Sankcijos

Sankcijos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sankcijos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Tadas

Sveiki. Kokia SEB ir kitų bankų praktika, sankcijos, baudos ar kt. nespėjus įsirengti su paskola pirkto būsto (namo) per įprastinius 1 metus? Nuo kokios dienos skaičiuojamas laikas įsirengimui? Pirkimo-pardavimo sutarties dienos, paskolos sutarties dienos, paskolos išmokėjimo dienos? Jei popieriuose turėsim 100% gal problemos nėra? Ar galima su banku tartis dėl termino įrengimui pratęsimo, kokie argumentai galėtų būti veiksmingi?

Atsakyti Dalintis
Tadas

Patys išsiaiškinom su SEB, prideda 1.5% prie maržos vėlavimo laikotarpiui, paskui grįžta prie suderėtos sutartyje. Arba fiksuota suma už sutarties pakeitimą. Neskriaudžia visam likusiam laikui. Gali būti individualių niuansų.

+1Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, dėkui už klausimą ir istorijos pasidalinimą. Šiaip visos rizikos ir sąlygos yra sutartyje, tad ja ir reikia vadovautis. Kai kuriais atvejais galima tartis ir atsižvelgiama į situaciją, tačiau tai sutartyje būna irgi numatyta.

+3Buvo naudinga
Ruslanas

FB yra grupe SEB klientų

  1. Ar galėtumet pakomentuoti
  2. Kokiu principu veikia Jūsų skaičiuoklė?

Dėkui.

"Palūkanos turėtų būti skaičiuojamos naudojant formules: arba 30/360 (laikoma, jog metuose 360 dienų, o mėnesyje 30 dienų), arba Act/365 (faktinis mėnesio dienų skaičius ir 365 dienos metuose). Pastebėjau, jog, bent jau mano atveju, SEB naudoja faktinį mėnesio dienį skaičių ir 360 dienų, to pasekoje realiai nuskaičiuoja daugiau pinigų, t.y. jūsų banko individuali palūkanų norma (marža) padauginta iš trupmenos 365/360 arba 366/360. Tai yra LR įstatymų pažeidimas, už tai gali net būti skiriamos didelės baudos ir sankcijos. Radau informacijos, jog bent jau anksčiau Swedbank irgi taip darė, kažkas paskundė, tai labai greitai pakeitė skaičiavimo metodiką ir gavo įspėjimą (tik įspėjimą, nes bendradarbiavo su vartotojų teisių apsauga ir Lietuvos banku, taikiai išsprendė problemą, o skundas buvo tik vienas). Jei norite paskaityti konkretų skundo nagrinėjimą su išvadomis, ieškokite Valstybinės Vartotojų Teisių Apsaugos Tarnybos Nutarimo 2018-02-28 Nr. 12NKV-27, kurį Swedbank buvo padavę į teismą Byla eI-2563-535/2018 (eteismai.lt) ir pralaimėjo."

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ruslanai, dėkui už klausimus. Na, nelabai supratau ką reikėtų pakomentuoti. Kad yra SEB klientų Fb grupė - džiugu. O Bankai.lt būsto paskolos skaičiuoklė yra preliminari ir neatitinka jokių bankų skaičiuoklių, nes čia įvedate tik preliminarią būsto paskolos maržą į kurią neįskaičiuoti kiti mokesčiai.

Dėl SEB netaisyklingo palūkanų skaičiavimo ir neteisingo dienų skaičiaus, SEB bankas klaidą pripažino ir turės išmokėti klientams kompensacijos.

+3Buvo naudinga
Karolis

Labas, Pvz. šiais metais imu pigesnį/mažesnį naujos statybos būstą, vid. mėnesio įmoka 180 EUR, atlyginimas į rankas 1100 EUR. Ar 3-5 metų bėgyje galėčiau imti paskolą antram butui nepardavus pirmojo? ar būtų taikomos papildomos sankcijos? Jei ne, ar yra galimybė imti perpus paskolą su žmona neparduodant pirmojo buto?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Jeigu esate vedęs, tai ir imsite kartu su žmona būsto paskolas ir įsipareigojimai bus abiejų. Ir taip, galima imti vieną būsto paskolą, po to kitą. Minimalus pradinis įnašas antrai būsto paskolai įprastai būna 20%.

+3Buvo naudinga
Simona

Sveiki, gavus kreditą per nurodytą terminą nespėjame priduoti namo 100 proc. baigtumo ir panašu, kad vėluosim daugiau nei porą mėnesių. Suprantu, kad tai yra individualus dalykas priklausomas nuo banko, bet gal žinote kokios sankcijos gali laukti už tokio tipo vėlavimą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Nežinau kokią sutartį pasirašėte, todėl turite skaityti sankcijas sutartyje - jos turi būti parašytos. Taip pat rekomenduoju kalbėtis artimai su banku ir paaiškinti situaciją - sankcijos gali būti išvengtos.

+3Buvo naudinga
Vitalija

Sveiki, neramina vienas klausimas, ėmėm su vyru paskolą namui pirkti bei įsirengti, kas bus jei nespėsime įsirengti 100% namo per terminą? Gal eina pratęsti terminą? Ėmėme Swedbanke paskolą. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vitalija, dėkui už klausimą. Galite kalbėtis su banku ir tartis. Visos sankcijos yra išvardintos sutartyje, bet patariu kalbėtis ir išdėstyti uždelsimo priežastis.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų