Turimas kreditas

Turimas kreditas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „turimas kreditas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Marius

Sveiki, nuo 2011 metų turime buto paskolą banke (dabar likę 38000). 2019 vaikui (1m) nustatė vidutinį neįgalumą, ar yra kažkokia valstybės pagalba tokiu atveju su turimais kreditais.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Mano žiniomis tokių paramų nėra.

+3Buvo naudinga
Antanas

Laba diena. Gyvenu Klaipėdoje, vienas, tūrių neįgalumą 35 proc. (II gr.), mano pajamos ne viršija 88 VRP ir turtas ne viršija 123 VRP. Galių gauti būsto kreditą iki ~45 tūkstančių pagal turimas pajamas. Norėjau paklausti dėl valstybės paramos (20 proc.)? 1) aš ja gausių? Klaipėdoje? 2) jeigu aš paimsiu į kreditą būstą pvz. už 40 000 eur, valstybės parama bus skaičiuojama nuo visos sumos (40 000) arba tik nuo banko paskolos? 3) gavus valstybės paramą, kokias mano pareigos? Pvz. galių aš šita būstą per pirmus 5 metus nuomoti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Antanai, dėkui už klausimą. Atsakau:

  1. Nežinau ar gautumėte, reikia vertinti situaciją individualiai. Kreipkitės į savivaldybę dėl pažymos ir su pažymą į bankus dėl paskolos;
  2. Parama skaičiuosis nuo kredito sumos;
  3. Galite nuomoti, bet parduoti negalėsite. Atminkite, kad tai turi būti vienintelis ir pirmasis Jūsų būstas.
+5Buvo naudinga
Adolis

Sveiki, esu 24metų vaikinas, gyvenu Alytuje, iš bankų gavau atsakymą kad būsto kreditą be problemų gali suteikti iki ~46 tūkstančių pagal turimas pajamas, dabar iškilo klausimas dėl valstybės paramos, skaičiau įstatyme, kad gali pretenduotu ir asmenys kurių pajamos ir turtas neviršiją tam tikrų VRP, mano pajamos viršina 88 VRP bet neviršina turto 123 VRP nes jokio turto neturiu, tai ar galiu pretenduoti vienas į valstybės paramą kai pajamos viršina nustytą VRP bet turto neviršina?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Adoli, dėkui už klausimą. Į paramą gali pretenduoti tik jaunos šeimos, t.y. tie, kurie yra susilaukę vaiko ir yra susituokę (arba gyvena atskirai). Taigi, Jūs negalėtumėte gauti paramos. Taip pat sąlyga dėl pajamų ir turto negaliotų, nes turite neviršyti tiek pajamų, tiek turto dydžių. Įstatyme yra paminėta, kad parama suteikiama ir vienam asmeniui, ten turima omenyje neįgaliuosius ir našlaičius.

+3Buvo naudinga
Sigita

Sveiki. Norėjau paklausti. Esame 4 asmenų šeima. Šeimos pajamos yra 1400 eur į mėnesį. Turim vartojamąjį kreditą, mokame laiku, liko mokėti 6 mėn. Norėtume imti 35000 tūkstančius butui pirkti. Ar gautume tokią paskolą? Butą planuojame pirkti nedideliame miestelyje.

Atsakyti
Tomas S

Laba diena, gerb. p. Sigita, preliminarūs skaičiavimai rodo, kad paskolą galėtumėte gauti jeigu ne dabar, tai ateityje. Kodėl rašau, kad ateityje? Šiuo metu Jūs turite vartojamąjį kreditą, bet nepaminėjote jo sumos. Kitas niuansas - reikia turėti pradinį įnašą.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Jūsų pajamos būtų pakankamos gauti būsto paskolai. Tačiau didžiausias klaustukas pateikiant atsakymą yra Jūsų turimas vartojimo kreditas ir Credit info reitingas. Priklausomai nuo to, dėl kokių priežasčių, kaip dažnai ir kokio dydžio vartojimo kreditus imate, priklausytų ir atsakymas dėl būsto paskolos išdavimo. Jūsų pajamos yra gana didelės, tačiau faktas apie vartojamuosius kreditus iš karto bankui kels įtarimą, kad Jums nepakanka Jūsų uždirbamų pajamų jau dabar - net ir neturint įsipareigojimo būsto paskolai. Įprastai bankai vengia išduoti būsto paskolas turintiems vartojimo kreditus, tad patarčiau išsimokėti kreditą jau dabar ir daugiau nebesiskolinti su tokiomis didelėmis palūkanomis. Praėjus šiek tiek laiko, galėsite pretenduoti į būsto paskolą.

Bet kokiu atveju siūlyčiau kad ir dabar pasikonsultuoti su bankais ir paaiškinti situaciją bendram supratimui. Žinoma, turite įsitikinti ir pasiskaičiuoti, kad nuo Jūsų gaunamų mėnesinių pajamų (po kredito padengimo) būsto paskola nesudarys daugiau nei 30% (Bankai.lt rekomendacija).

+7Buvo naudinga
Sigita

Ačiū už atsakymą.

+1Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų