Rezervavimo sutartis

Rezervavimo sutartis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „rezervavimo sutartis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Beata

Laba diena, planuojame pirkti namą, netrukus pasirašysime rezervavimo sutartį. Tačiau namas šiuo metu nėra 100% priduotas, dabartiniams gyventojams statytojas žada per mėnesį pilnai priduoti. Tai klausimas, ką įtraukti į preliminarią sutartį, kad apsidraustumėm nuo nuostolių statytojui neįvykdžius pažado? Ar galima įtraukti delspinigius už pavėluotas dienas ar prašyti avanso dydžio kompensacijos netesybų atveju?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Beata, dėkui už klausimą. Galite, jeigu statytojas sutinka. Kas blogiausio gali nutikti, tai statytojas subankrutuoja ir dingsta.

+4Buvo naudinga
Laura

Norime imti paskolą būstui. Pajamos pakankamos. Tik namas dar statomas, būtų pastatytas per 7 mėn nuo rezervavimo. Ar bankai gali išduoti kokias garantijas, kad suteiks paskolą po tų 7 mėn (kai namas bus inventorizuotas)? Suprantama sąlyga, kad mūsų finansinė, darbinė padėtis nesikeis.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Na, matote, bankai dar nežino ar iš viso bus tas namas pastatytas ir kokia bus jo būklė ar vertė. Iš anksto nėra kaip nustatyti būsimo namo vertės. Tad nemanau, kad bus galima, nebent bankas su statytoju turi sutartis. Pasikalbėkite tiesiogiai su bankais.

+3Buvo naudinga
Rimvydas

Sveiki, mano klausimas- ar pervedamas avansas už rezervuojamą būstą, banko bus traktuojamas kaip dalis pradinio įnašo? Ypač jei avansas pervedamas dar nenuėjus į banką dėl būsto paskolos. Ar pradinį įnašą (15%) būtinai reikia turėti savo sąskaitoje? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rimvydai, dėkui už klausimą. Taip, pervedamas avansas, bus traktuojamas kaip dalis pradinio įnašo.

+5Buvo naudinga
Aleksandr

Sveiki, Planuoju pirkti dar statomą butą, kuris turi būti pabaigtas 2018 1-ą ketvirtį. Jau pasirašyta rezervavimo sutartis, pagal kurią iki metų pabaigos mokant kas mėnesį turiu surinkti 15% buto vertės. Noriu imti busto paskolą. Jokių paskolų niekada neturėjau. Klausimai: 1. Ar tas faktas, kad 9 mėnesius renkame pradinį įnašą, gali įtakoti tai, kad iš bankų galima bus išsiderėti geresnių sąlygų? 2. Jei dabar užsakysiu kreditinę kortelę, kaip bankai žiūrės į tai, kad turiu ją nors ir nenaudosiu pačio kredito? Ar neįskaičiuos nustatytą kortelės limitą kaip kažkokį įsipareigojimą? (Kreditinė kortelė reikalinga labiau dėl siūlomų draudimų negu dėl pačio kredito.)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aleksandr, dėkui už klausimus. Visų pirma prieš pasirašant rezervavimo sutartį ir planuojant pirkti būstą su paskola reikėtų išsirinkti banką, kitaip galite turėti problemų. Žinoma nežinau Jūsų finansinės ir bendros situacijos, gal ji yra gera ir užsimerkęs gausite paskolą. Tačiau, jeigu klausiate tokių klausimų - visų pirma rekomenduoju pereiti per visus bankus ir išsiaiškinti kuris bankas finansuos geriausiomis sąlygomis. Įprastai naujos statybos butai būna pasirašę sutartis su bankais ir siūlo geresnes sąlygas nei kiti bankai. Tad atsakant į klausimus:

  1. Neturėtų įtakoti, tačiau kuo greičiau išsirinkite banką, kuris finansuos būsto pirkimą;
  2. Išsirinkite banką būsto paskolai, o tada prie to paties gausite ir korteles. Šiaip jeigu kredito nenaudosite - neturėtų būti problemų.

Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Simona

Sveiki, turiu klausimą. Esu pasirašiusi rezervavimo sutartį su CITUS įmone, dėl buto rezervavimo ir pervedusi pradinį įnašą. O su banku sutartis bus pasirasoma tik gegužės gale. Bet dabar pažiūrėjau, jog mano darbo sutartis yra terminuota metam laiko, nors galvojau ir sakiau jog yra neterminuota. Ar tai gali kažkaip paveikti būsto paskolos ėmimą? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Manau, kad gali įtakoti. Patarčiau pasikalbėti su banku tiesiogiai, pasitikslinti ir paprašyti garantinio rašto, kad paskola konkrečiomis sąlygomis bus išduota. Pasiruoškite iš anksto, kad paskui nebūtų siurprizų ir bankas neišduos paskolos. Turite žinoti konkrečias sąlygas prieš sutinkant pasirašyti sutartį su banku, taip pat bankas turi žinoti tikslią Jūsų informaciją. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų