lygiomis dalimis t.y. po 1/2. Šiuo metu gavosi taip, kad mes skiriamės ir reikia išspręsti turtinius klausimus. Ji nesutinka man parduoti savo dalies? Mano pajamos pakankamos periimti visa kredito suma. Klausimas ar as turiu pirmumo teise isigyti jos dali turto? Ir kas turetu ivertinti kaina, nes pagal jos norus dalies kaina neatitinka realybes.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renald, dėkui už klausimą. Parduoti galima tik sutinkant abiems pusėms ir bankui, todėl šiuo atveju jeigu nesutinka kita pusė parduoti NT, ji gali sakyti kainą tokią, kokią nori. Taip pat ir draugė savo dalies negalės perduoti be Jūsų ir banko, todėl pirmumo tik Jums. Čia taip pat yra svarbu ir banko sutikimas atlikti "pardavimą ar perdavimą". Yra sutartis ir pagal sutartį šis turtas priklauso Jums abiems. O šiaip įprastai, turto vertė yra nustatoma turto vertintojų.

+3Buvo naudinga
Rūta

Svarstau dėl paskolos butui. Mano atlyginimas geras, suma nebūtų didelė. Tačiau sutuoktinio kredito istorija bloga ir turi įsiskolinimų. Mes turime ikivedybinę sutartį, kur visas turtas bei įsipareigojimai yra atskirti. Paskolą norėčiau imti tik savo vardu. Norėčiau paklausti, ar sutuoktinio situacija turėtų kažkokią įtaką tam?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Reikia kalbėtis su banku ir žiūrėti koks bus banko požiūris į tai. Bus analizuojama ikivedybinė sutartis. Įprastu atveju - bloga kredito istorija bent vieno sutuoktinio, tikėtina reikštų neigiamą atsakymą.

+3Buvo naudinga
Nijolė

Sveiki, Ketinu imti paskolą būstui, šiuo metu laukiuosi, bet bankas to nežino. Paskolą bankas duoda, jau vyksiu pasirašyti kredito sutarties, o po savaitės nuo pasirašymo ketinu išeiti į dekretą - ar bankas tai matys, jei taip, ar jis turi teisę nebeišmokėti kredito, keisti sutarties sąlygas ar ją išvis nutraukti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Nijole, dėkui už klausimą. Jeigu pasirašysite kredito sutartį, tuomet nutraukti ar keisti sutarties jau neturėtų, tačiau teoriškai galbūt ir galėtų jeigu atsirastų kažkokių nenumatytų sutartyje nepaminėtų esminių aplinkybių, kurie įtakotų ir padidintų kredito grąžinimo rizikas. Bankai turi galimybę prieiti prie šių duomenų, nes bus pateikti duomenys į sodrą, tačiau ar tai įtakotų spręs bankas vertindamas situaciją individualiai.

Teisės aktai nedraudžia suteikti paskolos besilaukiančiai šeimai arba vienam iš tėvų, esančių vaikio priežiūros atostogose. Tačiau vadovaujantis ASN (atsakingo skolinimo nuostatai) 32.1 papunkčiu, kredito davėjas, vertindamas kredito gavėjo kreditingumą, privalo surinkti ir įvertinti informaciją apie kredito gavėjo pajamas, jų įvairovę, tvarumą, galimą kaitą ateityje ir pan. ASN 8.2 papunktyje nustatyta, kad atsakingasis skolinimas remiasi reikalavimu, jog turi būti vertinami visi objektyviai numanomi reikšmingi veiksniai, atsižvelgiant į kredito gavėjo pateiktą, iš kreditingumui vertinti naudojamų registrų bei informacinių sistemų gautą informaciją ir kitą kredito davėjui prieinamą informaciją, galintys turėti įtakos kredito gavėjo kreditingumui, ypač tokie kaip kredito gavėjo tvarios pajamos, jo kredito istorija, pajamų kitimo (augimo ir mažėjimo) galimybė, visi turimi finansiniai įsipareigojimai. Atsižvelgiant į nurodytas ASN papunkčių nuostatas, manytina, kad bankas turi teisę nustatyti tvarką dėl vaiko priežiūros metu gaunamų pajamų tvarumo ir jų vertinimo. Atsižvelgiant į tai, kad vaiko priežiūros atostogų metu pajamos sumažėja, vadovaudamiesi ASN 32.1 papunkčiu bankai privalo įvertinti ne tik tvarias pajamas, bet ir jų kaitą, pavyzdžiui, pajamų sumažėjimą, vertindami vartotojo kreditingumą. ASN nustato bendrą taisyklę ir pareigą atsižvelgti į tokio pobūdžio rizikas, o kredito davėjai kiekvieną atvejį privalo įvertinti individualiai.

+5Buvo naudinga
Rita

Sveiki. Turime būsto kreditą, kuris priklauso lygiomis dalimis mums su vyru. Skyrybų atveju noriu persirašyti būsto kreditą sau (pajamų tikrai užtenka) ir vyrui sumokėti (kompensuoti) jo dalį, kurią įnešėme kaip pradinį įnašą. kaip suprantu, tam man reikės pasididinti patį būsto kreditą. Gal galite pakomentuoti, kaip šiuo atveju turėtų atrodyti būsto kredito" pasididinimo procedūra, kad: a) galėčiau kompensuoti vyru jo dalį (apie 35000): b) turtą persirašyčiau tik savo vardu. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rita, dėkui už klausimą. Norėdami persirašyti būstą ir būsto kreditą tik ant savęs turėsite keisti būsto paskolos sutartį ir vadovautis sutartyje numatytomis sąlygomis. Taip pat bus reikalingas ir banko sutikimas ir patvirtinimas, kad Jūs pajėgi būsite įsipareigoti kreditui. Didinti būsto kreditą galėtumėte tuo atveju, jeigu būsto vertė bus pakankama jį padidinti. Dėl visos procedūros reikia kreiptis tiesiogiai į banką ir pasikonsultuoti koks būtų paprasčiausias variantas Jūsų atvejui, kadangi daugelis situacijų yra skirtingos.

+3Buvo naudinga
Robertas

Sveiki, Turime pasiėmę būsto paskolą Swedbank namui įsigyti. Namo baigtumas pirkimo metu buvo 60 proc, todėl pasirašėme kreditavimo sutartį namo įsigijimui ir užbaigimui. Sutartyje įtrauktas kredito paėmimo terminas 1 metai. Tačiau pasirašant sutartį tas nebuvo akcentuota. Įprastai šis terminas būna 18mėn. Taigi pradelsėme šį terminą ir susisiekėme su vadybininku, kad galėtume jį šiektiek pratęsti. Mus informavo, kad tai neįmanoma. Tiesiog reikia prašyti naujos paskolos, naujomis sąlygomis, vėl tikrinti kredito istoriją, atlyginimą ir pan. Palūkanų norma per metus aišku, kad pasikeitė, todėl tikėtina bus taikoma aukštesnė. Noriu jūsų paklausti ką daryti ir ar galimas paprastesnis sprendimas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Robertai, dėkui už klausimą. Vienintelis dalykas kurį matau, tai yra kalbėtis su banku ir susitarti gražiuoju. Paprašyti pateikti keletą galimų variantų. Galbūt yra kažkokių priežasčių, kurios būtų tinkamos bankui, dėl ko negalėjote įsirengti būsto per nustatytą laiką. Galite pasikonsultuoti su teisininkais. Tačiau sutartis yra banko pusėje, nes Jūs ją pasirašėte ir įsipareigojote įsirengti.

+3Buvo naudinga
Marija

Sveiki, po daugiau nei pusantrų metų stažo įmonėje perėjau į dukterinę įmonę. Šis perėjimas užtruko mėnesį laiko, todėl atsirado darbo trūkis. Taip pat visą šį laikotarpį vykdžiau individualią veiklą (1 m. 2 mėn. nenutrūkstamai iki dabar). Ar yra galimybė DABAR, o ne po pusmečio, vertinti mano pajamas didelei būsto paskolai gauti (neignoruojant mano buvusio darbo pajamų, ar vertinant dabartines)? Jeigu ne, kada būtų įmanoma greičiausiai? 2018.02-2019.07 atlyginimas 2000 eur. (į rankas) 2019.08 atlyginimas 2500 eur. (į rankas naujoje įmonėje) 2018.05 iki šiol vykdau individualią veiklą, mėnesio pajamos 1200 eur. P.S. vertinant tik individualios veiklos pajamas norimam kredito dydžiui neužtektų. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Marija, dėkui už klausimą. Kiekvienu atveju bankas vertins individualiai Jūsų pajamas ir jų stabilumą. Todėl gali būti, kad individualios veiklos pajamos Jums pagelbės. Bankai vertins Jūsų paaiškinimą kodėl buvo nutraukta sutartis ir vertins ateities galimybes, tad tik bankas apžvelgęs situaciją ir įvertinęs savo rizikos algoritmus galės pasakyti kada galės finansuoti. Manau, kad išeičių yra, tik pasikalbėkite su bankais ir pateikite visus reikalingus dokumentus veikloms pagrįsti.

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki. Norėčiau gaut būsto paskolą 30000€ ar įmanoma būtų jeigu dirbu dabar su termintuota sutartim, bet ji būtų pakeista į neterminuotą. Pajamos 1000 eurų per mėnesį į rankas, kredito istorija labai gera

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Manau, kad įmanoma, bet yra daug kitų reikalavimų, kurie yra vertinami išduodant būsto paskolą. Kalbėkite su bankais tiesiogiai, kad įvertintų situaciją.

+6Buvo naudinga
Samanta

Sveiki. Žinau, kad norint įsigyti būstą Lietuvoje, užsienyje reikia išdirbti metus, ir darbo sutartis turi buti neterminuota. Kokias dar papildomas sąlygas iškelia bankas? Ar reikia būti prisiregistravus Lietuvoje, norint gauti paskola?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Samanta, dėkui už klausimą. Gali būti visaip, nėra taisyklių ypač šiuo metu. Apskritai, bankai sunkiai išduoda paskolas tiems, kas dirba ne Lietuvoje ir gauna pajamas ne eurais. Esminis dalykas yra gera kredito istorija, stabilios ir aukštos pajamos (kuo ilgiau), patikima specialybė.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų