Draudimas

Draudimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „draudimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Rokas

Sveiki, prašiau bankų, kad suteiktų man būsto paskolą. Atsakymai buvo teigiami, tačiau salygos priklausė nuo to ar pasirinksiu papildomai drausti gyvybę perkamam būstui arba jeigu perleisčiau savo pensijų fondo valdymą atitinkamam bankui. Skaičiau būsto paskolos nuostatas, jog bankas negali reikalauti pirkti papildomų paslaugų, bet ar galima teigti, jog bankas manipuliuoja klientais, keisdami salygas, priklausomai nuo to ar klientas turi kreditinę kortelę, perveda atlyginimą, kaupia pensiją, draudžiasi gyvybės draudimu, t.y. perka papildomas paslaugas? Juolab, kad lyginant su gautų paskolų duomenimis, bankai siūlo jau didesnes metines palūkanas, jeigu perku paslaugas? Šiuo atveju, mano kredito istorija puiki, atlyginimas didesnis negu minėtose statistikose.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rokai, dėkui už klausimą. Negali reikalauti. Parašykite kurie tai bankai ir ką konkrečiai siūlo, pabandysime paviešinti. Pritariu, kad turėtų būti smarkesnis reguliavimas dėl šitų dalykų.

+7Buvo naudinga
Ieva

Sveiki, pabandysiu papasakoti susidariusią situaciją. 2008 metais tėvai pirko būstą, ir ėmė paskolą iš SEB banko. Tai metais bankas neturėjo draudimo paslaugos nelaimės/ mirties/ ligos atveju. Esama situacija yra tokia, kad paskolą už būstą tėvai turi mokėti dar apie 15 metų, bet šiuo metu, tėtis serga onkologine liga ir jo darbingumas yra tik 20 proc. mamai iki pensijos liko 3 metai. Ką daryti su paskola? kaip su banku nutraukti sutartį? kaip elgtis toliau? nes mama yra nebepajiegi finansiškai mokėti paskolos.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Turbūt realiausias variantas būtų parduoti būstą, kainos šiuo metu turėtų būti aukštesnės nei 2008 metais, todėl kiek dar liko paskolos sumokėtumėte bankui, o kas lieka - lieka tėvams. Taip pat pasikonsultuokite su banku ir išsiaiškinkite geriausius realius variantus, neatmesčiau galimybės nusisamdyti teisininką.

+3Buvo naudinga
Džiugas

Sveiki, turiu klausimą dėl perkamo buto mediniame name Vilniuje. Namas yra santykinai senas, registruotas 1940 metais, medinis, bankai reikalauja, kad draudimas būtinai būtų atkuriamaja verte. O draudikai atsisako drausti tokį būstą atkuriamąja verte argumentuodami, kad namas medinis ir senas. Mes esame sumokėję avansą, bet patekome į uždarą ratą - negalime gauti paskolos, nes negalime gauti draudimo. Ką rekomenduotumėte daryti tokioje situacijoje? Nejaug visų butų mediniuose namuose pirkėjai negali gauti paskolų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Džiugai, dėkui už klausimą. Iš tiesų tai bankai apskritai nenoriai finansuoja ir dažniausiai atsisako finansuoti medinius namus dėl mažo jų likvidumo ir dėl tų pačių draudimo sąlygų. Nežinau kokia tiksli situacija, bet realiai medinio namo rizika bankams be draudimo yra milžiniška, o ypač dar ir gerame rajone, kai namai mėgsta degti. Kažko protingo nepatarsiu, nebent kreiptis į kredito unijas ar finansuotis per vartojimo paskolas - bet čia jau logikos mažai. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Donata

Norėjau paklausti, jei buvau paėmus paskolą ją vėluojant ir pan. sumokėjau su jomis nebeturiu problemų ir pan. noriu paimt kažką išsimokėtinai, bet neduoda. O iš kur sužinoti po kiek laiko man bus galima kažką imt, kiek laiko man yra tas draudimas imt kažką išsimokėtinai. Nežinau kur kreiptis, kur gauti atsakymą, kiek laiko man niekas neduos kažko paimt.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donata, dėkui už klausimą. Tai yra kiekvieno banko konfidenciali informacija apie rizikos vertinimą. Kiekvienas bankas ir kredito įstaiga vertina savaip savo riziką ir savaip sprendžia kam išduoti paskolą. Principas labai paprastas, jeigu yra 10 žmonių, kurie neturėjo problemų su paskolų grąžinimu, ir vienas asmuo su problemomis. Tikėtina, kad bankui užtenka tų 10 žmonių ir nenorės rizikuoti išduodant paskolą tam, kuris ateityje turėjo bėdų. Viską vertina automatinės sistemos, kurios nuolat tobulinamos.

+3Buvo naudinga
karoliux

Laba diena, ar aš galiu gauti kažkokias lengvatas? 2007 paėmiau paskolą Lietuvoje butui, gyvendama tuo metu Airijoje. Iki šiol moku paskolą, nes žadu grįžti namo, bet jokių lengvatų negaunu. Taip pat prieš keletą metų buvau likus be darbo, mano draudimas mokėjo tik dalį mėnesinės paskolos bankui, likusią dalį turėjau mokėt pati. O dabar aš jam GRĄŽINU įmokas kartu su palūkanomis...ar aš turiu mokėti palūkanas? Nes esu mokėjus draudimą nuo tokių atvejų. Dėkoju iš anksto už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Manau, kad reikia žiūrėti kokius draudimus turite ir ką jie detaliai sako. Lengvatų gauti atgaline data manau negausite, ypač dėl tokio atvejo. Peržiūrėkite savo draudimo sutartį, galbūt ji tik apsaugo nuo būsto paskolos sutarties sąlygų keitimo.

+3Buvo naudinga
Rasa

Sveiki, ar būtina draustis siūlomo banko gyvybės draudimu, imant vartojamąją paskolą 5 metams? Paskolos suma 5000

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Manau, kad nebūtina, nebent to reikalauja paskolą išduodanti įstaiga.

+3Buvo naudinga
Monika

Laba diena, 2009m SEB banke paėmem būsto paskolą. Imant paskolą palei reikalavimus apdraudėme būstą, bankui viskas tiko pasirašėme sutartį, tačiau praėjus 8 metam pasirodo bankui nebetinka draudimo sutartis kadangi ten nėra apdraustos komunikacijos, šiandien bankas reikalauja sudaryti naują draudimo sutartį ir apdrausti komunikacijas. Ar gali jie to reikalauti, kur bankas buvo 8 metus ir kodėl anksčiau viskas tiko?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Reikia vadovautis sutartimi ir ten įrašytais punktais. Realiai, būstas yra banko, tad kaip ir bankas matydamas tam tikras rizikas, gali reikalauti. Reikia skaityti ir gilintis į buvusią draudimo ir būsto paskolos sutartį.

+3Buvo naudinga
Rasa

Laba diena, norime imti paskolą butui įsigyti. Ar įmanoma gauti ir vartojamąją paskolą pradiniam įnašui (kad nereikėtų skolintis iš giminių:), jeigu skaičiuoklės rodo, jog pajamų pakanka ir tam, ir tam?

Atsakyti
Martynas

Vartojimo kredito negalima imti pradinio įnašo padengimui. Jei neklystų, dar apie 2008-2009 metus tą uždraudė Lietuvos Bankas.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Pradiniam įnašui privalote turėti savų lėšų. Draudimas skolintis pradiniam įnašui yra labai logiškas. Jeigu neturite pradinio įnašo - vadinasi dar nepasiruošę būsto paskolai.

+3Buvo naudinga
Lana

Laba diena, kad Swedbankas nuo liepos 1 d. neduos būsto paskolos, jei tu dirbi Jungtinėje Karalystėje jau aišku. O kaip kiti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lana, dėkui už klausimą. Taip, Swedbankas neišduos būsto paskolų tiems, kas dirba užsienyje ir pajamas gauna užsienio valiuta. Priežastis: valiutų pokyčio draudimas. Pasidomėjome ir kitais bankais:

  • SEB taip pat nuo liepos 1 d. nebeišduos būsto paskolų atlyginimą gaunantiems užsienio valiuta užsienyje gyvenantiems lietuviams dėl valiutų pokyčio draudimo;
  • Nordea taip pat dar nėra patvirtinta, bet puse lūpų kalbama, kad taip pat asmenims, kurie gauna pajamas užsienio valiuta - nebus išduodamos paskolos. Tiems kas gauna eurais - nebus problemų;
  • DNB pakeitimų neplanuoja ir turėtų išduoti būsto paskolas visiems kaip iki šiol. Tačiau taip pat patikino, kad laukia iš Lietuvos banko tam tikrų atsakymų ir dar galbūt kas nors pasikeis.

Manau daugiau informacijos bus po liepos 1 d., bet žinios užsienyje gyvenantiems nėra džiuginančios. Nors asmeniškai manau, kad turėtų bankai išspręsti šią problemą. Žiūrėsim kaip bus.

+9Buvo naudinga
Lana

O ką Jūs rekomenduotumėte po šios naujienos užsienyje gyvenantiems? Gal Unijos? Ačiū

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Taip, unijos išliks kaip variantas. Kauno kredito unija tikėtina, kad turėtų išduoti būsto paskolas, dėl kitų reikia laukti informacijos. Detalesnė ir tikslensė informacija bus pateikta po liepos 1 d. Gali būti pokyčių. Dabartinės žinios yra tokios.

+6Buvo naudinga
Aleksandr

Sveiki, Planuoju pirkti dar statomą butą, kuris turi būti pabaigtas 2018 1-ą ketvirtį. Jau pasirašyta rezervavimo sutartis, pagal kurią iki metų pabaigos mokant kas mėnesį turiu surinkti 15% buto vertės. Noriu imti busto paskolą. Jokių paskolų niekada neturėjau. Klausimai: 1. Ar tas faktas, kad 9 mėnesius renkame pradinį įnašą, gali įtakoti tai, kad iš bankų galima bus išsiderėti geresnių sąlygų? 2. Jei dabar užsakysiu kreditinę kortelę, kaip bankai žiūrės į tai, kad turiu ją nors ir nenaudosiu pačio kredito? Ar neįskaičiuos nustatytą kortelės limitą kaip kažkokį įsipareigojimą? (Kreditinė kortelė reikalinga labiau dėl siūlomų draudimų negu dėl pačio kredito.)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aleksandr, dėkui už klausimus. Visų pirma prieš pasirašant rezervavimo sutartį ir planuojant pirkti būstą su paskola reikėtų išsirinkti banką, kitaip galite turėti problemų. Žinoma nežinau Jūsų finansinės ir bendros situacijos, gal ji yra gera ir užsimerkęs gausite paskolą. Tačiau, jeigu klausiate tokių klausimų - visų pirma rekomenduoju pereiti per visus bankus ir išsiaiškinti kuris bankas finansuos geriausiomis sąlygomis. Įprastai naujos statybos butai būna pasirašę sutartis su bankais ir siūlo geresnes sąlygas nei kiti bankai. Tad atsakant į klausimus:

  1. Neturėtų įtakoti, tačiau kuo greičiau išsirinkite banką, kuris finansuos būsto pirkimą;
  2. Išsirinkite banką būsto paskolai, o tada prie to paties gausite ir korteles. Šiaip jeigu kredito nenaudosite - neturėtų būti problemų.

Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų