Dovanotas turtas

Dovanotas turtas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „dovanotas turtas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Viktorija

Laba diena, prieš keletą metų senelė man padovanojo gyvenamajį būstą, tačiau deja po pusės metų mirė. Po mirties jos dukros pasidalijo turtą ir nori atimti iš manęs senelės man dovanotą butą. Ar teisiškai jos gali tai padaryti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, nežinau detalių, teoriškai gali, jeigu pavyktų užginčyti dovanojimą ir pan. Realiai, tai turtas yra tik Jūsų.

+4Buvo naudinga
Greta

Sveiki, ar dovanotą turtą galima įkeisti banke? (situacija - seneliai man padovanojo žemę, ir as noriu ją užstatyti bankui kad gaučiau didesnę paskolą.) ar tai imanoma?dėkoju už atsakymą

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Jeigu turtas yra Jūsų, tuomet tą turtą galite užstatyti, parduoti ir daryti ką norite jeigu dovanojimo sutartyje nėra nurodyta kitaip. Turtą įkeisti galima, yra tam tikros paskolų programos su turto įkeitimu, pasidomėkite konkrečiame banke.

+4Buvo naudinga
Asta

Sveiki, norėjau pasiteirauti dėl valstybės skiriamos paramos jaunoms šeimoms, pirmąjam būstui įsigyti regionuose. Prieš kelis metus tėvai dovanojo butą, tačiau šiuo metu jis jau yra parduotas. Ar tėvų dovanotas nekilnojamas turtas bus traktuojamas kaip jau įgytas turtas (turėtas pirmasis būstas ar pan.) ir šeimai teikti paraišką paramai gauti nebegalima?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Asta, dėkui už klausimą. Nebent atitinkate vieną iš salygų, tuomet dar galite, kitu atveju ne:

  1. neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
  2. turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti;
+4Buvo naudinga
Aistė

Sveiki, jei mes esam jauna šeima, auginam du vaikučius ir norim gauti subsidijas pirmam būstui, man tėtis padovanojo sklypą su senais pastatais, o tame sklype aš norėciau statyti namuką, ar galėtume gauti subsidijas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aiste, dėkui už klausimą. Priklauso nuo tų namukų tipo ir kaip ten tas turtas įvertintas. Yra du paramų tipai, pagalvokite kurią paskolą pasirinkti.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki. Su drauge planuojame imti paskolą būstui. Taipogi turiu padovanotą būstą (vieno kambario). Ar kažkuo keičiasi išduodamos paskolos sąlygos jeigu jau turiu padovanotą nekilnojamą turtą? Ar imant paskolą bus skaičiuojami bendri pinigai jei kol kas esame nesusituokę?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Sąlygos nesikeičia, turimas dovanotas turtas neįtakos nieko, galbūt net pagerins situaciją. Taip, bus skaičiuojami bendri pinigai, nes paskolą imsite dviese kaip bendraskoliai.

+3Buvo naudinga
Vaidas

Sveiki, esam 5 asmenų šeima, turim 70 kv. m. butą. Žmona paveldėjo buto dalį, bet ją padovanojo broliui, po dovanojimo praėjo metai laiko. Ar tas dovanotas turtas vistiek bus į trauktas į mūsų šeimos turtą norint gauti valstybės remiamą paskolą namui statyti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaidai, dėkui už klausimą. Šiuo atveju reikėtų vadovautis šiuo punktu:

Įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje arba atitinka vieną iš šių sąlygų:

  1. neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
  2. turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti.

Vertinant antrąjį punktą, tai paramos negautumėte, nes turite būstą, kurio naudingasis plotas yra 14 kv. m. vienam šeimos nariui. Arba vertinant pirmąjį punktą, nuosavybės teisės netekote tik prieš metus, kai reikia bent 5 metų.

Dėl tikslesnių vertinimų pasitarkite savivaldybėje.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų