ES šalys

ES šalys. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „ES šalys“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Renata

Sveiki, Žinau, kad visi ES šalių gyventojai paskolas gali imti ne tik Lietuvoje esančiuose bankuose, bet bet kuriame banke esančime ES. Galbūt galėtumėte pakomentuoti apie tokių paskolų sąlygas, arba nukreipti kur rasti daugiau informacijos? Dėkoju.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimą. Taip, Europo Sąjungos taisyklėse, yra galimybė skolintis bet kurioje šalyje, bet bankai gali atsisakyti. Todėl bankai ir atsisako, jeigu nėra galimybės kaip įvertinti perkamo turto ar asmens, kuris gyvena ne toje šalyje, kurioje veikia bankas. Kolkas dar neteko girdėti atvejų, kad užsienio bankai finansuotų Lietuvoje esantį perkamą būstą fiziniams asmenims.

+3Buvo naudinga
Olga

Sveiki, Planuojame įsigyti būstą su daline apdaila, atlikome jo vertinimą ir nors Registrų centre įregistruotas 100 proc. baigtumas, vertintojas įrašė pastabą, kad, jo nuomone, baigtumas siekia apie 90 proc. Ar tokiu atveju bankas, svarstydamas paskolos suteikimo klausimą, būtinai atsižvelgs į šitą pastabą ir finansuos mažesnę dalį (skaičiuojant nuo 90 proc. kainos)? Bendra vertinimo kaina yra kiek didesnė už sutartą pardavimo kainą. Iš anksto dėkoju.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Olga, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo to, kokia ta pastaba. Realiai turėtų būti 100% baigtumas ir registrų centre ir pagal turto vertinintoją. Manau, kad tai individualus dalykas ir spręsite tiesiogiai su banku, turto vertintoju. Įprastai būstas su daline apdaila ir būna apie 85-90% baigtumo. Pradžioje finansuos tiek, kiek bus įvertinta turto vertintojo, po to, pasiekus 100% baigtumą ir pakėlus būsto vertę, bankas Jums išmokės tą skirtumą. Priklausys nuo to kaip pasirašysite sutartį ir su kuriuo banku. Tad galima sakyti, kad finansuos visą 100% dalį, tačiau turėsite šiek tiek padirbėti ties tuo.

+3Buvo naudinga
Olga

Sveiki, Ačiū už Jūsų atsakymą. Esmė tokia, kad vertintojo nustatyta kaina vis tiek didesnė už tą, kurią sutarė šalys (o paskola prašoma tik įsigijimui, ne įsirengimui), todėl, jei gerai suprantu, bankas neturi pagrindo nesuteikti visos prašomos paskolos sumos? Pvz., sutarta kaina yra 100.000, vertintojas įvertino turtą 105.000. Dėl baigtumo procento, kiek žinau, bankas gali įpareigoti per tam tikrą laiką įregistruoti 100 proc. baigtumą Registrų centre, bet jei toks jau įregistruotas, tai ar gali sakyt "darykite vertinimus tol, kol vertintojo nuomone bus 100 proc. baigtumas", nes čia labai subjektyvu. Dar kartą ačiū!

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Taip, bankas vadovausis ta suma, kurią įvertins turto vertintojas. Taip, turto vertintojai gali vertinti skirtingai, todėl dar vis galioja „pažįstamų” turto vertintojų, kurie tinka pasirinktiems bankams, pagalba. Turto vertintojų yra nemažai. Bankas nuo įvertintos sumos Jums finansuos iki 85% sumos. Tai tarkime, jeigu bankas finansuoja 85%, tuomet pradiniam įnašui savų pinigų turėsite turėti 15 tūkst. (15% nuo 100 tūkst.) + 5 tūkst. (to, kas viršijo turto vertintojo sumą).

Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų