Statomas būstas

Statomas būstas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „statomas būstas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Dovilė

Sveiki. Esu dirbanti 24m. mergina. Dirbu 3 metus toje pačioje įmomėje pagal specialybę. Konsultacijos metu banke buvo patvirtinta, kad bankas sutiks duoti paskola. Mėnesio uždarbis yra svyruojantis 700-1100€. Pradinį įnaša turiu, kredito istorija puiki, norima paskolos suma yra 49000€. Būstas yra statomas, sutartį su pardavėju reikėtu pasirašyti jau dabar, statybos darbai bus baigti liepos mėn., bus atlikta dalinė apdaila. Baigtumas 80%. Dėl kokiu priežasčiu bankas gali nebeduoti paskolos? Tokiu atveju prarasčiau pradinį įnaša.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Kol nepasirašėte jokios garantinės sutarties su banku, tol bankas gali atsisakyti finansuoti. Taip pat bankas gali nepaaiškinti kodėl paskolos neišdavė. Priežastys gali būti įvairios, pavyzdžiui Jūsų situacija/kreditingumas pasikeitė, praradote darbą, bankui nepatinka statytojai ir pan.

+3Buvo naudinga
Evaldas

Sveiki. Ruošiamės įsigyti naują būstą, taip pat planuojam pasinaudoti valst. skiriama subsidija pirmam būstui įsigyti. Namo baigtumas 80%. Ar gerai supratau, subsidija skiriama tik tuo atveju, kai namo baigtumas 100%? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evaldai, dėkui už klausimą. Subsidija bus išmokama tuomet, kai namo baigtumas bus 100%, bet pažyma bus išduodama ir tada, kai perkamas būstas ar statomas nebaigtas būstas.

+5Buvo naudinga
Marija

Sveiki, Ar galima pretenduoti į subsidiją jaunoms šeimoms regionuose, jei sklypas (sodų bendrija) kuriame būtų statomas būstas nuosavybės teise priklauso tėvams.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Marija, dėkui už klausimą. Norint gauti paramą, visas turtas turi priklausyti Jums.

+3Buvo naudinga
INA

Sveiki, pretenduoju į subsidiją regionuose 20 proc. Turto nėra jokio. Ieškome sklypo tame pačiame regione. Ar sklypo pirkimą subsidijuotų valstybė? 15 proc? Ant sklypo planuojame statytis namą iki 80 kv m2. Bankas paskolą suteiktų tik pastačius dėžutę. Sekantis žingsnis - ar mums kompensuotų to pastatyto namo 20 proc paimtos paskolos, ar ne? Konkrečiai kaip su subsidija norint statyti namą, ar ji suteikiama statyboms? Ar ji suteikiama tik pridavus namą? Ar visai nesuteikiama tokiu atveju? ar perkamam sklypui suteiktų paramą? Ar dviems objektams (sklypui ir būstui) jau nesuteiktų ir reiktų vieną pasirinkti? Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ina, dėkui už klausimus. Klausimai persipina, tad pabandysiu pateikti esminius punktus, kurie kaip ir atsakys į Jūsų klausimus.

Kokio dydžio paramą galite gauti:

  • neauginančioms vaikų – 15 proc.;
  • auginančioms 1 vaiką – 20 proc.;
  • auginančioms 2 vaikus – 25 proc.;
  • auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc.

Paskata:

  • Padidėjus šeimai galima kreiptis dėl papildomos subsidijos, tačiau kreipimosi metu šeima turi atitikti jaunos šeimos apibrėžimą, tai yra sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis asmuo negali būti vyresni nei 35-erių.
  • Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Ji būtų išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo būsto kredito suteikimo dienos.
  • Sklypui, kuriame turi būti statomas jaunos šeimos būstas, gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito sumos.
  • Paskola suteikiama butui ar namui šalies regione įsigyti, taip pat namo statyboms.
+4Buvo naudinga
Žygimantas

Sveiki, man 23 metai, planuoju įsigyti būstą kurio kaina 68 tūkst. eur, kadangi būstas yra vis dar statomas ir bus naujos statybos reikės pinigų jo įrengimui, o šiuo atveju turiu tik pradiniam įnašui. Ar bankas duotų didesnę paskolą ir kaip reiktų elgtis norint gauti didesnę paskolą, kad užtektų būsto įrengimui (planuoju įrengimui 10-11tūkst. eurų). Beje kiek galiu tikėtis paskolos gaudamas 1000eur į rankas ir neturėdamas jokių įsipareigojimų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Žygimantai, dėkui už klausimą. Būsto paskolos dydis priklausys nuo to, kiek bus turtas įvertintas ir kokio dydžio paskolą bankas galės suteikti įvertinęs Jūsų situaciją. Pagal gaunamas pajamas, Jūs manau ir galėtumėte gauti apie 68 tūkst. O paskolą įsirengimui taip pat galėsite gauti, yra įvairių paskolų, tačiau priklausys nuo to, kuriame banke imsite būsto paskolą. Tiesiog kreipkitės į TOP3 bankus ir gaukite pasiūlymus, palyginkite ir išsirinkite geriausią.

+3Buvo naudinga
Dovile.B

Laba diena, Nuo rugsėjo 1d. įsigaliojo įstatymas, pagal kurį, galima parama jaunoms šeimoms perkant būstą regionuose. Aš ir mano draugas esame nevedę( vestuvės bus 2019m pavasarį). Esame išsirinkę būstą regione, sumokėję rezervacijos mokestį (būstas yra statomas, planuojama darbų pabaiga 2018m spalio mėn.) Mano klausimas būtų toks, ar mes galime pretenduoti į paramą, jei būsto pirkimo metu nebūsime susituokę? Gal būt paramą galėsime gauti po vestuvių nepriklausomai nuo to, kad būstas jau bus įsigytas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Negalite, nes nesate vedę, o pažymą galite gauti tik vedę. Be pažymos paramos kredito gauti negalėsite.

+4Buvo naudinga
Diana

Sveiki, Norėčiau paklausti ar galima kažkaip rezervuoti subsidiją? Priklauso pagal kriterijus, tačiau norimas pirkti būstas šiuo metu dar yra statomas. Kiek žinau iš savivaldybės pažyma galioja 10dienų per kurias turi pateikti paraišką bankui pirkimui. Bet gal galima kažkaip rezervuotis, kad nebūtų, kad neliks pinigų savivaldybėje kol galėsiu pirkti norimą būstą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Diana, dėkui už klausimą. Rezervuoti subsidijos negalima, tiesiog savivaldybės išduota pažyma kredito įstaigai turi būti pristatyta per 15 dienų nuo pažymoje nurodytos datos, per tą laiką reikia susitvarkyti formalumus.

+3Buvo naudinga
Kotryna

Sveiki, esame išsirinkę būstą dar statomame name. Projekto vystytojai kol kas turi banką partnerį ir jis siūlo dabar pasirašyti paskolos sutartį ir vėliau, perkant būstą, nebebus tikrinamos pajamos. Tai yra galėsime keisti darbus esant galimybei ir pan. Ar tiesa, jog bankai įsipareigoja suteikti paskolą iš anksto, be papildomų sąlygų? Ar visi bankai taip elgiasi? Taip pat klausimas, kaip bankai skaičiuoja pajamas, jei paskolos ėmimo metu moteris yra vaiko priežiūros atostogose, bet pasirinkusi po vienerių metų grįžti į darbą. Ar skaičiuos visas gaunamas pajamas 100 procentų kaip gaunama buvo dirbant?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kotryna, dėkui už klausimą. Imant būsto paskolą, turite atitikti visus atsakingo skolinimo kriterijus. Reikia žiūrėti sutartis ir koks tai yra bankas. Nepasitikėkite tuo, kas yra sakoma žodžiu, prieš priimant sprendimą paprašykite sutarčių, kuriose bus nurodyti Jums esminiai punktai. Pajamos esant motinystės atostogose skaičiuojamos įprastai, tik yra atsižvelgiama į sutuaciją.

+3Buvo naudinga
Aleksandr

Sveiki, Planuoju pirkti dar statomą butą, kuris turi būti pabaigtas 2018 1-ą ketvirtį. Jau pasirašyta rezervavimo sutartis, pagal kurią iki metų pabaigos mokant kas mėnesį turiu surinkti 15% buto vertės. Noriu imti busto paskolą. Jokių paskolų niekada neturėjau. Klausimai: 1. Ar tas faktas, kad 9 mėnesius renkame pradinį įnašą, gali įtakoti tai, kad iš bankų galima bus išsiderėti geresnių sąlygų? 2. Jei dabar užsakysiu kreditinę kortelę, kaip bankai žiūrės į tai, kad turiu ją nors ir nenaudosiu pačio kredito? Ar neįskaičiuos nustatytą kortelės limitą kaip kažkokį įsipareigojimą? (Kreditinė kortelė reikalinga labiau dėl siūlomų draudimų negu dėl pačio kredito.)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aleksandr, dėkui už klausimus. Visų pirma prieš pasirašant rezervavimo sutartį ir planuojant pirkti būstą su paskola reikėtų išsirinkti banką, kitaip galite turėti problemų. Žinoma nežinau Jūsų finansinės ir bendros situacijos, gal ji yra gera ir užsimerkęs gausite paskolą. Tačiau, jeigu klausiate tokių klausimų - visų pirma rekomenduoju pereiti per visus bankus ir išsiaiškinti kuris bankas finansuos geriausiomis sąlygomis. Įprastai naujos statybos butai būna pasirašę sutartis su bankais ir siūlo geresnes sąlygas nei kiti bankai. Tad atsakant į klausimus:

  1. Neturėtų įtakoti, tačiau kuo greičiau išsirinkite banką, kuris finansuos būsto pirkimą;
  2. Išsirinkite banką būsto paskolai, o tada prie to paties gausite ir korteles. Šiaip jeigu kredito nenaudosite - neturėtų būti problemų.

Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų