Minimali alga

Minimali alga. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „minimali alga“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Mindaugas

Sveiki. Norime imt paskolą būstui. Kaina buto apie 30-45 tūkst. eurų. 4 asmenų šeimos pajamos vidurkis 940e. Jei nekaupčiau pensijos, siektu alga 900-1000e. Alga svyruoja nes valandinis tarifas. Bet vidurkis toks-940e. Ar užtenka tokios sumos? Ir kokia minimali alga turi būti, kad gauti paskolą 4 asmenų šeimai? Ačiū. Atsiprasau uz gramatika, rasau is telefono.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, reikia kreiptis tiesiogiai į bankus, kad įvertintų situaciją. Kiekviena šeima, perkamas būstas, vietovė yra skirtingi, pagal tai bankai nustato labai individualiai galimybes ir sąlygas. Galbūt ir gautumėte paskolą, tačiau kuo daugiau pajamų būtų, tuo geresnes sąlygas ir laisvę deryboms turėtumėte.

+3Buvo naudinga
Artūras

Sveiki, su žmona norime pasiimti būsto paskolą, (būstas apie 52 tūkst., turime pradinį įnašą. Turime vieną vaiką. Abu dirbame savo įmonėje, algos dabar minimalios nusistatėme, tai abiems sudėjus apie €700 eur gaunasi, 200 už automobilio nuomą įmonei ir 200 už įrangos nuomą įmonei. Ar pinigai kuriuos gauname už nuomą skaitysis, ir ar gautume tokią paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Įmonės savininkams yra šiek tiek griežtesnis vertinimas ir turėsite pateikti įmonių balansus ir t.t. Ar tokios nuomos pajamos gali būti vertinama kaip pajamos - nemanau, nes negalėtumėme jų pavadinti kaip stabilių ir tvarių, tačiau kiekvienu atveju skirtingi bankai vertina individualiai ir gali būti įvairiai. Kreipkitės į bankus individualiam Jūsų situacijos vertinimui.

+5Buvo naudinga
Solveiga

Laba diena, man 32 metai ir norėčiau pasiimti būsto paskolą (butas kainuoja 22000€, pradinį įnašą 20% nuo sumos turiu). Uždirbu 650€ į rankas, ir turiu 2 vaikus, todėl man reikalingas laiduotojas. Ar tėtis, jam 53 metai, galėtų laiduoti, jis dirba, gauna minimumą, taip pat ūkininkauja. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Solveiga, dėkui už klausimą. Reikia kreiptis tiesiogiai į bankus dėl vertinimo. Galimybė laiduoti yra, tačiau minimali alga gali būti nepakankama, kad pagelbėtų Jums. Kreipkitės į bankus, įvertinę situaciją, sulauksite patarimų kaip elgtis.

+4Buvo naudinga
Dita

Sveiki. Be jokių įsipareigojimų su min. alga ar galėčiau kreiptis bankų pagalbos, kad suteiktų paskolą būstui įsigyti? Turint NT ir didelį žemės valdos sklypą gal vertėtų pamėginti kreiptis į kredito unijas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dita, dėkui už klausimą. Stabilios ir pakankamos pajamos yra būtinos bet kur, nes kitaip neturėsite iš kur grąžinti paskolų. Galite mėginti visur, situacijos individualios.

+3Buvo naudinga
Skaiste

Sveiki, aš norėjau paklausti. Norėtumėm paimti paskolą, statyti namą, aš uždirbu minimalią algą, o vyras taip pat, o paskolos dydis būtų apie 50000 eurų. Ar duotų mums tokią sumą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Skaiste, dėkui už klausimą. Neduotų.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveik,i noriu kreiptis dėl paskolos būstui, būsto kaina 11000 eur, pusę sumos 5000eur turiu kaip pradinį įnašą, dirbu apie 8 metus viename darbe. Atlyginimas minimali alga, turėjau seniau skolų anstoliams, bet išmokėjau, ar galėčiau kreiptis ir tikėtis gauti paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Reikia kreiptis į bankus tiesiogiai: Luminor, SEB, Swedbank. Tačiau pagal Jūsų pateiktą situaciją pajamų yra per mažai, reikėtų bent 450-500 eurų per mėn.

+3Buvo naudinga
Janina

Laba diena, turime klausimą ar galėtume gauti paskolą būstui įsigyti jei mano pajamos yra tik minimali alga, o mano draugo apie 1000 €, bet jisai dar turi paėmęs vartojimo paskolą kurią pabaigs mokėti po pusantrų metų. Pradiniam įnašui sumą turime. Gal galėtų jisai būti mano laidotoju. Norimo buto kaina yra apie 16000 €. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Janina, dėkui už klausimą. Manau, kad galite gauti paskolą, tačiau reikia individualaus tiek Jūsų, tiek perkamo būsto vertinimo. Kreipkitės į bankus dėl detalaus pasiūlymo gavimo.

+3Buvo naudinga
Violeta

Laba diena, ar yra galimybė gauti parama is valstybės jei vienas sutuoktinių dirba oficialiai Jungtynėje Karalystėje o kitas Lietuvoje, bet gauna minimalą algą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Violeta, dėkui už klausimą. Reikėtų pasikalbėti su bankais tiesiogiai, kad įvertintų situaciją. Tačiau šiuo metu visi bankai yra sustabdę būsto paskolų išdavimą tiems, kurie pajamas gauna užsienio valiuta, t.y. ne eurais.

+3Buvo naudinga
Lela

Laba diena. Man 27 metai, darbo stažas beveik 9 metai iš jų paskutinius keturis dirbu tam pačiam darbe. Mano pajamos minimali alga plius komandiruotpinigiai, kuriuos gaunu kas mėnesį, nes daug dirbu (komandiruotėje), išeina mano pajamos mazdaug 1200-1700 . Esu viena be vyro ir vaiko. Jei mane domina kotedžas Vilniuje, kurio verte 73000, tai atėmus 2000 e maždaug popieriams susitvarkyt. Koks mano turėtų būt įnašas, jei mane domina Swedbank? Kokios būtų palūkanos (kiek tektų permokėt)? Kokias geriau imti fiksuotas, kintamas? Ką galėtumėt patarti dėl sutarties su banku, kad nepermokėt?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lela, dėkui už klausimą. Dėl komandiruotpinigių jie būtų vertinami jeigu mokami reguliariai. Bankas įvertintų kokių koeficientu šios pajamos būtų skaičiuojamos. Pagal pateiktas pajamas manau atitinkate būsto paskolos gavimą. Nuo būsto vertės turėsite susimokėti mažiausiai 15% pradinį įnašą (10 950 EUR nuo 73 tūkst. EUR), o popierių tvarkymas yra papildomi mokesčiai ir jie į būsto pirkimo kainą ir vertę neįeina.

Norint sutaupyti ir nepermokėti visų pirma patarčiau kreiptis į 4 didžiuosius bankus SEB, DNB, Swedbank, Nordea. Pateikti jiems konkretų norimą turtą, sulaukti pasiūlymų ir pasirinkti geriausias sąlygas ir poreikius atitinkantį banką. Banko maržos vidurkis šiuo metu yra apie 1,6%, bet tik įvertinus individualiai gausite Jums paskirtą maržą ir pasiūlymą.

Fiksuotos ar kintamos palūkanos yra kiekvieno asmens individualus reikalas ir sprendimas. Šiuo metu pigiau yra imti kintamomis palūkanomis, bet tie, kas nori jaustis saugesni 5-10 metų, ima fiksuotas ir ramiai gyvena, nors ir permokėtų šiuo metu, bet gal ateityje tas saugumas atsipirktų.

+4Buvo naudinga
Justinas

Laba diena, Kaip gauti būsto paskolą uždirbant 380 EUR ant popieriaus. Kodėl bankai iškart sako "NE". Tai Minimali alga nėra pinigai bankui? Ačiū už ats.

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Justinai, ačiū už klausimą. Nuo 2016 07 01 nustatytas minimumas yra 380 Eur ("ant popieriaus"), pagal Valstybės paskaičiavimus tai yra minimali suma, reikalinga žmogui pragyventi per mėnesį. Bankai paskolos nesuteikia vertindami riziką, jog gaudamas tik minimalią algą neturėsite iš ko mokėti už paskolą. Jeigu neturite vaikų, norėdamas gauti 20.000 Eur paskolą turėtumėte gauti bent 500 Eur "į rankas".

+6Buvo naudinga
Justinas

Bet anksčiau buvo minimumas 800 Lt ir kad gauti paskolą reikėjo gauti bent 1000 Lt. Dabar litais būtų į rankas minimumas 1150 Lt. Kažkokia įdomi bankų politika žmogui paliekanti nuomuotis būstą už 150 eur per mėn - normalu. O paskola būstui būtų 90 Eur tai jau kažkokia didelė rizika. Juk gi dar yra būsto draudimas bankams, kurie atsiimtų pinigus jei kažkas blogai būtų. Čia konkrečiai kalbama apie Šiaulius ne apie Sostinę kur kainos išpūstos. Kaip tada isigyti būstą jei Valstybė taip iškreipia minimalų atlyginimą?

+9Buvo naudinga
Inga

Laba diena, jei i rankas gaunu 550€ ar galiu gauti paskolą ,ir panašei kokio dydžio?? Dirbu pusę metų

+5Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų